Ремонтуємо джакузі і гідромасажні ванни своїми руками

Ремонт гідромасажних ванн

Гідромасажна ванна, більш відома всім під назвою «ванна джакузі» (по імені її першої компанії-виробника) - це вкрай корисне для здоров'я пристрій, що дозволяє розслабитися, позбутися від почуття втоми після важкого дня і поповнити запас життєвих сил.

При цьому можна вибрати один з типів масажу:

 • гідромасаж (цівками води);
 • аеромасаж (повітряними бульбашками);
 • турбопул (комбінований варіант).

Головною метою гідромасажу є досягнення м'язового розслаблення і повна релаксація. У таких пристроях розслабляючий ефект забезпечується за рахунок подачі через форсунки води або повітря під певним тиском. Отвори форсунок знаходяться в найбільш «проблемних» ділянках - паралельно хребту, в поперекової області, в ногах.

гідромасажна ванна

Основні причини поломок

Пристрій для гідромасажу оснащено складним обладнанням, за яким потрібно доглядати і регулярно здійснювати профілактичні роботи. Але, незважаючи на регулярні процедури, час від часу поломки все-таки відбуваються.

Найбільш частою першопричиною поломок вважається засмічення. Його ознакою можна назвати утруднений злив води.

Негативний вплив на діяльність устаткування надають і порушення цілісності поверхні виробу - тріщинки, відколи й подряпини.

порушення цілісності поверхні ванни

Ще однією розповсюдженою першопричиною поломки вважається низька якість води, з часом приводить до утворення вапняного нальоту в трубах обладнання.

Іншою частою причиною виведення джакузі з ладу є хімікати. За правилами експлуатації заборонено вживати миючі засоби при працюючому гідромасажі, так як хімікати, проникаючи в форсунки, здатні вивести їх з ладу. Саме тому митися в джакузі з застосуванням мила і шампунів можна тільки при відключенні гідромасажною системи.

У деяких ситуаціях причина поломки полягає у виході з ладу одного або декількох вузлів устаткування. Нерідко ламаються аеро-компресори, насоси і водозбірники.

зламаний насос

Загальні правила ремонту

Якщо період гарантійного ремонту підійшов до кінця, і ваше виріб вийшло з ладу, не варто поспішати з викликом майстра. Справа в тому, що в багатьох ситуаціях пристрій для гідромасажу можна підпорядкувати своїми силами. Все, що для цього потрібно - це правильно обчислити причину поломки.

пристрій ванни

Найчастіше засмічення і іншим поломок піддається картридж. Як правило, в цьому випадку його досить просто почистити, але може знадобитися і заміна.

Недостатньо сильний напір води, швидше за все, свідчить про те, що забруднилися фільтри системи. Для додаткової перевірки потужності напору потрібно відкрити всі крани в будинку.

Якщо виріб вийшло з ладу, і для його ремонту потрібно змінити якусь із деталей, вкрай важливо, щоб справна деталь була повністю сумісна з конкретною моделлю і виробником вашого джакузі, інакше ваше виріб чи не прослужить скільки-небудь довго.

вода в гідромасажною ванні

усунення засмічень

Як правило, ванна перестає працювати через засмічень. У пристроях з системою дезінфекції для усунення засмічень і їх профілактики в спеціально призначене отвір вливається засіб для чищення для прочищення гідромасажних ванн. Пройшовши по всіх трубах, воно змиває весь бруд, відправляючи її в каналізацію. Це рятує пристрій від поломок. У пристроях без системи дезінфекції для прочищення засмічення можна вдатися до чистить таблетці, кинутої в воду під час функціонування ванни. У регіонах з не дуже якісною водою проводити таку процедуру потрібно не рідше 1 разу на 2 місяці.

Щоб не допустити виникнення засмічень, потрібно пам'ятати, що в виріб не повинні потрапляти волосся, нитки, волокна і інші чужорідні матеріали, оскільки з часом це завжди призводить до засмічення.

усунення засмічень

Також треба не забувати, що для прочищення акрилового вироби можна застосовувати лише особливі розчини і таблетки.

Усунення неглибоких і наскрізних тріщин

Сучасні вироби для гідромасажу робляться з акрилу, підсилюється завдяки застосуванню смол і скловолокна. Товщина таких ванн становить 7-9мм, а вибір способу ремонту визначається серйозністю і глибиною пошкодження виробу. Для визначення цього треба зрозуміти, як виготовлялася ваша ванна, тобто подивитися на зріз її борту. Корпус джакузі з міліметровим напиленням акрилу проводиться з пластика, в зворотному випадку він виробляється з цілісного листа методом формування.

