Іспанська плитка для ванної кімнати - традиційно висока якість

Іспанська елітна керамічна плитка

Роблячи ремонт у ванній кімнаті, багато в якості обробки вибирають керамічну плитку. І це не дивно, адже вона вбирає в себе вологу, відмінно справляється з температурними перепадами і витримує великі навантаження. Плюс до всього, виробники плитки пропонують величезний асортимент квітів, розмірів і форм. До категорії високої якості відноситься іспанська плитка, яка за багатьма параметрами може перевершити своїх конкурентів з інших країн. Така висока якість досягається застосуванням спеціальних технологій, усталеними традиціями виробництва і використанням в якості сировини унікальною глини, яка дозволяє отримувати міцну плитку, стійку до зовнішніх впливів.

Колекція Vermont від бренду Azulindusколекція MedeaБренд Keros плитка з колекції Maybe

Варіанти оформлення ванної кімнати плиткою були детально розглянуті в іншій статті.

Найвідоміші бренди

Плитку в Іспанії виготовляють різні виробники, між якими відбувається жорстка конкуренція. Однак наш споживач від цього не страждає, адже конкуренція сприяє поліпшенню технологій виробництва і якості.

Розглянемо найбільш відомих іспанських виробників, які завоювали популярність у всьому світі.

Колекція іспанської плитки

Absolut Keramika Cobsa

Цей бренд виробляє керамічну плитку, що має класичний європейський стиль. Найчастіше вона має середній розмір, а її оформлення нагадує про вишуканість Вікторіанської епохи з легким віянням кантрі. Така плитка додасть у ванну кімнату затишку і естетичності.

Плитка для підлоги

Aparici

Виробник готовий запропонувати понад дві тисячі різних видів плитки, яка зможе задовольнити будь-який смак. Бренд хороший тим, що дозволяє вибирати плитку, абсолютно різну як за стилем, так і за дизайнерським оформлення. При цьому Aparici в виробничому процесі використовує тільки природні матеріали, створюючи високоекологічний продукт.

колекція Tolstoiколекція Steamколекція StatuarioКолекція плитки Spinner від ApariciБренд Aparici колекція ScarlettПлитка з колекції Firenze

APE Ceramica

Цей бренд добре відомий шанувальникам елітної плитки. В основі пропонованих колекцій лежать благородні риси з додаванням аристократичних ноток.

Плитка від бренду

Aranda

Бренд давно завоював світову славу. В тому числі, і в нашій країні. Aranda постійно поповнює асортимент своїх колекцій, радуючи споживачів різноманітністю стилів плитки.

Основна «родзинка» виробника полягає в тому, що в процес виготовлення плитки залучені найсучасніші технології, які постійно вдосконалюються.

Плитка з колекції брендуКращі колекції брендуПлитка в національному стилі

Azahar

Даний виробник не так давно вийшов на всесвітній ринок, але вже набрав обертів і зміг зацікавити споживача. Так само, як і Aranda, компанія Azahar постійно впроваджує в виробничий процес інноваційні технології, домагаючись високої якості керамічної плитки. А завоював популярність виробник тим, що краю плитки мають унікальну обробку і гладкість, за рахунок чого укладати її стає значно простіше і кінцеве покриття виглядає набагато якісніше.

Плитка на підлогу для бренду

Grespania

Фактично цей бренд диктує модні віяння в галузі з виробництва керамічної плитки. Споживачі поважають і люблять Grespania за унікальний неповторний дизайн, який притаманний не кожному виробнику.

Колекція кольору кави з молоком і золотомЧорно-біла колекція 3D плиткиКолекція від бренду

Venis

Не завжди хочеться викладати в приміщенні кахель стандартних розмірів. До того ж, якщо площа ванної кімнати, дозволяє вибрати плитку нестандартних розмірів. Саме Venis допоможе втілити це бажання в реальність, так як цей виробник враховує всі вимоги споживачів і випускає плитку з нестандартними розмірами. При цьому дизайн готових виробів завжди вражає своєю незвичайністю.

Колекція Мараккеш від бренду

Дизайн

Дизайнерські задумки іспанських виробників відповідають найвишуканішим смакам, поєднуючи в собі естетичність і аристократизм. Завдяки постійно розвиваються ідеям стало можливим створювати з плиток картини і панно.

Але іспанський колорит все одно можна простежити в багатьох колекціях. Це і надає плитці певну «родзинку», якою може не бути у інших виробників. Це проявляється у використанні яскравих і соковитих кольорів, а також святкового оформлення. Популярні зелені, фіолетові, рожеві тони, але при цьому різні виробники повертаються і до класики - пісочним і бежевим відтінкам.

Плитка в пастельних тонахЯскраві фарби іспанської плиткиКвіткові мотиви в колекціях плитки

У колекціях багатьох відомих брендів присутні візерунки на тему рослинності, але великою любов'ю користуються і вензелі, розети. Все частіше виробники стали робити скляні вкраплення або імітувати рельєфні текстури.

Плитка під шкіру

вибір

Здавалося б, вибрати плитку не так вже важко, проте на ділі виявляється, що ми стикаємося з низкою різних труднощів.

