Біла плитка для ванної кімнати: ефектний дизайн - це просто!

Біла плитка для ванної кімнати

Білий колір використовують в обробці ванних вже не одне десятиліття. Противники дизайну даного кольору порівнюють таку ванну з палатою в лікарні і впевнено заявляють, що таке приміщення відштовхує холодністю. Біла плитка для ванної, як вони вважають, є непрактичним і марким матеріалом.

Однак є чимало власників будинків і квартир, які бажають обробити свою ванну саме в білому кольорі. Тим більше, що при комбінації з іншими квітами, використанні акцентів і гри зі світлом, а також правильному підборі сантехніки і декору біла ванна кімната цілком здатна стати затишним і теплим приміщенням.

Особливості

Вже дуже давно облицювання плиткою білого кольору відноситься до популярних варіантів обробки ванної. Хоча є люди, які вважають білу плитку примхливим і непрактичним матеріалом, більшість сприймає білий кахель, як основу для стильного сучасного дизайну, адже його можна за своїм бажанням розбавляти іншими квітами, а також використовувати інші різноманітні дизайнерські рішення.

Білий кахель у ваннійбілий кахель

Доглядати за білим покриттям легко, і до того ж, на такій плитці менш помітний наліт, який з'являється після крапель води. Біла плитка може служити універсальним фоном для абсолютно будь-якого декору. Лише замінюючи аксесуари, можна перетворювати ванну кардинально хоч кожен місяць.

Білий кахель у ванній

Плитка білого кольору є не дратівливим і непомітним матеріалом, тому її часто вибирають для обробки приміщення, в якому проводять багато часу - ванній, кухні та інших. Саме тому, що багато хто асоціює білий колір з чистотою, таку плитку часто вибирають для прикраси ванної кімнати. Психологічний вплив білої плитки в інтер'єрі проявляється відчуттям спокою і комфорту. У такому інтер'єрі відчувається легкість, прозорість і свобода.

Біла плитка у ванній кімнаті

переваги

Основні плюси:

 1. Ванна стає більш просторим і світлим.
 2. Сприяє візуальному розширенню простору.
 3. Виправляє вид непропорційних приміщень: якщо кімната вузька і витягнута, то стіни, які хотілося б візуально зробити ширше, облицьовують білою плиткою, а інші стіни обробляють матеріалом більш темного відтінку.
 4. Можливість створення у ванній будь-якого стилю інтер'єру. Білий є ідеальним тлом, на якому будуть виграшно виглядатиме будь-які декоративні предмети і аксесуари.
 5. Легкість перетворення інтер'єру. Така ванна ніколи не зможе набриднути, адже просте додавання будь-якого яскравого кольору або оригінального аксесуара відразу ж її трансформує в абсолютно по-іншому сприймається простір.
Білий підлогу в ваннійобробка ванноїАксесуари в білу ванну

класичні поєднання

Розглянемо класичні поєднання, які дуже часто використовуються в дизайні. Будучи контрастними, вони вносять яскраві акценти і роблять дизайн набагато цікавіше.

Біло-чорний

Така комбінація дуже вдала і може візуально як збільшити простір ванної, так і додати йому оригінальності і стилю.

Облицювання в біло-чорній гамі може бути представлена ​​кількома варіантами:

 1. Білі стіни і чорна підлога. Такий інтер'єр відрізняється строгістю обрисів. Сантехнічне обладнання в таку ванну найчастіше вибирається білого кольору.
 2. Оздоблення і стін, і підлоги білої і чорної керамічною плиткою. Облицювання може бути з поодинокими вкрапленнями чорного кахлю або з його симетричним розміщенням. Подібний інтер'єр відносять до досить екстравагантним і ефектним.
 3. Оздоблення нижньої частини стін чорної плиткою, а верху стін - білої, з поділом їх декоративним фризом. Таке оформлення виглядає дуже елегантно. Чорна зона може мати різну висоту - і досить велику, і мінімальну.
Біла ванна з чорною підлогоюОблицювання стін чорним кахлемДекоративний фриз в білій ванній

Біло-червоний

Червоний в білу ванну можна додати і за допомогою монтажу яскравою сантехніки, аксесуарів або меблів, і використанням червоної плитки разом з білою в облицюванні стін.

Червоно-білий дизайн ванної кімнати

Наприклад, можна оформити стіни червоним бордюром або виділити червоною плиткою дзеркало. Подібна колірна комбінація бадьорить і покращує настрій.

Червона меблі в білій ваннійБіла з червоним плиткаЧервоний колір в білій ванній

В комбінацію червоного і білого можуть додаватися й інші відтінки, наприклад, золото, кава, срібло, шоколад, бірюза.

Біла плитка із золотою у ванній

Поєднання з іншими відтінками і квітами

Крім класичних біло-чорних і біло-червоних сполучень ванну можна обробляти за своїм бажанням з використанням інших кольорів. Біла керамічна плитка відмінно поєднується з помаранчевим, жовтим, зеленим або синім кахлем. На білому тлі будь яскравий колір буде виглядати ще яскравіше і яскравіше.

