Кольори ванної кімнати - вибираємо відповідні

Ванна кімната в жовтому кольорі

Вибираючи колірне рішення для конкретної ванної кімнати, люди часто спираються на раніше побачені, переглянуті в інтернеті варіанти, намагаючись виключити всі мінуси, врахувати всі недоліки і прийти до найбільш підходящому колірному поєднанню.

Колір слід враховувати не тільки в загальному оформленні кімнати, але і в кожній дрібниці. Дизайнери, працюючи тільки з заміною квітів, дуже швидко можуть досягти певного стильового рішення.

вибір

Одним з найважливіших критеріїв є вибір кольору ванної кімнати, оскільки він впливає на всю атмосферу ванній і візуально коригує простір. Наприклад, маленьку кімнату не варто фарбувати в темні тони, це тільки ще сильніше її зменшить. Великі приміщення, навпаки, дають волю фантазії і поле для експериментів.

Кольорове комбінування для маленької ванної

Другий важливий критерій має на увазі відповідність всіх предметів інтер'єру єдиного стилю. Наприклад, неприпустимо велику кількість сучасності в стилях «прованс» або «класика». Таке рішення інтер'єру буде виглядати заплутаним і не призведе до гарного результату. Важливо чітко визначити стильові рамки, за які не варто заступати.

Відповідність кольору і стилю у ваннійЄдиний стиль ванної кімнатиСтилістичне рішення для ванної кімнати

Наступним критерієм, безумовно дуже важливим, є власне сприйняття кольорів. Тут вам доведеться підібрати колір, орієнтуючись не тільки на вашу особисту прихильність, а й реально оцінюючи наскільки він підходить до даного розміру приміщення. Слід врахувати і те, яке джерело світла використовується. Стіни ванної кімнати кольору морської хвилі, наприклад, при поганому освітленні виглядатимуть немов запліснявілі.

Кольорове рішення для ванної кімнати

Пошук колірного рішення є дуже складним завданням. Якщо ви вирішили підібрати такий інтер'єр, який повинен прослужити вам декілька десятків років, слід вивчити всі майбутні тенденції, або працювати з класикою.

Прийоми для візуального збільшення площі

Приміщення, призначені для ванної кімнати, нерідко бувають невеликими за розміром. У таких ситуаціях дизайн варто продумувати найбільш ретельно, намагаючись візуально збільшувати площу. Грамотно спланувавши дизайн, можна не тільки привнести в приміщення затишок, але й організувати його функціональність.

Деякі прийоми для візуального розширення приміщення:

 • плитка на підлозі укладається діагонально, а на стінах - горизонтально
 • по периметру стін зверху і знизу переважно використовувати плитку контрастних відтінків, для зорового збільшення висоти кімнати
 • якщо викласти контрастною плиткою тільки кути, приміщення також буде здаватися більш просторим
 • використовувати дзеркальні стелі або глянцеві натяжні

 • вертикальні фризи, контрастні смуги на стінах

 • декор розміщувати на рівні очей або вище

Укладання плитки для візуального розширення ванноюСпеціальна кладка плитки для ванної кімнатиУкладання плитки у ваннійВанна з г лянцевим стелеюОбробка ванної для зорового збільшенняСвітла ванна кімната з простим декором

Оформляючи стіни, ні в якому разі не можна ділити їх горизонтально в поєднанні чорного низу і білого верху, це візуально стискає простір.

Краще використовувати альтернативний варіант - одну стіну повністю пофарбувати в темний колір, а іншу в світлий.

Контрастні стіни в ванної кімнати

Слід остерігатися занадто темних і насичених відтінків, від цього приміщення стає менш затишним і маленьким. Пастельні, світлі тони і дзеркальні поверхні ідеально підійдуть для невеликої ванної. Можна використовувати блакитні, рожеві, салатові і бежеві відтінки.

кольори

Розглянемо популярні кольори. Для кожного з них у нас є окрема стаття. Радимо ознайомитися і з нею.

невинний білий

Біла ванна є класичною. Білий - це символ справжнього шику і працьовитої господині. Даний відтінок ідеальний для маленьких приміщень, а якщо правильно підібрати відтінки вставок, можна і візуально збільшити простір до потрібних розмірів.

