Пральні машини напівавтомат

пральна машина-напівавтомат

Хоча автоматичні моделі пральних машинок зараз дуже популярні, напівавтомати також затребувані, адже не в кожному будинку нашої країни є умови для підключення машинки-автомата. Машини-напівавтомат особливо часто можна побачити на дачах і в селах, а міні-моделі з віджиманням нерідко виручають власників негабаритних квартир з крихітним санвузлом.

Відмінності від пральної машини-автомат

Напівавтоматичні апарати відрізняються від автоматичних машинок:

 • Тільки вертикальним завантаженням білизни.
 • Меншою кількістю режимів прання.
 • Необхідністю ручної праці, а також контролю з боку господині.
 • Меншими габаритами.
 • Невеликою вагою.
 • Швидшої пранням.
 • Простим управлінням.
 • Більшою надійністю і більш рідкісними поломками.
 • Більш низькою вартістю.
 • Можливістю одночасно прати і віджимати білизну в різних баках (тільки в апаратах з двома баками).
машина-автомат машина-напівавтомат

плюси

 • Така машинка виручає при відсутності централізованої подачі води. Саме тому машинку-автомат нерідко вибирають для установки в дачному або сільському будинку.
 • Напівавтоматична машинка економить воду і електрику.
 • У використанні така модель пральної машини дуже проста, при цьому вона добре справляється із завданням швидко випрати білизну.
 • Для прання в такій машинці можна застосовувати будь-який порошок, навіть для ручного прання.
 • Оскільки в напівавтоматі відсутня складна електроніка, а також немає нагрівача, ламаються такі машинки рідше, а їх ремонт коштує набагато дешевше, ніж ремонт автоматичної моделі.
 • Ви можете заощадити в напівавтоматі воду і порошок, якщо будете прати в такій машинці білу білизну, а потім, не зливаючи воду, прати в ній темний одяг.
 • Білизну можна додати в машинку або витягти з неї в будь-який момент прання.
 • Вартість напівавтоматичних машинок невисока, тому подібна техніка доступна будь-якому користувачеві.
машина-напівавтомат в фіолетовому кольорі пристрій машини-напівавтомат Еврика пральна машина Малютка

мінуси

 • Для полоскання в напівавтоматичну машинку потрібно заливати воду заново, що збільшує її витрата.
 • У моделях без віджиму можна тільки випрати білизну, а віджимати речі доведеться вручну.
 • Ефективність прання в машинках-напівавтомат невисока.
 • Машинку-автомат не вийде залишити надовго, так як необхідно вийняти білизну, зливати воду і проводити інші маніпуляції.
 • В період відключення гарячої води використання напівавтоматичного машинки доставляє додатковий клопіт.
 • Оскільки завантаження в напівавтоматичних машинах вертикальна, зверху на таких апаратах нічого не можна зберігати, що вельми відчутний мінус для крихітної ванної кімнати.
машина-напівавтомат Daеwoo Малютка-напівавтомат. вид зверху

види

Залежно від принципу роботи напівавтоматична машинка буває:

 • барабанної;
 • активаторной.

Актіваторная моделі більш поширені завдяки їх економічності і надійності. На дні їх бака знаходиться диск, який починає обертатися під впливом двигуна. У барабанних моделях є барабан з перфорацією.

Також такі машинки відрізняються кількістю баків. Бак в машинці-напівавтомат може бути один, і тоді і прання, і полоскання проводиться в ньому, а віджимають білизну вручну. Також бувають апарати з двома баками - в одному з них білизна стирається, а в другому віджимається.

машина-напівавтомат барабанного типу машина з двома баками

Ще одна відмінність різних напівавтоматичних машинок - наявність реверсу. У моделях, в яких є ця функція, білизна розкручується в обидві сторони, а в апаратах без реверсу під час прання одяг обертається лише в одну сторону.

Пральна машина напівавтомат з реверсом

 

машина-напівавтомат Сибір

важливі функції

віджимання

У більшості машинок напівавтоматичного типу присутня опція віджиму. Якщо апарат представлений двома баками, віджимання виконується в центрифузі, яка встановлена ​​в одному з них. У моделях з єдиним баком віджимання може бути відсутнім або виконується в тому ж баку.

віджимання в баку віджимання в машині-напівавтомат

полоскання

Для полоскання в напівавтоматичного машинці доводиться заливати в апарат чисту воду кілька разів. Білизна витягується після прання, а брудна вода зливається, після чого машинку наповнюють чистою водою, повертають в неї випрану білизну і включають режим полоскання.

полоскання в машині барабанного типу полоскання в активаторной машині машина-напівавтомат Ока

злив

У багатьох напівавтоматичних машинах злив води проводиться вручну. Наявність зливного насоса для машинок такого типу є рідкістю.

слив вручну машинка-автомат зі шлангом для зливу

Огляд популярних моделей

фея

Одна з популярних негабаритних напівавтоматичних машинок вітчизняного виробництва. Її переваги - доступна ціна, хороший функціонал і компактність розмірів. Серед мінусів відзначають малу місткість, невисокий клас прання, мале число функцій, застарілу конструкцію, а також відсутність віджиму у деяких моделей.

