Розкладка плитки у ванній

Розкладка плитки у ванній

У ванній кімнаті ремонт робиться не настільки часто, оскільки щорічна заміна плитки є справою дуже енерговитратним і клопіткою. Набагато простіше і вигідніше заздалегідь продумати оригінальний варіант розкладки кахлю, щоб приміщення радувало Вас протягом декількох років.

Поради щодо вибору плитки

Плитка - це сучасний оздоблювальний матеріал для санвузла. І справа не стільки в її естетичних якостях, скільки в перевагах перед іншими матеріалами. Керамічна плитка стійка до бактерій і пилу, вона з легкістю миється, до того ж асортимент кахлю в магазинах на сьогоднішній день відрізняється широким розмаїттям. Крім цього, вона має досить низькою електропровідністю, що вкрай важливо для приміщення, де завжди волого.

Плитка у ванній

Сьогодні на прилавках магазинів можна побачити величезну різноманітність керамічної плитки, однак далеко не кожна модель підійде для ремонту ванної. Це пов'язано з тим, що універсального кахлю, придатного для обробки будь-якій поверхні, просто немає. Тому при підборі оздоблювального матеріалу необхідно акцентувати увагу на даних, розміщених на ярлику виробу.

Стильна плитка для ванної

показники

Підбираючи плитку для ванної кімнати, враховуйте наступні показники.

Поглинання вологи

Оскільки ванна є кімнатою, де вологість завжди підвищена, вкрай важливо вибрати для облицювання водостійкий матеріал, який з часом не втратить свій привабливий вигляд.

За здатністю поглинати вологу вся керамічна плитка підрозділяється на 8 груп. Для ремонту ванної потрібно вибирати кахель, що відноситься до 1-ї, 2-ї або 3-ї групи. 4-я і всі інші групи, такі після неї, характеризуються високою пористістю і не годяться для вологих приміщень.

Керамічна плитка у ванній

Стійкість до впливу хімічних засобів

Оскільки ванна кімната потребує досить частому прибиранні, на плитку в будь-якому випадку будуть потрапляти різного роду косметичні засоби. Здатність поверхні кахлю витримувати вплив побутової хімії відзначається латинськими буквами. Для ванни ідеально підійде плитка з маркуванням «AA».

Стійка до хімічних речовин плитка для ванної

призначення плитки

Грунтуючись на цілях, для яких використовується кахель, виділяється матеріал, яким обробляють виключно стіни, і матеріал для підлоги. Перший маркується піктограмою у вигляді малюнка долоні.

Кахель для підлоги відрізняється піктограмою у вигляді малюнка ступні і також ділиться на класи в залежності від рівня стійкості до стирання. Як відомо, домашній ванні користується зазвичай дуже небагато людей, тому достатньо буде купити кахель 2-го класу міцності (позначається «PEI II»).

Купувати матеріал, більш стійкий до стирання, немає необхідності - чим вищий клас міцності, тим дорожче ціна. Обозначеніяетіхі інших пісктограмм Ви можете побачити на малюнку нижче.

Позначення на плитці (піктограми)

Форма і дизайн

Щоб визначитися з розміром плитки, потрібно покладатися не тільки на свій смак - слід враховувати той факт, що велика плитка підійде тільки для просторих приміщень, а дрібна буде дуже доречним для обробки криволінійних поверхонь.

Що стосується фактури, глянцева плитка чудова для приміщень невеликих розмірів, оскільки візуально може зробити їх просторіше.

Але і матова плитка має ряд переваг: на ній не так видно забруднення та вади. Щодо кольору матеріалу, тут вже необхідно довіритися своєму смаку. Але багато дизайнерів радять в якості основи спокійні світлі кольори. Кахель насичених кольорів доцільніше використовувати для розстановки акцентів.

Глянцевий плитка у ванній і кольорові акценти

Детальніше читайте в нашій статті про способи оформлення ванної кімнати плиткою.

варіанти комбінування

Варіантів розкладки плитки дуже багато. Кожен з них має свої переваги. Розглянемо основні види.

пряма

Найбільш загальноприйнятим і в той же час найпростішим способом викладення плитки є пряма - кахель розташовується паралельно підлозі, стелі та стін. Для цього варіанту підійде і квадратна плитка, і прямокутна.

