Настінна плитка для ванної

Особливим розташуванням в будинку є ванна, і причина криється не в її призначення, а в специфічному мікрокліматі. У ванній кімнаті переважно панує підвищена вологість, а також на стіни і підлогу часто потрапляє вода, тому для її обробки слід вибирати відповідні матеріали. Ідеальним варіантом стане кахельна плитка, тому що вона не боїться вологи і легко піддається чищенню, що вкрай необхідно для підтримки належних санітарних умов.

Плюси і мінуси

Затребуваність керамічної плитки пояснюється наявністю безлічі позитивних експлуатаційних властивостей, до яких відносяться:

1. Довговічність. Якісна плитка здатна прослужити не одне десятиліття, тому важливо не економити на цьому матеріалі. До того ж при виборі слід звертати на його властивості міцності, які вказує виробник на упаковці.

2. Міцність. Кахель має високу міцність і стійкістю до пошкоджень, тому випадкові удари не завдадуть йому шкоди. Крім того, матеріал не боїться хімічних речовин, що дозволяє використовувати чистячі засоби, що містять агресивні компоненти.

3. Широкий асортимент. Оздоблювальний матеріал представлений в різних розмірах, формах і колірних рішеннях, тому навіть найвимогливіший покупець знайде для себе відповідний варіант.

4. Простий догляд. Для підтримки чистоти досить періодично протирати плитку губкою, використовуючи мильний розчин або спеціальний засіб для чищення. Не рекомендується застосовувати абразивні матеріали, тому що вони можуть подряпати поверхню кахлю.

5. Доступна вартість. Настінна плитка представлена ​​в різних цінових категоріях, які залежать від її виробника, різновиди, розміру і характеристик. Навіть для бюджетного ремонту можна придбати недорогий оздоблювальний матеріал, але слід розуміти, що він буде менш міцний і довговічний, ніж більш дорогі вироби.

Крім переваг кахель все ж має кілька недоліків, наприклад:

 • не маючи досвіду і необхідних знань, буде складно виконати якісне укладання плитки;
 • перш ніж почати облицювання стін кахлем, їх необхідно ретельно вирівняти;
 • в разі пошкодження одного або кількох елементів, доведеться робити ремонт заново, тому що замінити плитку локально неможливо;
 • кахель слід купувати з запасом, тому що в ході підрізання плиточки можуть зламатися, або їх просто не вистачить;
 • затірку швів потрібно виконувати вкрай акуратно, щоб розчин не потрапляв на поверхню плиток, інакше позбутися його буде дуже складно.

типи

При виробництві облицювальної керамічної плитки використовують різні технології, методики, сировину і форму, тому матеріал поділяють на кілька типів:

1. Неглазурована і глазурована. У першому випадку виріб має однорідної товщиною, і між брухтом і поверхнею не спостерігається відмінностей. Як правило, такий кахель не має декоративного покриття або зображення. Особливістю глазурованої плитки є верхнє покриття з кольорового скла, яке забезпечує не тільки водонепроникність і високу міцність, а й естетичність.

2. Щільна і пориста основа. Якщо утель, тобто основа, має пори, то виріб буде поглинати вологу, тому для додання обробці довговічності, потрібно додатково обробляти поверхню спеціальним просоченням. У свою чергу матеріал з щільною основою має більш високими експлуатаційними характеристиками, але його маса і вартість також будуть вище.

3. На кольоровому або білому утелі. Якщо купується глазурований кахель, то колір основи не має значення, тому що вона не буде видна. Але у випадку з неглазурованої плиткою, від Утел буде залежати її зовнішній вигляд.

4. Матеріал одноразового або дворазового випалу. Облицювальне виріб, обпалюють двічі, має більш високу міцність. Його поверхні зазвичай надають цікаву фактуру, або прикрашають декором.

5. Прессованная або екструзионная. При виробництві кахлів методом пресування використовується сировина у вигляді порошку, який обробляється під високим тиском. Для методу екструзії застосовується пастоподібні сировину, яке пропускається через спеціальні фільєри для додання майбутнім плиточки необхідної форми.

Затіваючи ремонт, рекомендується заздалегідь визначитися з типом облицювальний матеріал, і тільки після цього вибирати розчини для обробки стін.

Цікаві візуальні ефекти

Сучасний ринок оздоблювальних матеріалів пропонує керамічну плитку різного забарвлення і фактури, що дозволяє створювати унікальні інтер'єри в ванних кімнатах.

На особливу увагу заслуговують вироби з цікавими візуальними ефектами, до яких відносяться:

 • Кахель під дерево. Такі матеріали можуть не тільки виглядати, як натуральна деревина, а й мати аналогічну фактуру. Вироби, що імітують дерево, добре поєднуються з обробкою класичного типу.
 • Стерео плитка або 3D. Даний тип облицювального матеріалу випускається як поштучно, так і наборами, з якого складається повноцінна картина з ефектом присутності. Як правило, для ванних кімнат вибирають кахель з зображенням води і морських мешканців.
 • Плитка натурального каменю. У сучасних інтер'єрах часто використовують елементи з натурального каменю або його аналогів, причому не тільки в житлових приміщеннях, а й у санвузлі. Плиткою під камінь облицьовують не все приміщення, а лише одну стіну або певну ділянку, щоб внести в дизайн інтер'єру якусь родзинку. Такий тип матеріалу має ту ж фактурою і рельєфом, що і натуральний камінь.
 • Імітація цегли. Кахель, нагадує цегляну кладку, виконує таку ж декоративну функцію, що і обробка під камінь. У продажу зустрічаються різні варіації матеріалу, які відрізняються за кольором, розміром і фактурою.
 • Плитка, що імітує шпалери. Така обробка чудово виглядає в інтер'єрі, і при правильному укладанні її неможливо з першого погляду відрізнити від шпалер. Матеріал може бути однотонним, з нехитрим орнаментом і з великими зображеннями, які складаються з 10 і більше плиточок.

