Шпалери для ванної кімнати: основні види

У даній статті розглянуті вологостійкі шпалери для ванної кімнати - їх основні Переваги та Недоліки, а такоже вибір шпалер для ванної та можлівість їх использование в дізайні інтер'єру даного приміщення.

Безперечно, найбільш звичних матеріалом ОБРОБКИ ванніх кімнат вважається керамічна плитка. Тім не менше, й достатньо много хто воліє прикрашати стіні ванної самє помощью шпалер, Які дозволяють НЕ только заощадіті кошти, а й втіліті Різні Нестандартні Ідеї оформлення інтер'єру, правильно організувавші простір и повісівші шпалери в у ванну.

шпалери для ванної кімнати

Плюси и мінуси

шпалери в у ванну

У разі шкірного з приміщень є найбільш підходящій для ОБРОБКИ материал, у тому чіслі и шпалери у ванну кімнату володіють як позитивними, так и негативними характеристиками.

До основних їх недоліків можна Віднести:

 • Головний недолік шпалер у ванній - Вплив на них волога. Всім добро известно, что у воде папір намокає и псується, а більшість шпалер виготовляють самє на паперовій основі, что Робить їх НЕ особливо прідатнім для использование у ванній матеріалом;
 • На наклеєніх у ванній шпалерах такоже могут проявлятіся дефекти клею, Який розбухає під дією волога и проступає через шпалери, псуючі їх Зовнішній вигляд;
 • Папір такоже володіє такою властівістю, як гігроскопічність, тобто вбіраніе водяної парі, яка может віклікаті відшаровування шпалер у ванній.

Перераховані вищє Недоліки можна попередіті и обійті Шляхом правильного підбору матеріалу для вологих приміщення (например - рідкі шпалери для ванної кімнати).

До того ж можна віділіті и Позитивні Сторони поклейки шпалер у ванній:

 • Найбільш значущих перевага - низька ВАРТІСТЬ як матеріалу, так и оздоблювальних робіт. Крім того, шпалери для ванної можна наклеїті своїми руками, істотно знизу витрати на Залучення фахівців;
 • Важлива перевага є такоже можлівість у будь-який момент Сменить інтер'єр ванної кімнати, оскількі поклейка шпалер для ванної віконується й достатньо просто и не требует додаткової капітальної підготовкі. Відповідно, у разі спожи можна просто зняти зі стіні Обридло Малюнок и поклеїті Нові шпалери;
 • Крім того, й достатньо Важлива плюсом є вибір кольору, малюнки и рельєфності, Які помощью шпалер підбіраються набагато простіше, чем у випадка пластику або керамічної плитки.

Оцінівші всі плюси и мінуси, можна прійматі решение про ті, чи потрібні Взагалі. У разі позитивного решение Важлива враховуваті головний нюанс: у жодних разі НЕ Варто клеїті шпалери над ванною и раковина - в місцях, в якіх існує Ризик безпосередно контакту Із струменить води.

Вибір шпалер для ванної

Отже, решение Прийнято, и залішається только підібраті шпалери. Чи не Варто даже звертати Рамус на шпалери нізької якості або шпалери, что мают паперову основу - смороду нездатні Довго протріматіся на стінах ванної.

Найкраще розглядаті Такі різновиди шпалер:

 1. Міють, мают Спеціальне покриття, Пожалуйста НЕ допускає Проникнення волога в глібокі шари матеріалу, что дозволяє запобігті набухання и розшарування шпалер, забезпечуючі їх довгий термін служби.
  Крім того, з таких шпалер й достатньо легко відаляються бруд, пил, грибок та Інші Зовнішні забруднення, Завдяк чому смороду службовців й достатньо Довгий, зберігаючі первинний Зовнішній вигляд.

  шпалери у ванну кімнату

  Міють клеять Наступний чином:

 • Як віпліває промазують клеєм, пріділяючі Особливе Рамус краях;
 • Прітіскають полотно до стіні ванною;
 • Розгладжують полотно и с помощью спеціального валика зганяють від середини до країв утворюються бульбашки Повітря;
 • Стіки слід розгладжуваті особливо ретельно, щоб избежать відклеювання шпалер.
 1. Вінілові шпалери у ванній відмінно підходять для поклейки у вологих пріміщеннях. Такі шпалери здатні вітримати НЕ только випаровуваності и надлишком волога, а й Багаторазові безпосередні контакти з водою.
  Їх головний мінус - й достатньо висока ціна, яка может відлякаті багатьох, хто намагається заощадіті на ремонті ванної кімнати за рахунок шпалер. Тім не менше, вінілові шпалери здатні Дійсно Довго служити в такому волога пріміщенні.

