Підсвічування у ванній кімнаті - ефектна гра світла

Підсвічування у ванній кімнаті

Освітлення ванної представлено безліччю варіантів - від традиційної однієї люстри в центрі стелі до романтичного «неба з зірками». За допомогою підсвічування можна і допомогти розслабитися під час водних процедур, і забезпечити яскраве освітлення для нанесення макіяжу і гігієнічних процедур, і прикрасити кімнату. Розглянемо основні види підсвічування в ванних кімнатах, а також їх поєднання для максимальної функціональності і комфортності приміщень.

вибір

Якщо змішувачі, сантехніка і декор приміщення непомітні, то джерела світла можна вибирати досить яскраві.

Яскраве світло в ванній

Якщо ж в кімнаті достаток сяючого декору, світильники бажано вибирати непомітні і іноді навіть краще приховати їх від очей.

Освітлення незвичайного інтер'єру ванноїНепомітна підсвічування ванної кімнатиНеяскраве освітлення ванної

Підбираючи світильники, враховуйте, як буде впливати на інтер'єр підсвічування не тільки у включеному, але і в вимкненому вигляді.

Певні прийоми при монтажі підсвічування здатні візуально змінити сприйняття приміщення. Наприклад, «підняти» стелю здатні світлодіоди, розташовані на стелі по периметру.

Світлодіодне підсвічування у ванній

Стеля

Якщо приміщення негабаритний, досить буде повісити в центрі стелі 1 освітлювальний прилад.

Один світильник у ванній кімнаті

А ось у великих ванних, щоб освітлення було рівномірним, потрібно кілька світлових джерел. Кращим варіантом, особливо якщо у ванній натяжна або підвісна стеля, буде застосування точкових світлодіодних або галогенних світильників, що відрізняються маленькими розмірами і невеликим енергоспоживанням.

Гарне освітлення для ванноїТочкові світильники на стелю ванноюВанна з підсвічуванням світлодіодів

Дуже добре, якщо у них буде регульований кут повороту - це дозволить їх з легкістю повертати в потрібному напрямку, домагаючись оптимальної комбінації світлових променів.

Регульоване освітлення для ванної

У просторих кімнатах можлива комбінація накладних світильників з точковими, особливо якщо стеля багаторівневий. Для ванн з високою стелею і класичним дизайном краще підвісні варіанти світильників.

Радимо прочитати нашу статтю про те, як підібрати стеля для ванної.

світлове зонування

Поділ ванній на зони можливо, навіть якщо розміри приміщення вкрай малі.

Перш за все, потрібно виділення в окрему зону простору поряд з умивальником і дзеркалом.

Освітлення для кожної робочої зони ваннійПідсвічування над ванною і раковиноюОсвітлення ванної по зонам

Якщо ж кімната простора, а її дизайн складний і включає ніші, подіуми і такі дослідження, зон виділяють набагато більше, використовуючи джерела локального освітлення.

Велика ванна з гарним освітленням

Чому важливо виділяти простір поруч з дзеркалом та умивальником? Справа в тому, що воно є робочим і потребує встановлення досить яскравого світлового джерела, який при цьому не повинен засліплювати або бити в очі.

Вигідним рішенням буде розсіяне світло, що забезпечується абажурами з пластика білого кольору або матового скла.

Найчастіше підсвічування біля дзеркала передбачають у вигляді симетрично розміщеної пари світильників. Їх можна кріпити і до стіни, і прямо до дзеркала, наприклад, «посадивши» на спеціальний клей.

Підсвічування дзеркал для ванноїСвітильники для ванної кімнати в дзеркалахОсвітлення за дзеркалами ванній

Для зонування приміщення з низькою стелею на ньому можна згрупувати в різних ділянках світильники різного кольору. Так буде створюватися ефект фарбування різних зон ванній в різні тони.

Підлога

Додатково освятив підлогу ванної, ви зможете впливати на настрій і атмосферу в приміщенні.

Підсвічування підлоги у ванній

Для підлоги підсвічування найчастіше застосовують світлодіодні стрічки або інші освітлювальні прилади, як кольорові, так і прозорі. Бажано, щоб такі прилади відрізнялися слабким блиском, адже ванну найчастіше обробляють глянцевими матеріалами.

Підлогове освітлення ванної кімнатиЯскрава підлогове підсвічування для ванноїОсвітлення підлоги ванної в підлогових конструкціях

І вкрай важливо, щоб корпус світильників був стійким до впливу вологи.

Ця підсвічування не є функціональною, а грає роль додаткової. Вона може монтуватися як по всьому периметру, так і локально (наприклад, для виділення певних елементів сантехніки).

