Наливна ванна своїми руками для відновлення зовнішнього вигляду ванни

Покриття ванній акрилом

Якщо ванна через тривале використання втратила свій первісний блиск і придбала тріщини з подряпинами, прийшов час вирішувати питання про її реставрації. Проблема полягає в тому, що з плином часу емалеве покриття ванни стирається, і реставрація емалі - справа не така проста.

Відновлення зовнішнього вигляду старої ванни, завдяки сучасним технікам застосування рідкого акрилу, може бути виконано самостійно і без залучення фахівців: фарбування спеціальною емаллю, що купується в будь-якому будівельному магазині, продовжить термін служби ванни.

рідкий акрил

Останнім часом в сантехнічної сфері часто згадується таку назву, як рідкий акрил. Він використовується при реставрації застарілих, подряпаних або розбитих ванн і швидко маскує всі видимі для очей дефекти. Всього за кілька годин нескладної роботи з цим матеріалом стара ванна набуває чудовий зовнішній вигляд, при цьому не відрізняючись від нового сантехнічного пристрою.

Цей спосіб також називається наливна ванна. Робота по обробці покриття ванни може бути проведена самостійно. Назва має на увазі, що в процесі ремонту нова ванна наливається на стару.

реставрація акрилом

переваги

Такий вид ремонту ванної є досить популярним в даний час, адже акрил володіє величезною кількістю переваг:

 • Проведена з використанням акрилу емалювання перетворює зовнішній вигляд подряпаній старої ванни в повністю нову блискучу поверхню, яка не боїться контакту з хімічними речовинами, є гладенькою.
 • Ванна дуже швидко оновлюється за допомогою рідкого акрилу. Її поверхня набуває первісний колір, а також блиск за допомогою застосування мочалки і сучасного миючого складу. Постійне сяйво поверхні додасть використання мильного або содового розчину.
 • Реставрація поверхні ванній рідким акрилом дозволить значно заощадити кошти, так як придбання нової ванни не потрібно.
 • Із застосуванням цього матеріалу час на ремонт сильно економиться, адже зняття кахельної плитки або демонтаж будь-якої частини обробки приміщення не потрібно.
акрилова ванна після відновлення

технологія

До початку робіт з реставрації ванни із застосуванням рідкого акрилу її поверхня повинна бути рівною і промитої пральним порошком. Потім вона зачищається водостійкою шкуркою або абразивним каменем без попереднього змивання порошку. Це підвищує якість проведеної фарбування, надаючи ванні гладкість.

У пошкоджених місцях поверхню зачищається до появи блиску, а після проведення обробки різними наждаковими елементами ванна промивається окропом для позбавлення від забруднень.

Перед обробкою акрилом вся поверхня висушується. На час просушування все місця, звідки може потрапити вода, ізолюються за допомогою целофану. Дрібне сміття і осіла пил з поверхні віддаляються пилососом. Зливи викручуються, а під них підставляються будь-які ємності для стікання зайвої фарби.

Як зробити наливну ванну своїми руками

Для самостійного створення такого типу ванни будуть потрібні:

 • склад з двох компонентів, призначений для обробки ванни;
 • будь антикорозійне речовина;
 • сучасний порошок;
 • наждачка і м'який пензлик.

У ємність з акрилом додається затверджувач. Отримана маса добре перемішується протягом десяти хвилин. Потім матеріал відстоюється протягом такого ж часу і знову перемішується. Приготований склад ретельно наноситься на всю поверхню оброблюваної ванни.

Процедура нанесення наливної шару акрилу починають з бортиків і далі вниз немов по спіралі.

наливна ванна

Якщо напрацьованого досвіду в створенні такої ванни практично немає, кількість придбаного акрилу має збільшитися.

Отриманий склад загусне протягом години, тому він повинен наноситися досить швидко.

Метод володіє різними перевагами:

 • такі ванни служать більш довго в порівнянні з емальованими;
 • склад може бути завдано на ванну, що має нестандартну форму;
 • метод обробки не вимагає проведення демонтажу обробки в приміщенні;
 • склад може бути завдано без заміни такого елемента, як сифон;
 • технологія значно економить кошти;
 • робота проводиться за дуже короткий час;
 • матеріал для створення такої ванни загальнодоступний.
відновлення ванниреставрація ванни рідким акрилом

Приготування акрилової суміші

Фарбування ванній із застосуванням рідкого акрилу проводиться після ретельної підготовки і знежирення поверхні. Бока ванній і знаходиться поряд підлогу закриваються целофановою клейонкою. Суміш для обробки ретельно готується.

