Гідромасажний басейн spa - максимум користі і релаксу!

басейн гідромасажний

Можливість установки басейну в своєму заміському будинку або на дачі приваблює багатьох людей, але звичайний басейн можна зробити більш функціональним, доповнивши його системою гідромасажу. У такому басейні вода забирається з чаші насосом, а потім через спеціальні форсунки подається назад під напором.

Форсунки для джакузі і їх різновиди були детально нами розглянуті в іншій статті.

Корисні властивості гідромасажу

При гідромасажі струменя води впливають на тіло зануреного в басейн людини. Якщо мова про гідромасажі, то мають на увазі саме вплив води, що не включає вплив повітряних бульбашок. Така процедура має лікувальний і розслабляючий ефект.

Якщо разом з водою в струмені присутні маленькі бульбашки повітря, то процедура називається аеромасажем. Обидва цих типу масажу здатні допомогти при захворюваннях опорно-рухової системи, а також нервової системи (її периферичного відділу).

Гідромасажний басейн будинку

Процедура гідромасажу відмінно розслаблює мускулатуру, покращує циркуляцію крові, стимулює позбавлення від зайвої рідини в тканинах. Оскільки в воді навантаження на хребет і суглоби зменшується, гідромасаж корисний при проблемах з ними. У результаті отримуємо швидке відновлення. Процедури рекомендовані при поганому сні, хронічних стресі і втоми, порушення імунітету, хворобах шлунково-кишкового тракту, поганий кровообіг.

Гідромасажний басейн в квартиріГідромасажний басейн СПАгідромасажний басейн

Курс гідромасажних процедур може полегшити напади артриту, знявши болю і допомагаючи у відновленні функції суглобів. Також сеанси сприяють підвищенню еластичності зв'язок і м'язів, позбавлення від целюліту, підвищенню працездатності і підвищенню настрою.

користь гідромасажу

Протипоказання

Як у будь-якої процедури, у гідромасажу в басейні є протипоказання. Процедура заборонена при загостренні будь-якої хвороби і гострих інфекційних патологіях. Також гідромасаж не проводять, якщо у пацієнта є захворювання шкіри. Не можна проводити масаж у воді і при онкологічних хворобах, при наявності каменів у нирках, при стенокардії і гіпертонії. Також процедура забороняється в період після інфарктів та інсультів.

Положення тіла в гидромассажном басейні

різновиди

Масажні процедури в басейні з гідромасажемПереливний гідромасажний басейнНадувний гідромасажний басейн для дачі

За своїм типом басейн в заміському будинку і на дачній ділянці, оснащений опцією гідромасажу, може являти собою:

  • надувний басейн;
  • готову ванну;
  • стаціонарний басейн;
  • розбірну каркасну конструкцію.

Система фільтрації, встановлена ​​в гідромасажних басейнах, розділяє всі їх типи на скімерние і переливні басейни.

Якщо врахувати матеріал, яким оброблений басейн, то всі моделі бувають:

  • плівковими;
  • мозаїчними;
  • склопластиковими;
  • плитковими;
  • дерев'яними
  • поліпропіленовими.

Також гідромасажний басейн може бути громадським або приватним.

Дерев'яний спа басейнГромадський басейн спаБасейн з гідромасажем

Найбільш популярні такі установки для гідромасажу:

лежак аеромасажний

Являє собою лежак з перфорацією, повітря до якого подається за допомогою компресора, в результаті чого створюється безліч бульбашок;

лежак аеромасажний

Стінка для гідромасажу

Представлена ​​кількома видами, відмінними потужністю водяного потоку і особливостями форсунок. Одна з таких стінок (аеро) може мати 4 форсунки на різній глибині, і результатом її роботи буде м'який потік води з бульбашками повітря. Інша стінка (турбо) відрізняється створенням водних потоків значної сили. Наявність третього виду стінки (протитечія) допоможе створити зустрічне водне протягом, щоб тренуватися в плаванні;

Гідромасажний басейн для плавання

Водоспад у вигляді каскаду

У такого водоспаду є крім масажною також декоративна функція - водний каскад не тільки добре масажує тіло, але й пожвавить територію;

Водний каскад

Водяна «гармата»

Встановлюється на бортику і створює сильну водяний струмінь, що дозволяє інтенсивно масажувати шию і плечі;

Басейн з водяною «гарматою»

Гейзер на дні

Крізь встановлені в дні басейну форсунки подається повітря, що дозволяє проводити м'який аеромасаж.

Гейзер на дні басейну

Розміри джакузі можуть бути найрізноманітніші. Обмежувати вас може лише бюджет і розміри приміщення.

конструкція

Басейн з функцією гідромасажу буває як вбудованим, так і стоять окремо. У другому варіанті його конструкція має декоративну обробку зовні і драбинку, яка полегшує вхід. Корпус такого басейну виконаний з пластика або дерева, а між ним і чашею встановлений теплоізоляційний матеріал.

У чаші басейну є форсунки або водоспад, а також в залежності від моделі присутня опція аеромасажу, система озонування, функція ароматерапії, наявність противотока, аудіосистеми, у якому не потрапляє вода, а також інші, що додаються виробниками щороку в нові моделі.

Конструкція гідромасажного басейну

Конструкція гідромасажного басейну обов'язково включає фільтри (один або кілька), призначені для очищення води. Якщо фільтри якісні, вода може замінюватися через кілька місяців. Бажано, щоб в пристрої басейну був озоновий генератор. Він не тільки покращує якість води, але і продовжує службу конструкції. Зазвичай в системі фільтрації є циркуляційна помпа, в якій є спеціальний фільтр для затримки крупних частинок до їх попадання в основний фільтр.