Для ремонту вам буде потрібно:

 • рідкий акрил;
 • Липка стрічка;
 • наждачка;
 • дриль з тоненькими свердлами;
 • болгарка для шліфування.

неглибокі тріщини

Як правило, сучасні джакузі комплектуються всім необхідним для усунення багатьох типів поломок. Наприклад, якщо у вас джакузі, виготовлене методом лиття або напилення, то в наборі для його ремонту буде спеціалізований склад для такого типу несправностей.

Якщо ваше виріб відливалися з листа, для прибирання тріщини досить буде рідкого акрилу. При цьому ремонт вироби потрібно проводити в суворій відповідності з певною технологією. Спочатку тріщину потрібно злегка розширити, щоб склад міг проникнути у внутрішню частину. За допомогою дрібнозернистої наждачки потрібно зробити шліфування її країв. Потім потрібно підготувати суміш. Перед її нанесенням пошкоджену ділянку треба ретельно знежирити. Надлишки затверділої суміші треба зняти з поверхні виробу за допомогою наждачки. На завершення ремонту цю ділянку треба відшліфувати.

неглибока тріщина

наскрізні тріщини

В цьому випадку доведеться виконати більш складний ремонт. Спочатку треба запобігти можливості розширення тріщини. Для цього потрібно по обидва боки від тріщини просвердлити отвори за допомогою тоненького свердла. Потім поверхню треба повністю знежирити. Далі вам потрібно липка стрічка, її треба приклеїти з зовнішньої сторони вироби, і після цього повторити описану вище процедуру.

ремонт наскрізних тріщин

заміна змішувача

Причиною зміни змішувача, як правило, є поломка картриджа. Іноді цей елемент буває досить гарненько прочистити. Якщо це не привело до потрібного результату, то заміна неминуча. При цьому купувати треба абсолютно такий же картридж. Перед монтажем новенької деталі треба добре прочистити посадочне «гніздо», знявши накип і витерши насухо.

заміна змішувача

несправність форсунка

Трапляється так, що причина виходу джакузі з ладу полягає в поломці, а точніше засміченні форсунка. Для подібної ситуації характерно зниження потужності напору води. Для її виправлення потрібно скрутити ковпачок і делікатно відчистити внутрішню поверхню за допомогою м'якої ганчірки і води від скупчилися забруднень.

засмічення форсунок

Профілактичний догляд, засоби для очищення та дезінфекції

Ринок засобів для гідромасажних ванн пропонує величезну кількість різних складів для догляду за їх поверхнею. При їх виборі потрібно керуватися міркуваннями екологічної безпеки та нешкідливості для здоров'я людини. При вживанні будь-яких засобів для чищення та профілактики потрібно строго слідувати прикладеної інструкції в плані дозування, що дозволить уникнути неприємних несподіванок, випадкового пошкодження поверхні виробу і виникнення алергії.

догляд за ванною

Щоденний Догляд за джакузі на увазі споліскування поверхні і витирання ніжною серветкою. Забороняється застосовувати ворсисті серветки, жорсткі губки та звичайні миючі засоби.

Щомісяця потрібно проводити більш серйозні процедури, включаючи дезінфекцію і повне очищення. Для цього виріб потрібно заповнити водою до рівня, що перевищує розташування форсунок вгорі на кілька сантиметрів, потім розчинити у воді особливий дезінфектор відповідно до інструкції. Після приготування розчину потрібно запустити насоси на якийсь час, потім відключити їх і почекати близько 20-ти хвилин, і потім злити воду. Таку процедуру потрібно провести двічі, і після 2-го разу зняти і почистити фільтри, потім вставити їх на місце і витерти поверхню виробу сухою м'якою ганчіркою.

засіб для догляду

Раз на рік обов'язково потрібно здійснювати глибоке очищення ванни з використанням 7-процентного розчину оцтової кислоти. Цей розчин дозволяє запобігати виникненню відкладень вапняного каменю, і при цьому він абсолютно безпечний для акрилової поверхні.

Глубркого очищення проводиться в певній послідовності:

 • підключити насоси на 30 сек .;
 • залишити воду в джакузі на 10 або 12 год;
 • вилити воду;
 • знову заповнити джакузі водою і повторно підключити насоси;
 • знову злити воду, обполоснути поверхню виробу і ретельно витерти.