Плануючи використовувати кахель з оригінальними візуальними ефектами, слід пам'ятати, що їх укладання вимагає великого досвіду в галузі ремонту. До того ж такі матеріали коштують набагато дорожче, і перед їх закупівлею потрібно провести точні виміри приміщення, щоб не помилитися з кількістю матеріалу.

кольорові рішення

Широка колірна гамма облицювальної плитки дає величезні можливості для реалізації різних дизайнерських рішень.

Для ванних кімнат традиційними є такі кольори, як білий, блакитний, світло-зелений, синій, рожевий. Як правило, перераховані тони беруть за основу, і доповнюють їх темнішими або яскравими елементами. Слід пам'ятати, що колірна гамма приміщення залежить від його розміру. Таким чином, маленькі санвузли краще облицьовувати світлою плиткою, а ось у великих кімнатах можна використовувати темні або яскраві елементи.

Дизайнери рекомендують облицьовувати стіни кахлем 1-2 квітів, але не більше. Причому обрані тони повинні добре поєднуватися між собою, і виглядати гармонійно. При правильному розміщення темних і світлих кольорів можна візуально змінити геометрію ванній, наприклад, розширити простір, збільшити висоту стелі або додати кімнаті правильної квадратної форми.

Варіанти комбінування і укладання

Традиційно для облицювання стін у ванній кімнаті використовують кахель одного розміру і однакової форми - квадратний або прямокутний, великий або середній.

Але бажаючи створити оригінальний інтер'єр, майстри використовують всілякі комбінації, наприклад, прямокутні елементи поєднують з квадратними, великі з дрібної. Звичайно, такий варіант облицювання стін вимагає вправності і великого досвіду, тому що потрібно правильно розрахувати кількість кахлю, і знати, як правильно його слід розміщувати.

Схема укладання керамічної плитки буде залежати не тільки від особистих переваг, а й від геометрії ванної кімнати. Існує стандартні і нестандартні способи укладання кахлю.

До першого типу відносяться:

 • шов в шов - елементи укладають рівними перпендикулярними рядами;
 • по-діагоналі - складний спосіб укладання, тому що плиточки потрібно розміщувати таким чином, щоб шви були розташовані під кутом 45 °;
 • в перев'язку - кожен ряд укладається із зсувом на половину плиточки попереднього ряду.

Що стосується нестандартних варіантів укладання кахлю, то до них можна віднести «ялинку» і «модульну сітку». У першому випадку використовують елементи прямокутної форми, і укладають їх під кутом 45 °, але при цьому сторона ухилу в кожному ряду буде змінюватися. Тобто, якщо перший ряд був розташований під нахилом вправо, то наступний ряд необхідно розмістити з ухилом вліво і т.д. Що стосується схеми «модульна сітка», то вона передбачає використання керамічних деталей різних форм і розмірів. З них складається певний фрагмент, який буде дублюватися в ході облицювання стіни.

Поради щодо вибору

Щоб правильно вибрати керамічну плитку для облицювання стін у ванній кімнаті, рекомендується звертати увагу на такі аспекти, як:

 • Міцність. На упаковці виробник вказує міцності продукції, від яких буде залежати її довговічність.
 • Дизайн. Рекомендується вибирати плитку з нейтральним зображенням і спокійних тонів, щоб створити розслаблюючу атмосферу. Якщо хочеться оживити інтер'єр, тоді його можна доповнити яскравими елементами, але в невеликій кількості.
 • Розмір. У ванній бажано використовувати кахель середнього розміру, наприклад 20х30 або 20х20 см. Але якщо приміщення просторе, то цілком допустимо застосування матеріалів великого розміру. Дрібні деталі, такі як мозаїка, краще використовувати по мінімуму.
 • Готові колекції. Виробники випускають повноцінні набори керамічної плитки для санвузлів, які містять не тільки основні елементи, а й декор. Колекції хороші тим, що не потрібно самостійно підшукувати кахель, що підходить за кольором і дизайну.
 • Практичність. Рекомендується купувати облицювальні матеріали з гладкою поверхнею, без вираженої фактури, тому що їх легше підтримувати в чистоті.

стильні приклади

Плитка з імітацією цегельної кладки.

Використовуючи кахель з 3D ефектом можна створити ілюзію перебування в морських глибинах.

Облицювальний матеріал під дерево добре поєднується з білою сантехнікою.

Декоративною плиткою, яка імітує натуральний камінь, краще облицювати одну зі стін, а інші - обробити класичним матеріалом.

Кахель з великим малюнком слід використовувати в невеликій кількості, тим більше, якщо приміщення має маленькою площею.

Модульна укладання керамічною плиткою завжди виглядає цікаво, але її буде складно виконати в ванних кімнатах з нестандартною конфігурацією.

Мозаїчне панно оригінально доповнить інтер'єр ванної, але його укладання слід довірити професіоналові.

Нестандартне рішення для обробки стіни - укладання прямокутної плитки в ялинкових порядку.