Стоїть окремо гідромасажний басейнЧаша гідромасажного басейнуспа басейн

Надувний spa-басейн

Завдяки цим варіантом басейну з функцією гідромасажу ви можете без відвідувань spa-салонів підтримувати тіло в хорошій формі і покращувати своє самопочуття. Після покупки і установки цього типу басейну задоволення від гідромасажу стане для вас доступним кожен день.

Такий басейн є переносний конструкцією, яку можна розбирати і збирати, встановивши в будь-якому місці. Основною відмінністю від звичайного басейну для плавання в такій моделі надувного басейну є наявність гідромасажу, що допомагає не тільки розслабити тіло, а й лікувати деякі хвороби.

Надувний басейн є самостійною конструкцією, в якій є спеціальні фільтри для води, очищають її під час експлуатації басейну. Завдяки цьому зливати забруднену воду і заново наповнювати басейн чистою водою не потрібно.

Гідромасажний Спа-басейнНадувний гідромасажний басейнВеликий надувний басейн спа

Для виробництва такого типу басейнів користуються новітніми якісними матеріалами, що включають композитні волокна, що покривають басейн зсередини. В якості зовнішнього покриття найчастіше служить ламінований вид ПВХ. Матеріали високоміцні, тому в надувному басейні може одночасно перебувати кілька дорослих людей, а виріб при цьому не буде деформовано.

Оскільки у надувного гідромасажного басейну є панель управління, ви можете вибирати режим масажу і контролювати натиск струменів повітря. Пристрій доповнюється системою для пом'якшення води, тому на стінках солі майже не відкладаються. До того ж, пом'якшена вода благотворно впливає на шкіру.

Всі надувні басейни мають в конструкції насос для перекачування води і систему фільтрації. Для знезараження води в надувних spa-басейнах застосовується хлоргенерірующая система. За рахунок використання солі вода в басейні може стати справжньою морською водою, що теж корисно для тих, хто купається.

Басейн Спа з нагріванням водиБасейн Спа з нагріванням водиФільтр для Спа басейну

Нагрівання води в басейні теж програмується, тому температура для купання в різну погоду може підбиратися найоптимальніша. Також панель управління контролює роботу spa-системи. Результатом буде така настройка струменів повітря, щоб вийшов розслабляючий масаж. За подачу повітря відповідають форсунки, причому їх кількість різне в різних моделях (воно може бути до 120 штук).

Оскільки в надувному басейні є спеціальна підкладка, він може без побоювань встановлюватися безпосередньо на землі. Коли теплий період закінчився і басейн прибирають на зиму, мити його не потрібно.

Якщо з'явиться бажання, установка такої моделі можлива і всередині будинку. Особливо якщо це негабаритна міні-модель. Плюсом є і те, що установка не вимагає особливих навичок - виріб потрібно розкласти, після накачування підключити до електромережі, а потім налити в нього воду. Багато моделей оснащені зручними ручками, що дозволяють переносити басейн в бажане місце.

Надувний великий гідромасажний басейнНадувний гідромасажний басейнНадувний басейн з гідромасажем

Основні відмінності басейнів від гідромасажних ванн

Головна відмінність полягає в системі гідромасажу. В обох типах обладнання є особлива система, що дозволяє отримати гідромасаж, однак те, що в гідромасажні басейні обсяг води значно більше, дозволяє встановлювати в ньому більш потужну систему. В результаті масажну дію в басейні буде набагато ефективніше і ширше, ніж у ванні.

Басейн відрізняється і більшою ергономічністю, адже в ньому може одночасно приймати процедуру кілька людей (до 10). У гідромасажною ванні одночасно може перебувати 1-3 людини.

Відмінності між ванною і басейном є і в їх експлуатації. Басейн з функцією гідромасажу не вимагає підключення до централізованого водопостачання. Воду після купання в такому басейні зливати не обов'язково, адже вона ефективно дезінфікується і очищається. І наявність вбудованої системи фільтрації також відноситься до істотних відмінностей басейну від гідромасажної ванни.

Масажну дію в Спа басейніВеликий гідромасажний басейнГідромасажний басейн SPA

Правила вибору

Оцінивши позитивні властивості гідромасажного басейну, багато хто йде на його покупку або оснащення гідромасажною установкою вже наявного на дачі або у дворі заміського будинку басейну для плавання.

У виборі велику увагу приділяйте виробникові. Краще, якщо ваша покупка буде проведена перевіреної надійною компанією. Так ви отримаєте і якісний гідромасажний басейн, і можливість догляду за ним або гарантійного ремонту.

Вибираючи відповідний варіант, заздалегідь вирішите, де буде встановлений басейн - під відкритим небом на подвір'ї будинку, всередині будівлі або в альтанці. Від цього залежить, чи знадобиться вам модель з кришкою для захисту від опадів і листя або ж потрібен басейн з додатково утепленій чашею для експлуатації взимку.

Критий гідромасажний басейнБасейн в спа центріГідромасажний басейн з підсвічуванням

Залежно від ваших потреб в кількості місць ви можете купити як компактний басейн для двох чоловік, так і гідромасажний басейн на 8-10 бажаючих отримати водну процедуру. У ряді басейнів є особлива підсвічування, яка стане в нагоді і при вечірньому прийнятті гідромасажної ванни, і при гучній вечірці.

Якщо вам пропонують провести тестове купання, не відмовляйтеся від такої послуги, адже так ви можете на свій досвід оцінити ефективність і ергономічність пристрою.