Чистимо каналізаційну трубу у ванній при засмітті

При експлуатації сантехніки засмічення в трубах - звичайна справа, яка періодично відбувається, напевно, у більшості мешканців. І вирішити цю проблему можна, як з допомогу професіоналом, так і своїми силами.

Ознаки засмічення

починаємо чистити труби

Звичайно ж, вода починає застоюватися в ванною або раковині. Навіть якщо вода починає повільніше стікати, це вже говорить про початок засмічення труб, і краще що-небудь зробити вже на цьому етапі, не чекаючи, поки злив взагалі перекриє сміттям.

Методи прочищення труб каналізації у ванній

Сьогодні ринок пропонує безліч інструментів і засобів для прочищення труб каналізації, тому вирішити проблему може навіть непрофесіонал, який задумав сам позбутися засмічення.

Будуть потрібні:

  • гумові рукавички;
  • вантуз;
  • спіраль і рідина для очищення труб;
  • оцет і сода.

Усунення засмічення за допомогою вантуза

вантуз - перше знаряддя при засмітті каналізації

За допомогою вантуза м'якше всього можна прочистити трубу. Потрібно раковину і стічну трубу наповнити водою так, щоб раковина була заповнена на третину. Слід, розгойдуючи вантуз, рухами постаратися пробити засмічення. Якщо процес вийшов, приніс результат, тоді вантуз можна застосовувати в подальшому, для профілактики.

Рідина або порошок для видалення засмічень

чистимо труби спеціальними засобами

Вантуз не допоміг вирішити завдання? Тоді можна вдатися до ще одного простого способу - застосувати спеціальний засіб (рідина або порошок) для видалення засмічень в трубах каналізації.

Використовуючи такі засоби, в обов'язковому порядку слід захистити руки гумовими рукавичками, а дихальні шляхи - респіратором. Перед застосуванням засобу слід уважно прочитати інструкцію, а потім чітко її дотримуватися.

Рекомендовану дозу потрібно вилити (якщо це рідина) або висипати (якщо це порошок) в зливний отвір. Якщо ж вода стоїть в раковині або ванні, тоді - прямо воду. Потрібно залишити на деякий час, який вказано в інструкції. Іноді потрібно долити склянку або більше рідини і почекати. Після цього в обов'язковому порядку потрібно промивши великою кількістю води. А руки після слід ретельно вимити.

Спіраль для чищення труб - ще один варіант

сантехническая спіраль

Якщо самостійно прочистити трубу за допомогою вищевказаних коштів не вийшло, можна спробувати ще один варіант - спіраль. Її необхідно ввести в трубу до моменту, поки не буде відчуватися опір. Крутять і поступальними рухами спіралі потрібно постаратися пробити бруд.

Застосування «народного кошти»

Якщо ні вантуза, ні хімічних речовин для прочищення труб під рукою немає, можна застосувати те, що практично завжди є в будинку. Треба взяти 200-300 грам соди і пляшку 70% оцту. Потрібно засипати і влити все це в зливний отвір. Відбудеться хімічна реакція з оцтом, яка буде проявлятися в бурхливому кипінні. Як правило, такий засіб відмінно дозволяє позбутися від жирового засмічення.

Потрібно сказати також, що перед використанням будь-яких з цих коштів варто спробувати зняти і прочистити сифон. Адже дуже часто цього достатньо, щоб вода знову добре стікала.

Як бачимо, способів, як прочистити від засмічення каналізаційну трубу у ванній, існує безліч. Який застосувати, кожен вирішує сам, виходячи з ситуації і наявності певних можливостей.

Якщо нічого не допомагає або є якісь страхи на рахунок самостійного проведення подібних процедур, тоді, звичайно ж, краще звернутися до фахівців. Їх можна викликати в обслуговує будинок організації або ж у приватному порядку. У кожному разі, не потрібно чекати погіршення ситуації, і як тільки виникне найменша засмічення труби, потрібно сміливо звертатися до професіоналів, і негайно вирішувати проблему.

якщо самі не впоралися - викликайте сантехніка стандартний набір для прочищення труб

Деякі виробники хімічних засобів для прочищення труб виробляють і профілактичні речовини, які дозволять уникати серйозних засмічень надалі. Потрібно лише вчасно скористатися ними.

Ну а якщо ваша ванна кімната в хрущовці, то радимо міняти труби.