Вбудована ванна - втілення елегантності

Вбудована ванна з подіумом і седеньями

Завдяки своїм конструктивним особливостям вбудовуються ванни дуже відрізняються від стандартних. Одним з їх переваг вважають зорову економію простору. Вбудована ванна в будь-якому інтер'єрі виглядає гармонійно і привабливо. Мінусом буде лише досить складний технічно монтаж такої моделі ванни.

Основні особливості

Головною відмінною характеристикою інтегрованих ванн від традиційних є конфігурація і розмір днища. Найчастіше вбудована ванна являє собою досить значну конструкцію, у якій плоске дно. Це має сенс, якщо приміщення ванної вельми просторе - стандартна ванна в ньому буде нагадувати калюжу.

Інтегрована ванна в кімнаті

Друга відмінність вбудованих моделей ванн полягає в оснащенні їх трапами на внутрішніх бокових поверхнях. Вони необхідні для перешкоджання випліскування води з ванни на підлогу або подіум.

Інтегрована овальна ваннаВанна кімната з вбудованою ванноюВанна незвичайної форми вбудована в підлогуВбудована ванна з цікавою обробкоюВелика інтегрована ваннаВбудована ванна з обробкою деревом

Круглу або овальну вбудовану в підлогу ванну можна розмістити і в негабаритної кімнаті.

Такі моделі ванн рекомендують встановлювати в кутку або впритул до стіни. Також для круглої ванни часто вибирають розташування в центрі приміщення.

Слід зазначити, що ванна в підлозі невеликого приміщення може становити небезпеку.

Кутова вбудована ванна

конфігурація

Вбудовану в підлогу ванну часто набувають для заміського будинку.

Такі ванни за своєю формою бувають:

 • прямокутними
 • кутовими
 • круглими

Найбільш улюблені і виробниками, і покупцями - круглі інтегровані ванни. Вони роблять інтер'єр воістину розкішним.

Інтегрована ванна в формі колаКругла ванна вбудована в подіумКругла встраеваемая ваннаВбудована ванна круглої формиКругла вбудована ванна в міському житлоВбудована ванна круглої форми з подіумом

Щоб отримати від експлуатації вбудованої ванни максимум зручності, важливо продумати процес занурення в такий тип сантехніки, а також вихід з цієї ємності.

Для цього простір навколо слід зробити мінімально слизьким.

На кількість води, яке буде вихлюпуватися з інтегрованою ванни, впливає як число людей, які будуть приймати водні процедури, так і їх звички щодо купання.

Інтегрована овальна ванна

Вбудовувані в підлогу ванни зазвичай забезпечуються масою різних функцій:

 • джакузі;
 • підсвічуванням;
 • озонуванням;
 • гідромасажем;
 • імітацією морських хвиль.

Через наявність таких опцій монтаж інтегрованої ванни повинен виконуватися особливо уважно. Крім особливої ​​обережності з підведенням електрики слід також передбачити доступ до купелі для її ремонту або зміни параметрів.

Вбудована гідромасажна ваннаІнтегрована ванна з зручним доступом до комунікаційВбудована в підлогу ванна з різними функціями

матеріал

Так само як і стандартні моделі ванн, вбудована сантехніка виробляється із різних матеріалів.

А саме:

 • чавунною
 • сталевий
 • акрилової

Оскільки з акрилу реально виготовити ванну з абсолютно будь-якими розмірами і формою, цей матеріал є найбільш популярним у виробництві інтегрованих ванн.

Чорна акрилова вбудована ванна

У акрилових і кваріловие ванн відмінна теплоізоляція, тому вода в них остигає повільніше. Сталеві ванни також користуються високим попитом.

Вбудована ванна з акрилуКваріловие інтегрована ваннаАкрилова вбудована ванна

Людям з консервативним поглядом на оснащення ванною більше до вподоби чавунні моделі. Вага у таких ванн дуже великий, але ємність відрізняється високою надійністю, а також довговічністю. Вибравши таку важку ванну для монтажу в підлогу, обов'язково підсильте підтримуючу її конструкцію.

