Як поміняти унітаз своїми руками

Коли необхідно виконати ремонт у своїй власній квартирі, багато хто вирішує вчиняти дії своїми руками, не залучаючи для цього професіоналів. Не виключенням є ситуація, коли необхідно поміняти унітаз. Цей процес не можна назвати складним, особливо для тих, хто має якийсь досвід «спілкування» з технікою.

zamena-unitaza_6

Вибір

Але для початку слід правильно підібрати унітаз, щоб він компактно розміщувався в приміщенні, враховуючи розташування випуску, а також дозволяв комфортно його використовувати.

Є три випуски унітазу:

  • Вертикальний. Підходить для випадку, якщо каналізаційний розтруб знаходиться в підлозі на достатній відстані від стіни. Простий варіант, щоб встановити своїми руками.
  • Горизонтальний. Такий варіант - рідкість. З вироби труба виходить під прямим кутом. Тому труба каналізації повинна перебувати над підлогою.
  • Похилий. Розташовується по типу горизонтального, однак має певний нахил. Прекрасний варіант для підключення за допомогою розтруба.

Крім випуску, унітази ще й відрізняються формою чаші. Багато хто вважає, що вибір того чи іншого варіанту залежить від естетичних переконань, проте він ще і визначає рівень зручності використання приладу, і навіть економії.

Чаші можуть бути:

  • Тарілчасті. Мають заглиблення, в якому накопичується вода. Отвір зливу знаходиться вище дня чаші, ближче до передньої частини. Обслуговування такого виробу потрібно більш інтенсивне, а води для змиву потрібно більше.
  • Козирькові. Мають похилі стінки, а отвір знаходиться в передній частині. Вода економиться, змивши полегшений, як і обслуговування.
  • Воронкоподібні. Це подобу козиркового варіанту, проте з центральним розміщенням зливного отвору. Така конструкція вважається гігієнічною і економічною.
zamena-unitaza_7

Є відмінності і в розташуванні бачка. Найпоширеніший варіант - унітаз-компакт. Рідше зустрічаються підстельові і настінні бачки. Найбільш складним є конструкція з інсталяцією.

Чи потрібна заміна?

У деяких ситуаціях варто задуматися, а чи варто міняти старий унітаз. Можливо, він не такий вже й поганий? А чи потрібно зараз нести витрати на покупку нового виробу, а також витратних матеріалів? Тільки якщо відповісти на ці питання, можна зрозуміти, чи є в цих намірах потреба.

zamena-unitaza_4

До того ж не варто забувати, що самостійні дії, особливо якщо вони непрофесійні, зажадають набагато більше часу і терпіння.

Необхідні інструменти та матеріали

Нам потрібно гофрована труба, водопровідний шланг, унітаз, бачок. У деяких комплектаціях відсутня система слива, тоді її доведеться купувати окремо. Стануть в нагоді і дюбеля різних діаметрів і довжини, ФУМ-стрічка, силіконовий герметик.

Буде потрібно маркер, долото, молоток, гайкові ключі, викрутки, шприц для герметика, рулетка ударний дриль або перфоратор, канцелярський ніж.

Підготовка до заміни

Перш ніж приступати до установки нового унітазу, слід спочатку виконати демонтаж старого. Для цього потрібно перекрити подачу води, а також спустити ту, що залишилася в бачку, а потім його зняти. Якщо сантехніка закріплена цементним розчином, важливо зробити демонтаж без пошкодження труби.

zamena-unitaza_3

Якщо ж разом з унітазом потрібно замінити і трубу, то її слід акуратно відколоти або обрізати, щоб потім вставити в неї металопластикову.

zamena-unitaza_5

Монтаж вироби з вертикальним випуском

Використовуючи манжету, під'єднуємо трубу до унітазу і встановлюємо його. Якщо виріб буде стояти на плитці, під нього варто підкласти щось пружне, наприклад, гуму. Тому спочатку кладемо матеріал, а на нього унітаз. Після цього робимо позначки отворів, де будуть гвинти кріплення. Знімаємо виріб і вирізаємо прокладку, яку потім можна приклеїти до підлоги клеєм. Сам виріб можна закріпити дюбелями.

zamena-unitaza_2

Монтаж вироби з похилим, горизонтальним випуском

Тут також манжета вставляється в відведення і трубу, виконується установка виробу, який закріплюється шпильками.

zamena-unitaza_1

Монтаж бачка

Багато що залежить від виду унітазу. Якщо говорити про варіант «компакт», то в комплекті є докладна інструкція установки. Ми ж розглянемо варіант з настінним бачком.

Спочатку приєднуємо трубу до бачка, на стіні робимо відмітку на висоті труби, і де буде кріпитися бачок. Використовуємо рівень для вирівнювання місця установки. Далі робимо отвори за допомогою перфоратора або ударного дриля. Залишиться закріпити виріб і змивну трубу.

Якщо наведена інформація з фото недостатня для заміни унітазу своїми руками, тоді варто додатково подивитися відео інструкцію. Це дозволить врахувати всі нюанси, зробити все якісно і довговічне. Таким чином, зекономлені кошти на демонтаж і установку вироби підуть на користь.