  вінілові шпалери у ванній

  Наклеюють Такі шпалери Наступний чином:

 • Готують стіні и суху суміш для поклейки;
 • Нарізають вінілові шпалери для ванної смуга з припуском по довжіні в 10 см, при наявності малюнки намагають, щоб по краях смуг Малюнок співпадав;
 • Наносячи на стіну клей під одну смугу шпалер;
 • Удвох клеять шпалери в стик, що не допускаючі заходження смуг один на одного. При Авторитети одна людина прікладає верхній край шпалер до стіні, а другий поєднує їх з вертикальними розміткою на стіні;
 • Смугу прітіскають до стіні и акуратно віганяють повітряні бульбашки.
 1. Самоклеючі шпалери - Вид вініловіх шпалер, й достатньо простий в работе. Такі шпалери НЕ вімагають покупки спеціального клею, оскількі ВІН Вже є на їх основі, Завдяк чому їх дуже просто наносіті на поверхні.
  Для цього достаточно змочіті Потрібний шматок шпалер водою и сильно притиснути до стіні, дотрімуючісь правил обклеювання стін шпалерами;
 1. Рідкі шпалери у ванній кімнаті являються собою штукатурку з водній основі, яка после Завершення робіт з оздоблення становится неспрійнятліва до пару и водяним брізкам. рідкі шпалери у ванній кімнаті

  Наносячи таким чином:

 • Перед нанесенням рідкіх шпалер слід ретельно заґрунтуваті стіні помощью спеціального складу, после чего закріпіті водовідштовхувальнім безбарвнім лаком;
 • Суху суміш перемішують, надаючі консістенцію сметаною;
 • Наносіті на стіні у ванній рідкі шпалери можна як помощью розпилювач з пластиковою теркою, так и вручну Шляхом накідання невеликих порцій складу и розкочування помощью малярного валика.
 1. Склошпалері є унікальнім видом шпалер, абсолютно вбірає волога. Технічні Властивості таких шпалер, что виготовляють зі скла, роблять їх й достатньо популярними для ванніх кімнат.
  Склообої й достатньо просто фарбуються, тому дозволяють легко отріматі необхідній колір, что надає закінчений вигляд інтер'єру ванною. Крім того, колір можна в будь-який момент Сменить на тій, Який захочеться. Наклеюються аналогічно вініловіх шпалер;

  у ванній рідкі шпалери
 1. Фотошпалері для ванної кімнати такоже є непоганий варіантом швидкої и недорогий Зміни дизайну інтер'єру ванної. Смороду дозволяють за кілька годин Повністю превратить приміщення, втілівші в ньом будь-які фантазії.
  Головне - підібраті для ванної водостійкі шпалери, что мают Спеціальне покриття, что захіщає від Волога и нагрітого пара. Процес наклеювання аналогічній наклеювання звічайна шпалер.

  фотошпалері в ванну кімнату

! Застосування шпалер в дізайні ванної

шпалери для ванної

Поклейка шпалер у ванній - по суті й достатньо проста процедура, головне при Авторитети - Дотримуватись Деяк правил и правильно підібрати шпалери, Як було сказано вищє.

Крім того, слід спочатку підбіраті шпалери під загальний колір інтер'єру, щоб результат оказался якомога более позитивним. Наскількі Важлива пріміщенням є ванна кімната, настолько ж Важлива і правильне вибір шпалер для неї, оскількі самє тут людина отрімує вранці заряд бадьорості на весь день, а ввечері - розслабляється перед сном после Важка дня.

Крім того для стін у ванній кімнаті можна використовуват фотошпалері у ванну кімнату або шпалери у виде панелей з поділом або суміщенням кольорів, обігравші сітуацію помощью освітлення, аксесуарів и т.д.

Важлива: шпалери з великим Яскрава малюнком такоже прікрасять ванну, но зменшать ее візуально, тому їх бажано використовуват в разі великою ванною.

Вібіраючі способ ОБРОБКИ ванної кімнати, можна звернути Рамус на шпалери, но головне пам'ятати, что їх необходимо грамотно и ретельно вібіраті (например -вініловіе шпалери для ванної кімнати, рідкі або самоклеючі и т.д.). У разі неправильного підбору шпалер смороду НЕ прослужать й достатньо довга і очікувана економія обернеться Додатковий витратами на їх заміну.