Біла ванна кімната

Білий не обов'язково повинен бути білосніжним, це можуть бути молочні, перлинні відтінки, що створюють ефект чистоти, елегантності. Під цей колір легко підібрати сантехнічне обладнання, це відмінний фон для розстановки конкретних предметів.

Біла ванна з сірими акцентамиБіла ванна з яскравими акцентами у вигляді аксесуарівЕлегантна ванна в білому кольорі

Єдиний мінус у прибиранні та важкому ретельного догляду за сантехнікою.

розкішний чорний

Чорні кольори застосовуються в створенні елітних дизайнів, це дуже багата класика, яка особливо добре виглядає в поєднанні з золотим оздобленням. Чорний - це відмінний варіант для великого приміщення, де можна застосувати не тільки вкраплення в меблі і сантехніку, а повністю зробити її темною.

Чорна ванна виглядає строго, стильно і дорого.

Чорна ванна кімната з золотими вставками

Головне не застосовувати цей відтінок в невеликих кімнатах, якщо не хочете опинитися в похмурої комірчині.

Чорна ванна із дзеркальною стіноюВанна кімната в чорному кольоріВанна в чорному кольорі в поєднання з деревом

енергійний червоний

Даний відтінок в будь-якій обстановці домінує над іншими квітами. Він викликає підбадьорливі, що збуджують емоції.

Його варто застосовувати лише тоді, коли ви хочете вранці отримувати у ванній заряд енергії. Якщо за допомогою ванній ви хочете досягти умиротворення, вам варто вибрати інший відтінок.

Червона ванна кімната

Червоні предмети інтер'єру здаються ближчими і великими. Червона ванна, як і чорна, вимагає великого просторого приміщення.

Червоно-біла ванна кімнатаЧервоний акцент у ваннійЧервона меблі та сантехніка у ванній

Часто червоний поєднують з білим. У червоних ванних відмінно виглядають дерев'яні тумби і полки.

щасливий помаранчевий

Цей відтінок дуже популярний, але, як і червоний, візуально наближає стіни. Помаранчева ванна легко підвищить вам настрій.

Ванна в помаранчевому кольорі

Насичений відтінок оранжевого слід розбавляти зеленим, сірим, синім кольорами, з якими він чудово взаємодіє. Помаранчевий з білим найчастіше застосовують в стилі "хай тек".

Крім оранжевого для дизайну ванної можна використовувати його відтінки - пастельний персиковий, бежевий, кремовий, абрикосовий.

Оранжево-біла ваннаЯскраво-помаранчева ванна кімнатаСвітло-помаранчева ванна кімната

позитивний жовтий

Такий відтінок як жовтий - це море позитиву, радості, сонячної енергії. Він не тільки чудово виглядає в поєднанні з іншими квітами, а й є відмінним рішенням для оригінальної дитячої кімнати.

Жовта ванна кімната

Ванна в цьому кольорі виглядає затишно і приносить тепло.

Жовта ванна легко змінюється. Досить лише змінити аксесуари.

Жовто-біла ванна кімнатаВанна з яскраво-жовтими стінамиЖовта ванна з чорним контрастом

вишуканий фіолетовий

Відтінки цього кольору також періодично використовуються для прикраси ванних кімнат. Щоб він не здавався нудним, його використовують лише в поєднанні з чим-небудь або для декору.

Фіолетова ванна виглядає стильно, але цей колір потрібно грамотно дозувати.

Фіолетова ванна кімната

Існують позитивні відтінки фіолетового - бузковий і рожевий. Ці кольори дуже легкі, свіжі. Дані кольори бажано використовувати тільки в будь-яких аксесуарах.

Рожева ванна кімнатаВідтінки фіолетового у ванній кімнатіВанна в фіолетовому кольорі

оригінальний коричневий

Коричневі відтінки мають внутрішнім теплом і затишком. Даний колір прекрасно виглядає в поєднанні зі спорідненими йому відтінками - бежевим, перловим. Коричнева ванна виглядає благородно і елегантно.

Існує безліч відтінків коричневого:

 • теракотовий
 • шоколадний
 • ванільний
 • цегляний
 • сепія
 • венге
 • охра і т.д.