освітлення меблів

Якщо провести монтаж точкових світильників поруч з шафами, полицями, ящиками і іншими меблями, або безпосередньо в предметах меблів, ви не тільки вплинете на їх зовнішній вигляд, але і зможете швидше відшукувати потрібні речі, які в них зберігаються. Таке підсвічування може також виконуватися за допомогою світлодіодних стрічок. Додатково можна підсвітити гачки для рушників або встановити окремий світильник над пральною машинкою.

Підсвічування меблів у ванній

Дзеркало

Підсвічування дзеркала відноситься до одних з основних варіантів освітлення ванної. Вона важлива і для зручності, і для привабливості дизайну приміщення. Її часто роблять в тому ж стилі, як і стельову, щоб створити єдиний дизайн.

Традиційно дзеркало висвітлюють двома світильниками, розташованими з боків.

Також нерідко світильники розташовують прямо над дзеркалом. Цей варіант особливо переважний для дзеркал з великою шириною. Дзеркало із середніми розмірами можна обладнати джерелами світла по всьому його периметру.

Освітлення дзеркал у ванній кімнатіБічне освітлення дзеркал для ванноїПідсвічування меблів у ванній

Сучасним варіантом підсвітити дзеркало є монтаж led-підсвічування по периметру за дзеркалом. Так ви можете створити враження «ширяючого» паралельно стіні дзеркала. До того ж, ви можете вибрати світлодіодні стрічки різного кольору, за рахунок чого зробити таку підсвітку кольоровий.

Підсвічування за дзеркалом у ванній кімнаті

декоративне підсвічування

Для підсвічування водних струменів застосовують такі спеціальні пристрої, як светодуш і светокран. Вони є безпечними пристосуваннями, оскільки не підключаються до електричної мережі. Такі прилади є насадки, які змінюють колір відповідно до температури води

Підсвічування для змішувачів у ваннійДекоративне освітлення водних струменів для ванноїПідсвічування водних струменів для душа

Ще один варіант декоративного підсвічування, що дозволяє зробити приміщення ванної більш світлим і просторим, являє собою створення фальш-вікна. Для імітації вікна застосовують матове скло, за яким ховають підсвічування. Пейзаж на таке скло наносять за допомогою вологостійких фарб.

Імітація вікна у ванній кімнаті

Цікавим видом додаткової декоративного підсвічування є і зоряне небо. Для його створення по площі стелі розмішають малогабаритні точкові джерела світла (оптичне волокно або світлодіоди). Це дорогий варіант світлового декору, проте з ним ванна стане неординарною і оригінальною.

Імітація зоряного неба у ванній кімнатіТочкові світильники для створення зоряного неба у ваннійНевелике зоряне небо для ванн

направлене світло

Його використання допомагає в зонуванні приміщення ванною, наприклад, здатне виділити зону ванни.

Точкові світильники ванній

У багатьох сучасних ванн є автономна підсвічування, проте при її відсутності ванну можна виділити спрямованим саме на неї пучком світла. Підвісити світильники також можна і над іншими елементами сантехніки.

Підсвічування певної зони ваннійНаправлене освітлення для ванних кімнатРозподіл освітлення по зонах ванної кімнати

джерела світла

Оскільки найчастіше у ванній кімнаті вікна відсутні і приміщенню потрібне хороше освітлення, важливо грамотно спланувати, як будуть розташовуватися світлові джерела. Але, навіть якщо вікно у ванній є, денного світла буде недостатньо, що теж має на увазі грамотний розподіл джерел світла.

Їх розміщення умовно ділять на три рівні:

  • нижній (на підлозі),
  • робочий (в зоні умивальника і дзеркала)
  • верхній (на стелі)

Підбір освітлювальних приладів проводять з урахуванням стилю приміщення і особливостей сантехніки (для яскравої і незвичайної варто підбирати непримітні світильники). Вдалим рішенням буде поділ освітлення на основне (функціональне) та декоративне з можливістю включати їх окремо.

Повне висвітлення всіх зон ванної кімнати

рекомендації

Перш за все, дуже важливо, щоб всі світлове обладнання відрізнялося хорошим захистом від води.

Особливо це стосується приладів, які будуть розташовані близько до води. Слід забезпечити 100% герметичність всіх електроджерел. Потужність джерел світла, розміщених близько до води, повинна становити до 12 В.

Безпечне освітлення ванної кімнати

Економити при виборі обладнання для освітлення ванної не варто. Купуючи високоякісні вироби, ви уникнете досить витратних робіт по заміні пошкоджених елементів.

Радимо прочитати нашу статтю про вологостійкі світильники.