Пряма розкладка плитки

вразбежку

Розкладка вразбежку використовується тоді, коли потрібно добитися ефекту імітації цегельної кладки. Особливо виграшно вона буде виглядати в тому випадку, коли ширина плитки буде в два рази менше її довжини.

розкладка плитки

діагональна

Найбільш складний варіант викладення - діагональна. Тут доводиться досить часто обрізати плитку, так що, не маючи відповідних навичок, братися за такий процес не слід. Укладання «по діагоналі» - більш красивий і ефектний спосіб розкладки плитки, в порівнянні з попередніми, однак і більш складний у виконанні. Її особливості полягають в тому, що плиткові ряди повинні йти не паралельно поверхні стін, а під кутом (зазвичай в 45 °).

Діагональне укладання підійде далеко не для кожного приміщення. Так, наприклад, на невеликій площі її краще не використовувати, оскільки вона візуально зменшить кімнату і підкреслить всі її недоліки. А для великих ванних плитка, укладена діагональний способом, може створити справжнє диво.

Якщо правильно підібрати текстуру і малюнок кахлю, можна буде з легкістю виділити необхідні Вам елементи декору; до того ж за допомогою правильно підібраного кольору можна приховати будь-які недоліки планування.

Діагональна розкладка плитки

Модульна

Якщо використовується плитка різних розмірів, такий тип викладки називається «модульної». Саме при такому способі можна сформувати незвичайний малюнок.

Модульний тип розкладки плитки

Художня

Справжній верх майстерності - художня викладка, що поєднує в собі пряму і діагональну, а також кахель різних кольорів.

Художня розкладка кахлю

горизонтальна

Ще одним популярним методом розкладки кахлю є так званий «горизонтальний», що представляє собою комбінування темного низу і світлого верху. Як переходу від темної плитки до світлої використовується бордюр (як правило, однотонний). Зазвичай, щоб надати простору приміщення завершеного вигляду, цей же бордюр укладається і під стелею. Дуже важливо використовувати при такому способі укладання однотонний кахель без малюнків і декору.

Горизонтальна розкладка плитки у ванній

вертикальна

«Вертикальний» варіант розкладки кахлю відрізняється тим, що смуга яскравою, що виділяється плитки повинна йти зі стіни на підлогу. Саме це рішення в даний час перебуває на піку моди. За допомогою цього хитрого прийому збільшується висота ванної кімнати. А якщо ще й виділити цій контрастною смугою будь значущі, на Ваш погляд, елементи інтер'єру, приміщення безсумнівно перетвориться.

Вертикальна розкладка кахлю

Зонування ванній за допомогою плитки

Зонування ванній можна по праву назвати необхідністю в будь-якій квартирі, оскільки, купуючи житло, люди останнім часом воліють зупинятися на вільному плануванні - це дозволяє їм самим реалізовувати зонування приміщення.

Зонування - різні стіни у ваннійКольорове зонування ваннійЗонування плиткою ванної кімнати

Однією з найефектніших різновидів зонування ванній вважається колірне зонування. Для цього потрібно підібрати одну колекцію плитки і, відповідно, зробити розкладку за кольором. Кольори при цьому можуть бути найрізноманітніші - яскраві, соковиті, контрастні, а можна вибрати і тони одного кольору. З їх допомогою цілком реально організувати цілу композицію - наприклад, «встановити» ванну на подіум, який оброблений такий же плиткою, що і стіни приміщення.

Якщо в інтер'єрі присутній дорога сантехніка, можна зробити на ній акцент, «розташувавши» її на кахлі, який не був використаний в обробці. Таким чином взагалі можна виділити будь-який елемент інтер'єру, гідну, на Вашу думку, уваги.

Поради щодо вибору плитки

маленька ванна

Вибираючи плитку для малогабаритної ванної кімнати, фахівці радять зупинити свій вибір на кахлі маленького розміру неяскравих, ніжних тонів. Дуже добре підійде плитка-мозаїка, здатна візуально розширити простір. Однак якщо Ви все-таки вважаєте за краще насичені кольори, найкраще скомбінувати світлий кахель з більш соковитими відтінками.