При виборі користуйтеся наступними правилами:

 • Визначтеся з розміром плитки. Стандартний розмір продукції, що випускається від 15 см і більше. Але це стосується квадратної плитки. Можливо, вам сподобається нестандартний її варіант у формі прямокутника. У ванній кімнаті досить оригінально і свіжо виглядає іспанська плитка з довжиною в 50 см і шириною в 20 см. Взагалі, при виборі розміру варто врахувати один серйозний фактор: чим більше плитка, тим швидше здійснюється її укладання. Правда, є один нюанс: на стиках плитку, швидше за все, доведеться різати.
 • Підберіть вигляд кахлю.
 • Подумайте над тим, який матеріал віддати перевагу.
Плитка різних розмірівРізнобарвна іспанська плиткафактурна плитка

У виборі є свої нюанси, тому що кахель буває двох різновидів:

 1. З глазурованою (емалевим) покриттям: такий кахель випускається в багатому наборі кольорів і стилів, при цьому він буває і глянсовим, і матовим;
 2. З відсутністю покриття: такий кахель володіє матовою поверхнею. Цей вид кераміки часто дуже порист і цю його особливість потрібно враховувати при покупці і монтажі.
матова плитка

Іспанські виробники плитки надають багатий асортимент матеріалів, які між собою мають видимі відмінності:

 • Майоліка - це плитка з глазурованою покриттям, кольорове підставу у якій має пористу поверхню. Найчастіше плитка з майоліка укладається на стіни.
 • Фаянс - у цій плитки також підстава пористе, але тільки має воно вже білий колір, а ось глазур, що покриває поверхню, може бути різних кольорів.
 • Котто - цей неглазуруючий кахель укладається переважно на підлогу за рахунок високої стійкості до зовнішніх впливів. Підстава у нього також пористе.
 • Клінкер - укладається теж частіше на підлогу, але на відміну від котто ця плитка буває ще й неглазурованої.
 • Керамограніт - ще один представник плитки для підлогового, а іноді і настінного покриття. При його виготовленні використовують особливий різновид глини, за рахунок чого керамограніт володіє підвищеною твердістю і міцністю.
Майоліка в інтер'єріколекція ГаудіКолекція іспанської плитки - керамограніт і мозаїкаГлянцевий клінкер з вензелями

Особливості

Отже, а чому ж для ванної кімнати найкраще використовувати плитку саме іспанських виробників? А вся справа в тому, що для виготовлення плитки використовується місцева сировина. І так вже вийшло, що саме в місцевих покладах глини найбільш низький вміст різних органічних домішок, тому іспанська кераміка і має таку високу якість.

Але є у неї і інші відмітні риси:

 • підвищена стійкість до впливів зовнішнього середовища, а до них відносяться і механічні, і хімічні впливу;
 • твердість і стійкість до появи відколів і тріщин;
 • несхильність температурних перепадів, а це дуже великий плюс при використанні іспанської плитки у ванній кімнаті.
Колекція Ру ШамбонІспанська колекція плиткиЧорно-біла колекція силенаКолекція плитки - поєднання квіткових мотивів і різних відтінківбренд EcoceramicПлитка декорована золотом

Плитку іспанського виробництва нелегко розколоти, а ще важче порушити шар емалі абразивним впливом. До того ж, за рахунок низького вмісту в сировині органіки - ризик розвитку грибка на ній зводиться практично до нуля.

Керамограніт для стін і підлоги

Ціна

Однозначно назвати ціну складно, тому що виробники орієнтуються на потреби різних верств населення. Зрозуміло, що елітна плитка, випущена практично в штучних примірниках, буде коштувати значно дорожче плитки конвеєрного виробництва.

Якщо порівнювати з російськими або польськими виробниками, то іспанська плитка буде відчутно дорожче, але знову-таки треба враховувати, що і якість у неї на порядок вище.

Деяких збиває з пантелику, як може плитка, вироблена з використанням новітніх технологій і екологічно чистих матеріалів коштувати не дуже високо? Але це вже хитрості іспанських брендів, які практично не вкладають кошти в рекламу, адже вони і так знають, що плитка в їх країні має найкращу якість.

квіткові мотивиПлитка і мозаїка з однієї колекціїЕлітна іспанська плитка

Історія

Іспанська кераміка має довгі історичні корені. Спочатку застосування плитки для обробки було засвідчено в Стародавній Персії, а вже потім таємницю виготовлення кераміки перейняли іспанські ремісники.

Найпершим матеріалом, який використовували для обробки, був глазурована цегла. Але він вважався досить дорогим задоволенням, тому їм обробляли свої будинки тільки заможні люди або ж церква.

плитка Trend

В середні віки вміли виготовляти кераміку одні ченці, які жили у відокремлених монастирях далеко від міст. Секрет виробництва ретельно охоронявся, і монахи передавали його з покоління в покоління, не використовуючи ніяких записів. Вважалося, що секрет можуть викрасти, тому всі цінні відомості майстра зберігали в голові.

В основу сучасного якості лягли закладені ще в Середньовіччі традиції, завдяки яким плитка, виготовлена ​​в Іспанії, вважається однією з кращих у всьому світі. Навіть саме словосполучення «іспанська плитка» асоціюється з елітним покриттям. Причому мова йде не тільки про її якість, а й про дизайн, який задовольнить будь-який вишуканий смак.

Плитка за традиційними технологіямиТрадиційна іспанська плиткаПлитка на підлогу в іспанських традиційних кольорах