Як встановити ванну на ніжках: секрети правильної установки

Як встановити ванну на ніжках?

На сьогоднішній день існує декілька варіантів установки ванни. Найпопулярніші з них - це опорні ніжки і цегляна основа. Перший спосіб вибирають ті, хто прагне по максимуму залишати вільний простір навіть в такому невеликому приміщенні як ванна кімната.

Якщо ванна спочиває на ніжках, то підлогу під нею залишається вільним. Це означає, що у вас буде виникати менше проблем з прибиранням, і ви завжди зможете здійснити дрібний ремонт сантехніки під ванній, не демонтуючи опору. Крім того, відкритий доступ до простору під ванною дозволяє постійно тримати цю зону в чистоті, вчасно прибирати калюжі води, бруд і потрапили туди під час купання предмети.

Крім стандартних настановних ніжок, у продажу є широкий асортимент декоративних опор, які будуть чудово виглядати в інтер'єрі, стилізованому під класику, бароко і інші ретро-напрямки.

Установка ніжок на ваннуДекоративні опори для ванни і їх установка

Про те, які правила установки на ніжки існують для ванн різних видів, читайте в нашій сьогоднішній статті.

Різновиди ванн на ніжках

чавунні

Найперші ванни, запущені в масове виробництво, проводилися саме з чавуну. Це матеріал неймовірно довговічний і зносостійкий - чавунна ванна прослужить своїм господарям не одне десятиліття, не втрачаючи своїх первинних властивостей. Сантехніка з чавуну відрізняється міцністю, хорошою теплопровідністю і невибагливістю у догляді. Мінус її полягає в тому, що чавун дуже важкий, що ускладнює транспортування та монтаж сантехнічного обладнання, виготовленого з даного матеріалу.

Ніжки для чавунних ванн

сталеві

Сталь - матеріал досить міцний, але не такий важкий, як чавун, тому він користується більшою популярністю у покупців. Ще один плюс в його користь - сталева сантехніка відноситься до класу бюджетної. Ванну зі сталі просто встановити і за нею не важко доглядати. Великих недоліків у такої ванни буде два: невеликий термін служби і повна відсутність шумоізоляції.

Ніжки для сталевих ванн

акрилові

Акрил - це більш сучасний і дорогий матеріал, ніж чавун і сталь. З акрилу сьогодні виробляють не тільки ванни, але і інші типи сантехнічного обладнання. Сантехніка з акрилу має прекрасний зовнішній вигляд, приємну на дотик і, що особливо важливо, неслизьку поверхню. Мінусом акрилових ванн є тендітна структура матеріалу, що виключає використання чистячих засобів, що містять у своєму складі агресивні речовини.

Акрилова ванна на ніжках

Крім трьох перерахованих вище матеріалів, в асортименті магазинів, які торгують сантехнічним обладнанням, є ванни із пластику, кварила, мармуру та інших матеріалів як штучного, так природного походження. Ми не будемо зупинятися на них докладно, так як наша задача - розповісти про найпоширеніші різновиди ванн.

Ванни з натурального каменю на ніжкахВанни з металу на ніжках

Необхідні інструменти та матеріали

Для того щоб встановити на ніжки ванну, незалежно від матеріалу її виготовлення, вам знадобляться наступні витратні матеріали та обладнання:

 • олівець або змивається маркер;
 • рулетка;
 • будівельний рівень;
 • комплект регульованих ніжок;
 • опорна рама для купелі;
 • комплект кріплень;
 • санітарний герметик на основі силікону;
 • дриль або перфоратор з набором свердел.
Інструменти для установки ванни

Підготовчі роботи

Перед тим, як приступити безпосередньо до установки сантехнічного обладнання, необхідно підготувати робоче простір. Для початку потрібно демонтувати стару ванну.

Разом з ванною бажано замінити всю систему зливу-переливу, тому без жалю видаляємо старий сифон, змішувач і т.д. Попередньо не забуваємо перекрити у ванній кімнаті гаряче і холодне водопостачання.

При необхідності очищаємо підлогу і стіни в зоні, де буде встановлена ​​ванна, від залишків будівельних матеріалів. Очищаємо всі поверхні від бруду і цвілі. Після цього рекомендується провести обробку спеціальним антибактеріальним складом, що перешкоджає утворенню грибка і цвілі.

Вимітаємо з підлоги все сміття і застилає його целофаном або старими газетами. Робоче місце готове, можна починати монтаж ванни на ніжки.