Вибираючи для інтер'єру відтінок венге, можна створити відмінний куточок в стилі «кантрі» або «класика», його можна використовувати в оформленні ванної практично в будь-якому стилі. Шоколадний колір додасть вашій ванній стильності, респектабельності.

Шляхетна коричнева ванна

Головне, правильно використати його, інакше замість прикраси приміщення поглине себе.

Оригінальна ванна в коричневих відтінкахКоричневий колір як акцент у ваннійКоричнево-бежева ванна кімнатаТемно-коричнева ваннаКоричневі відтінки у ванній кімнатіКоричневі акценти ванній кімнаті

освіжаючий зелений

Зелений колір - природний. Він асоціюється з природою, рослинністю. Цей колір уособлює свіжість, вологість, саме ті якості, які притаманні ванній кімнаті.

Зелена ванна кімната

Занадто яскраві або темні відтінки, такі як салатовий, болотний, потрібно використовувати з обережністю. Вони можуть створювати відчуття неприємної вогкості, цвілі, гниття. Щоб уникнути подібних проблем, краще скомбінувати зелений ні з звичним білим кольором, а з кремовим або жовтим.

Ванна в зеленому кольорі зі вставками нейтральних відтінківВанна кімната оброблена зеленим і бежевим квітамиЗелена ванна в комбінації з іншими квітами

Зелена ванна заспокійливо впливає на психіку. Відмінно буде виглядати ванна в бірюзовому кольорі або кольорі морської хвилі.

морський синій

Світлі відтінки синього так само, як і зелений, діють на людину заспокійливо. Темно-сині відтінки можуть пригнічувати, погіршувати самопочуття. Приємні сині відтінки в поєднанні з білим або сріблястим символізують чистоту і свіжість, а адже саме це відчуття хочеться відчувати у ванній.

Синя ванна кімната

Щоб уникнути холодного приміщення в синьому кольорі, слід розбавити його помаранчевим, жовтим, бежевим, золотистим квітами.

Синя ванна є вдалим вибором для маленької площі, оскільки він володіє візуальним розширенням простору.

Ванна кімната в морському стиліСвітлі відтінки синього у ванній кімнатіКомбінація синього у ванній

Сходом по енергетиці з синім є блакитний колір. Про блакитну ванну читайте іншу статтю.

Найпопулярніші

Кольори, які найчастіше використовуються в дизайні ванної кімнати:

 • Найпопулярнішим є синій колір. Нерідко для оформлення ванних кімнат вибирають морської стиль. Якщо ж поєднувати синій з зеленим, ваша ванна буде нагадувати середземноморський стиль.
 • На другому місці стоїть рожева ванна. Відтінки рожевого розслаблюють і піднімають настрій. При додаванні золотих аксесуарів ванна стає дуже витонченою.
 • Фіолетовий колір, який є третім за популярністю, дуже складний, але має перевагу в тому, що підходить для приміщень всіх розмірів.
 • Далі в списку найбільш модних сучасних квітів ванних кімнат йде жовтий, зелений, червоний, білий, коричневий і чорний. Сіра ванна набирає популярність.
Синьо-зелена ванна кімнатаКрасива рожева ванна кімната в стилі провансВанна кімната в фіолетових відтінкахЖовта ванна з чорними елементами декоруБіла ванна з синіми аксесуарамиВсі відтінки коричневого в ванній

Це зовсім не означає, що чорні і сірі відтінки не належать до модних, просто вони часто лякають людей, що не володіють професійними здібностями в дизайні. Ці відтінки завжди варто поєднувати з квітами-компаньйонами, щоб досягти бажаного результату і гармонії.

схеми

Слід відразу визначитися з тим, якою буде планована ванна: однотонної або різнобарвною.

Кольорове поєднання:

 • при комбінуванні квітів і відтінків слід включати в оформлення 2-3 кольори, але не більше 6, меблі ж тут повинен контрастувати з підлогою і стінами
 • оптимальний варіант - поєднання 3 кольорів: світлого, середнього і темного або яскравого кольору, для створення додаткового акценту на чому-небудь
 • якщо брати від 4 до 5 кольорів, які не є комплементарними відтінками, вийде лише розбіжність, такий дизайн стомлює і пригнічує
Комбінація двох кольорів у ванній кімнатіПоєднання трьох кольорів у ванній кімнатіВелика кількість яскравого кольору у ванній