Для створення ілюзії великого приміщення існує дуже ефектний прийом - світла смуга, яка буде «йти» посередині ванною, немов розділяючи простір.

Слід пам'ятати, що кахель світлих кольорів завжди буде візуально збільшувати в розміри кімнати, а темних відтінків - навпаки зменшувати. Навіть якщо Ви хочете поєднувати світлий і темний тон, перший повинен переважати. Плитку для підлоги теж краще вибрати світлих тонів.

Плитка для маленької ванної

Оскільки візуально збільшити простір також допомагають дзеркала, має сенс використовувати дзеркальну плитку.

Дзеркала в маленькій ванній

низькі стелі

Для приміщення з низькими стелями найкраще вибрати вертикальну укладання кахлю світлих тонів - вертикалі будуть «витягати» кімнату, а світлий колір, як уже говорилося раніше, візуально розширює простір.

Світла плитка для ванної

Популярні варіанти укладання

Існує кілька варіантів укладання плитки. Розглянемо основні.

Шов в шов

Найпростіша базова схема називається «шов в шов» або «прямими рядами». Ряди плиток повинні йти виключно горизонтально, по рівню. При цьому кахель повинен бути однакового розміру або ж з мінімальним розкидом розмірів.

Укладання плитки шов в шов

шаховий

Ще один метод укладання - «шаховий», що є різновидом на тему «шов в шов», але з використанням кахлю двох різних кольорів.

Шахова розкладка плитки у ванній

вперевязку

Укладання «вперевязку» дуже схожа на цегляну кладку. Робиться вона наступним чином: в кожному наступному ряду кожна плитка розташовується таким чином, щоб середина її була над міжплиткових швом ряду, що лежить знизу. На відміну від попереднього типу цей спосіб реалізується тільки горизонтальними рядами і дозволяє деяку різницю в розмірах кахлю.

Розкладка плитки вперевязку або цегляна кладка

модульний

Модульний спосіб укладання плитки полягає у використанні 3-х або більше різноформатних типів кахлю, завдяки чому можна створити динамічний малюнок. Це може бути що завгодно: включення яскравих деталей в монотонну площину, чіткий візерунок і т.д. Даний спосіб вимагає розкладки матеріалів без приклеювання.

Модульна розкладка плитки

малюємо план

Щоб підібрати ефектний малюнок, необхідно враховувати багато факторів: форму і розмір ванної кімнати, а також вид використовуваного кахлю. Але перед тим, як задуматися, яким чином найкраще розкласти кахель у ванній, потрібно скласти план приміщення - намалювати на папері приблизно, але дотримуючись пропорції, вашу ванну. Робіть ескіз крупніше, щоб врахувати розміщення найдрібніших деталей.

Далі за допомогою рулетки виміряйте ширину і висоту вашої ванної, розміри дверного отвору, ніші і т. П. Всі виміри повинні бути позначені на малюнку. Не забудьте також відзначити на ескізі сантехніку, яку збираєтеся розмістити, і її розміри. Потім порівняйте отриману схематичний малюнок з реальною кімнатою. Пам'ятайте, що наслідки прорахунку навіть в пару сантиметрів можуть полягати в тому, що красивий елемент кахлю виявиться закритим і тоді численні Ваші зусилля будуть витрачені даремно.

Розрахунок необхідної кількості плитки

Оскільки плитка - матеріал далеко не дешевий, потрібно точно розрахувати необхідну її кількість для ремонту, щоб уникнути непотрібних витрат. Для цього потрібно заміряти поверхні, які передбачається облицьовувати. Знаючи довжину і висоту стін, можна легко обчислити площу стін і підлоги. А поділивши це значення на площу однієї плитки, Ви дізнаєтеся число кахлю в штуках. Але врахуйте, що запас плитки ніколи не завадить - частина кахлю, можливо, доведеться зрізати, а частина може пошкодитися або розбитися в процесі роботи.

Детальніше читайте в нашій статті про розрахунок кількості плитки в ванну.

розрахунок плитки

Після закінчення ремонту і установки всієї необхідної сантехніки залишається лише розставити останні штрихи і додати родзинку інтер'єру.

красива ванна