Чавунна ванна вбудована в підлогу

Умови для монтажу

Щоб встановити кутову, круглу, овальну або прямокутну ванну в подіум або в підлогу.

При цьому важливо врахувати деякі умови:

 • Подібна ванна не підійде для міської квартири. Виконати установку такої моделі технічно реально лише в квартирі першого поверху, але дозвіл на це дію вам ніхто не видасть, а при самовільному монтажі можливі проблеми і з державними організаціями, і з цілісністю будівлі.
 • У приватному будинку вбудовану ванну зазвичай вибирають для просторої ванної кімнати першого поверху або ж підвального приміщення. В іншому випадку ще під час проектування і будівництва будинку слід передбачити для підтримки майбутньої ванни залізобетонну основу.
 • Необхідно правильно підвести до інтегрованої ванні каналізаційну систему. За своїм конструктивним параметрам така ванна більше схожа з басейном або джакузі. Замислившись про подібну сантехніці, врахуйте і майбутні витрати на повний набір такої ванни водою (середній обсяг у більшості моделей вбудованих в підлогу ванн становить 300 літрів).
 • Рекомендуємо, щоб установкою ванн такого типу займалися професіонали. Оскільки деякі операції монтажу вбудованої ванни дуже складні, самостійно впоратися з ними майже неможливо.
Вбудована ванна до монтажуМонтаж інтегрованої ваннійПроцес монтажу вбудованої ванниОснова для вбудованої ваннійСистема каналізації для вбудованої ванниВбудована ваннаКаналізація для вбудованої ванни

установка

Перш ніж зважитися на вбудовану ванну в приватному будинку, слід прорахувати, чи зможе витримати таку сантехніку перекриття. Чи не продумавши всі як слід, ви ризикуєте послабити фундамент, що призведе до його пошкодження.

Відзначимо, що найлегше встановити ванну в підлогу в будинку з стрічковим фундаментом.

Конструкція вбудованої ванни передбачає наявність приямку. Не можна просто викопати під майбутню ванну яму і встановити туди виріб.

Бетонування стін і підлоги зробити доведеться, причому приямок потрібно створити точно за формою встановлюється ванни (вміщена в нішу сантехніка повинна увійти, як влита). Глибина ями повинна бути такою, щоб поміщена туди на опорах ванна піднімалася над підлогою до 50 міліметрів - після фіксації опор виріб буде спиратися на чистову підлогу.

Приямок для інтегрованої ванни

Після облаштування приямка в нього простягають комунікації. Провести їх оптимальніше в тій частині ями, де буде розташований прихований люк.

Наступним етапом йде установка сифона і прикріплення відповідно до рекомендацій виробника опори до днища. У той же час в ванну врізається змішувач.

Вставивши сантехніку в яму і максимально піднявши ніжки, далі під'єднують виріб до каналізації, а після - до водопроводу (для цього краще користуватися не гнучкими шлангами, а гофрованими рукавами з нержавійки).

Потім ванну потрібно протестувати, наповнивши її водою. І лише після перевірки герметичності можна зайнятися облицюванням підлоги.

Готова вбудована ваннаГотова інтегрована ваннаВбудована ванна в готовому виглядіПодіум у вбудованих ваннКрасива вбудована ванна з подіумомВбудована ванна з високим подіумом

Чи потрібен подіум

Подіум може стати виходом для бажаючих встановити інтегровану в підлогу ванну в міському житло.

Вбудована ванна в міському житло

Якщо габарити приміщення дозволяють, подіум допоможе створити імітацію інтегрованої в підлогу ванни.

Міська квартира з вбудованою ванноюІмітація інтегрованої ванни в підлогуВбудована ванна з подіумом в міському житло

До того ж, завдяки обробці подіуму можна створити бажаний стиль інтер'єру.

Вбудована ванна з подіумом з одного ступеня

Подіум навіть в одну сходинку здатний кардинально змінити на краще приміщення.