Підготовчі роботи для установки ванни на ніжки

Установка чавунної ванни

 • Так як підлоги в наших квартирах часто виявляються зовсім не рівними, на кожну з опорних ніжок рекомендується для початку встановити регулювальні гвинти. З їх допомогою згодом можна буде вирівняти ванну по горизонталі для того, щоб система зливу переливу-працювала нормально.
 • Ніжки до ванни кріпимо попарно - спочатку дві передні, а потім дві задні. Є кілька варіантів кріплень - «липучки» (ніжки на самоклеїться основі), клини і стяжні болти. Ніжки на клейовий основі слід просто притиснути до днища ванни на кілька секунд. Клини забиваються в заздалегідь просвердлені отвори. Стяжні болти також вставляються в отвори і міцно закручуються.
 • Друга пара ніжок кріпиться на вже перевернуту днищем вниз ванну. При цьому під ту сторону, на якій ще немає ніжок, встановлюється надійна опора, здатна витримати вагу чавунної ванни.
 • Коли всі чотири ніжки будуть на місці, ванну слід вирівняти в горизонтальній площині. Використовуйте для цього будівельний рівень. Особливу увагу приділяйте сторонам, які примикають до стін. Зазор між стіною і краєм купелі повинен бути якомога менше.
Ніжки для установки чавунної ванниУстановка чавунної ванни на ніжкиМонтаж чавунної ванни на ніжки

Установка сталевої ванни

Установка ніжок на сталеву ванну виробляється значно легше, так як сантехнічної прилад зі сталі важить в кілька разів менше, ніж аналогічний, зроблений з чавуну.

 • Перевертаємо ванну днищем вгору і приміряємо опорні ніжки до місць кріплення. Перша пара ніжок повинно розташовуватися між центром купелі і зливним отвором, на відстані приблизно двох сантиметрів від останнього. Другу пару потрібно буде встановити якомога ближче до протилежного краю купелі.
 • Якщо це необхідно, несучий металевий профіль акуратно розпрямляє, намагаючись при цьому не пошкодити ванну.
 • Опорні ніжки до сталевій ванні зазвичай кріпляться за допомогою накладок на клейовий основі. Перед тим, як зняти з накладок захисну плівку і приклеїти ніжки до днища ванни, місця кріплення слід знежирити. Для цього підійде будь-який розчинник або спиртовий розчин. Прогріваємо накладки клеєм, відокремлюємо захисну плівку і щільно притискаємо кожну з опорних ніжок до днища.
 • Після того, як клей схопиться, до ніжок потрібно приєднати регулювальні шпильки. Вони мають різьблення, тому можна просто забити їх в наконечники з пластику. Потім міцно фіксуємо шпильки на ніжках за допомогою гайок.
 • Використовуючи будівельний рівень, знаходимо для сталевої ванни правильне положення в горизонтальній площині. Робимо на стінах розмітку і, відповідно до неї, встановлюємо ванну на місце.
 • При бажанні можна наклеїти кілька пластин для звукоізоляції.
Установка сталевої ванни на ніжкиМонтаж сталевої ванній з шумоізоляцією на ніжки

Установка акрилової ванни

Акрилові ванни призначені, найчастіше, саме для установки на ніжки. Це істотно полегшує нам задачу, так як комплект опор і кріплень, як правило, йде в комплекті з приладом, а послідовність кроків докладно описана в інструкції по установці.

 • Як і у всіх попередніх випадках, насамперед потрібно приміряти опорні ніжки до місця монтажу і зробити розмітку.
 • Наступний крок - свердління отворів. Акрил - матеріал крихкий, тому ванну ні в якому разі не слід просвердлювати наскрізь. Обов'язково скористайтеся обмежувачем для свердла.
 • Потім встановлюємо на ванну основні елементи кріплення - напрямні для каркаса і опорні ніжки.
 • Тепер потрібно змонтувати систему зливу-переливу і встановити її на місце. До стіни акрилова ванна монтується вже з сифоном.
 • Перевертаємо ванну днищем вниз і несемо її до місця установки. Беремо будівельний рівень і визначаємо для неї оптимальне положення. Ми залишаємо на стінах розмітку.
 • Відповідно до зробленої розміткою, монтуємо до стіни монтажні гаки. Вони додадуть конструкції додаткову міцність і захистять ванну від деформації.
 • Тепер ванну можна сміливо встановлювати на місце, адже опорою їй будуть служити не тільки ніжки, а й металеві крюки.
Матеріали для установки акрилової ванни на ніжкиУстановка акріловай ванни на ніжкиМонтаж акріловай ванни на ніжки

заключний етап

Після того, як всі установчі роботи закінчені, потрібно зробити ще безліч дрібних, але важливих справ.

 • Встановлюємо змішувач і систему зливу-переливу (якщо ви не зробили це на основному етапі). Підключаємо ванну до водопровідних труб.
 • Тепер потрібно перевірити нашу конструкцію на герметичність: закриваємо слив і наповнюємо ванну водою. Через кілька годин ретельно обстежуємо всі з'єднання на наявність протікань. Якщо такі будуть виявлені, усуваємо їх за допомогою герметика для ванної.
 • Наступна проблема, яку потрібно вирішити - це закладення щілини між стіною і купіллю. Для цього можна скористатися одним з перевірених методів - герметиком, бордюрной стрічкою або куточком для ванни.
 • На завершення слід подбати про те, щоб не завжди привабливі опорна конструкція була прихована від сторонніх очей. Для цих цілей під ванну зазвичай встановлюють декоративний екран. Можна зібрати його самостійно з гіпсокартону і облицювати керамічною плиткою, а можна купити готовий розсувний екран із пластику або оргскла.
Установка системи зливу переливу на ваннуЗабивання зазорів між ванною і стіноюЕкран для ванни