машина-напівавтомат Фея

Ассоль

Досить затребувана машинка від вітчизняного виробника, в якій можна випрати до 5 кг білизни, а також віджати в центрифузі до 3,5 кг випрати одяг. Управляється такий апарат механічно.

машина-напівавтомат Ассоль

Еврика

Основною відмінністю такого напівавтомата є механізм, який покроково перемикає цикли роботи. Крім режиму звичайної і дбайливого прання у такого апарату є чотири режими полоскання. Вміщує така машинка до 3 кг одягу, тому у неї досить компактні розміри. Крім цього у даній моделі є зливний насос.

машина-напівавтомат Еврика

Сатурн

Напівавтомати цього виробника представлені великим асортиментом. Вони економічні, можуть встановлюватися в будь-якому місці. У одній з найпопулярніших моделей машинок Сатурн глибина становить 36 см.

машина-напівавтомат Сатурн машина-напівавтомат Сатурн з центрифугою

Zanussi FCS 825 C

Італійська напівавтоматична машинка, в якій можна прати делікатні тканини і шерсть. У неї можна завантажувати до 3 кг білизни. Використовувати такий апарат дуже просто, але варто дана машинка відносно дорого.

машина-напівавтомат Зануссі

UNIT-210

Австрійська машинка-автомат з режимами нормальної і делікатного прання, а також полоскання. Апарат вміщує 3,5 кг одягу і відрізняється доступною ціною. Однак у такій машинці можна прати в дуже гарячій воді (більше +55ºС).

баки машини-напівавтомат машина-напівавтомат UNIT-210

Ще одним різновидом машин-напівавтоматів цієї марки є пристрій UNIT-100. Оцінити його гідності ви зможете, подивившись відео, зняте одним з користувачів:

установка

Встановити напівавтоматичну модель можна в будь-якому місці, де її вийде підключити до електрики. Підключення до водопроводу і каналізації для таких апаратів не потрібно, тому вибір місця для установки набагато ширше, ніж для автоматичних агрегатів.

установка машинки-автомат

Інструкція з експлуатації

Етапи використання напівавтоматичного машинки будуть такими:

 1. Нагрівання води до потрібної температури (зазвичай це +40ºС). У деяких моделях вода нагрівається в апараті.
 2. Залив теплої води в бак, додавання в неї прального порошку і завантаження білизни.
 3. Установка часу прання та вибір програми (в деяких машинках крім стандартного режиму присутній делікатний).
 4. Після нетривалого прання виймайте білизну з машинки і слив брудної води.
 5. Залив в апарат чистої води і завантаження білизни для полоскання.
 6. Віджимання чистої білизни в окремому баку. У деяких машинках білизна віджимається в тому ж баку, але є також і моделі без віджиму, після прання в яких доводиться віджимати речі руками.
 7. Злив води з машинки.
панель управління машини-напівавтомат експлуатація пральної машини-напівавтомат

Чи є складності з ремонтом?

Через простоту конструкції напівавтоматичні машинки ламаються досить рідко. У них можливі такі несправності:

 • Двигун не включається, коли ви перемикаєте режим. Така ситуація може бути пов'язана з виходом з ладу реле, конденсатора, щіток, трансформатора або інших деталей. Відшукавши несправну деталь, її ремонтують або замінюють на новий. Іноді причиною несправності буває обрив проводів, для виявлення якого перевіряють електросхему.
 • Віджимання не почалась, хоча двигун працює. Причина може полягати в перевантаженості машинки білизною або занадто великому обсязі води. Якщо це так, частина речей слід витягти з бака, а зайву воду видалити. Також слід перевірити гальмо центрифуги.
 • Ротор не починати обертатися, хоча двигун функціонує нормально. Таке буває через зношування втулок діафрагми (їх доведеться замінити) або нерівномірно розкладеного білизни.
 • З-під машинки починає витікати вода. До такої поломки може привести пошкодження бака, ослаблення кріплення гумової манжети, пошкодження зливного клапана або несправність зливного насоса.
 • Центрифуга не запускається, хоча двигун справний. Причиною може бути соскочивший приводний ремінь.
 • Двигун не працює. Проблема може бути з самим електродвигуном або з його живильним кабелем. Якщо відремонтувати деталь не виходить, слід замінити двигун на функціонуючий.
 • В центрифугу заливається вода з бака. Така ситуація викликана засміттям в перепускному клапані. Відключивши апарат від мережі і видаливши з нього воду, клапан очищають, а потім заново запускають машинку.
ремонт машини-напівавтомат сіір машина-напівавтомат в робочому стані

Відгуки

Власники напівавтоматичних машинок задоволені своєю покупкою, якщо вона повністю відповідає їх вимогам. Позитивні відгуки можна почути від людей, які придбали апарат для використання на дачі або в приватному будинку без водопроводу. Їм подобається короткий цикл прання, низька вага і невисока вартість машинок-напівавтоматів.

Переваги пральних машин-напівавтоматів і позитивні відгуки про пральному обладнанні економ-класу представлені в короткому, але змістовному репортажі, що вийшов на каналі "Новини 24":