Комбінування білої плиткиБіло-помаранчева ваннаБіла ванна з фотопанно

Біла плитка чудово комбінується з усіма пастельними відтінками, дозволяючи створити класичні інтер'єри.

Біла плитка в класичною ванною

Якщо скомбінувати білий з пісочним, коричневим і бежевим відтінками, ви зможете оформити приміщення в єгипетському стилі.

Бажаючи оформити ванну в стилі кантрі, також вибирається поєднання білий + коричневий.

Поєднання білої плитки з бежевою і коричневої

варіанти оформлення

Вибравши основним кольором для інтер'єру ванної білий, перед вами з'являється чимало цікавих варіацій оформлення. Використання білого кахлю дає просто величезний простір для творчості.

Додавши глянцю, ви отримаєте гламурну ванну, застосувавши фурнітуру і аксесуари золотистого кольору, створите класичний інтер'єр, а використавши обробку деревом і поставивши живі рослини, зможете перетворити кімнату в домашній спа-салон.

Класична біла ваннаВаріант оформлення білої плиткиБіла ванна з золотим декором

Рішення обробити ванну білою плиткою вигідно не тільки естетично, але і практично. В майбутньому, задумавшись про кардинально новому стилі приміщення, вам не потрібно буде повністю міняти облицювання, а залишиться лише змінити декор і використовувати інші акценти.

Декор для білої ванни

Звичайно, варіант обробки ванної, коли на стінах лише біла керамічна плитка, а ванна, меблі і умивальник теж білі, виглядає незатишно і не дуже привабливо. Потрапляючи в таку ванну, ви відразу будете згадувати про медичні заклади або промислових будівлях.

Повністю біла ванна

Перший спосіб цього уникнути, якщо ви все ж хочете повністю білу ванну - використовувати не білий, а практично білий колір. Якщо хочеться прохолоди, купіть білий кахель з блакитним відтінком, а при бажанні зробити інтер'єр «тепліше» зупиніться на білій плитці, у якій бежевий відтінок.

Білий кахель з блакитним відтінком

Також можна купити білу керамічну плитку з обробкою «під камінь» - приміщення залишиться білим, але при цьому вже не буде схожим на інтер'єр лікарні.

Плитка під камінь

Перетворити білу ванну зможе додавання невеликого обсягу іншого кольору. Це може бути невелика мозаїка або бордюр - навіть при маленькому кольоровому вкраплення інтер'єр буде виглядати зовсім по-іншому.

Про варіанти оформлення плитки у ванній кімнаті читайте іншу нашу статтю.

Плитка під кас

Цікавою ідеєю буде також використання кольорової затірки.

Кольорова затирка білої плитки

Гра з фактурами, текстурами і ритмом

Тим, хто все ж не бажає розбавляти білосніжний інтер'єр ванної іншим кольором, доступна можливість уникнути асоціацій з лікарнею, якщо пограти на особливостях поверхні кахлю. Зараз в будівельних магазинах настінна, а також для підлоги біла плитка представлена ​​безліччю видів, що відрізняються візерунком, фактурою, імітацією.

Фактура білої плиткиПриклад фактури білої плиткиТекстура білої плитки

Обробивши стіни гладкою білою плиткою, додайте до неї трохи кахлю з різними однотонними орнаментами і візерунками. Ви можете поєднувати гладкі поверхні і фактурні, або спробувати пограти з ритмом - з'єднати в одному інтер'єрі білу плитку різного розміру (великий кахель поєднувати з дрібної плиткою, схожою на мозаїку).

Як надати затишок

Повністю біла або біло-чорна ванна виглядає холодно, і щоб зробити білу ванну затишніше й тепліше, можна скористатися такими прийомами:

 • Для обробки білу плитку вибирати з оригінальною текстурою і фактурою. Продумайте матові і глянцеві поєднання, додавання плитки з візерунками, вибір кахлю з імітацією каменю або подібні прийоми.
Оригінальна фактура плитки
 • Доповнити білі стіни яскравими вкрапленнями, наприклад, кольоровим кахлем або декоративним фризом, смугами, елементами мозаїки і іншим.
Білі стіни з декоративним фризом
 • Обробляти ванну НЕ кипельно-білим, а наближеним до білого відтінком плитки (для «теплого» інтер'єру вибирайте бежевий, кремовий, молочний).
Молочна плитка у ваннійКремовий колір ваннійБежева плитка у ванній
 • Додати яскраві акценти і кольорові елементи декору (килимки, рушники, шторку, кошики, мильницю і інше), а також кольорову сантехніку.
Декор в білій ванній
 • Вплинути на освітлення. Можна додати більше кольору, встановивши бра на стінах і більше світильників на стелі. Також можна додати колірних відтінків до висвітлення, за рахунок чого біла керамічна плитка буде виглядати в іншій тональності.
Освітлення у ванній
 • Якщо стіни білі, то підлогу покрити нейтральним або кольоровим оздоблювальним матеріалом.