приготування акрилової суміші

Акрил складається з густої полімерної основи і рідкого затверджувача. Маса повинна бути ретельно розмішати і відділена від стінок ємності.

Витрата часу і матеріалів

В силу фізичних законів нанесений на поверхню рідкий азот спрямовується зверху вниз, ретельно огортаючи всю оброблювану поверхню. Одержуваний новий шар прекрасно маскує всі дефекти старого покриття поверхні ванній.

Для проведення реставрації повинен використовуватися тільки самий високоякісний матеріал з нормальним терміном застосування. Середня витрата акрилу на ванну стандартного розміру складає 3,5 кілограма. Час висихання займає близько чотирьох діб.

Дотримання заходів безпеки

При проведенні ремонту поверхні ванни із застосуванням рідкого акрилу потрібно тільки застосування гумових рукавичок. При виробництві рідкий акрил проходить всі випробування і є безпечним при роботі, що підтверджується сертифікатами якості.

До того ж такий матеріал при нанесенні практично не видає неприємного запаху в порівнянні з різними видами звичайної фарби.

нанесення рідкого акрилу

Поради

Догляд за наливний ванною повинен проводитися з перших днів її експлуатації. В цьому випадку вона прослужить тривалий час.

Ванна повинна промиватися порошком і м'якою щіткою після кожного купання. В'їдаються плями виводяться сучасними миючими засобами, які призначаються саме для роботи з поверхнею акрилової ванни. Не допускається скупчення води, що надає негативний вплив на покриття. Поверхня ванній після купання витирається насухо. Крани змішувачів і душа не повинні протікати, так як протікання сприяє появі іржі. У ванній не рекомендується замочувати або фарбувати білизна з барвниками.

Дотримання цих простих порад допоможе зберегти гарний зовнішній вигляд ванної протягом довгого часу.

Догляд за відновленою акрилом ванній

Додання кольору рідкого акрилу

Для зміни обридлого кольору ванній при проведенні обробки її поверхні за допомогою рідкого акрилу в нього може бути доданий колір вподобаного кольору. Він додасть поверхні ванній бажаний відтінок. Але насиченого кольору домогтися, швидше за все, не вийде, так як рідкий акрил має певні технологічні особливості.

Для зміни обридлого кольору ванній при проведенні обробки її поверхні за допомогою рідкого акрилу в нього може бути доданий колір вподобаного кольору. Він додасть поверхні ванній бажаний відтінок. Але насиченого кольору домогтися, швидше за все, не вийде, так як рідкий акрил має певні технологічні особливості.

колер для рідкого акрилу

експлуатація

Експлуатація ванній з акриловим покриттям повинна проводитися з дотриманням певних правил.

 • Така ванна не терпить застосування абразивних порошків, а також жорстких щіток, адже вони залишають подряпини на її поверхні. Також вона не виносить застосування кислот і різних лугів для очищення. Кращим виходом за ванною є її промивання після купання, а потім протирання насухо.
 • Особливі проблеми виникають через жовтих плям, які часто утворюються на акрилової ванні через великої кількості іржі у воді. Запобігає появі іржі сучасний фільтр для очищення води. З'явилися плями легко очищаються розведеним водою лимонним соком.
догляд за ванною

Плюси і мінуси застосування акрилового вкладиша

Акриловий вкладиш повертає поверхні ванній первісну гладкість і білизну, якщо емаль зносилася і істёрлась.

Існує кілька переваг акрилового вкладиша:

 • Такий вкладиш має гладку тверду поверхню, стійку до стирання і дії різних хімічних розчинників.
 • Другий шар такого акрилового вкладиша з термопластичної смоли забезпечує ударостійкість покриття.
 • Поверхня акрилової вставки не боїться впливу хімічних засобів в порівнянні з емалевої поверхнею металевих ванн.

Але крім переваг у вкладиша існують і недоліки:

 • Його недоліком в порівнянні з акриловими ваннами є менша товщина шару, яка при недостатньому догляді може досить швидко стоншуючи. Але при стиранні відкривається не іржавий метал, а поверхня пластику не сильно білого кольору.
 • Через пластичності купіль вкладиша вимагає застосування твердого підстави. Вона повинна бути встановлена ​​в ґрунтовну та досить міцну чавунну ванну.