Запах каналізації у ванній: розбіраємося в корені проблеми

Непріємній запах каналізації у ванній здатно з'явитися по ряду різніх причин, прот візначіті яку-небудь з них в якості ОСНОВНОЇ Неможливо.

Результату в усуненні запаху можна найчастіше добиться лишь відаленням кількох можливости джерел его з'явиться. Як ви Вже здогадаліся, в статті будут розглянуті найбільш ймовірні фактори, что вплівають на з'являться непріємного запаху каналізації, а такоже методи їх Усунення.

Неполадки з гідрозатворами сантехнічних приладів

запах каналізації у ваннійПочнемо з того, что гідрозатворів назівають спеціальнім чином вигнутий трубу або Пристрій, заповнений рідіною (водою), яка відділяє две газові середовища одну від Іншої, перешкоджаючі їх змішуванню.

За суті гідрозатвори або, іншімі словами, сифони Якраз и розроблені для того, щоб запобігті Проникнення Повітря (ВІН же запах) з каналізаційної труби в житлове приміщення, в нашому випадка ванну.

запах у ванній

При конструктівної правільності Будови сифона и відсутності перешкоду, запах у ванній кімнаті в панельному або приватному будинку точно не з'явиться, прінаймні, з причини несправності гідрозатвори.

Бувають випадки, коли З якої-небудь причини (зазвічай при відсутності в системе каналізації такого елемента, як фанів труба) Тиск у каналізаційній трубі (после гідрозатвори) перевіщує атмосферний Тиск у ванній, и Повітря з системи каналізації, часто непомітно, у форме дрібніх бульбашок , або зі чутні сплески Надходить у ванну, а звідті пошірюється в ДПС кімнати.

запах у ванній кімнаті

Як Авторитети запобігті:

 • У Першу Черга слід прокладатися труби каналізації не менше рекомендованого діаметра (100-110 мм), оскількі ймовірність Утворення перепаду буде тім вищє, чім меншим буде діаметр труб.
  При стоці води в каналізацію, во время которого рідіною буде Повністю заповнений перетин труби (чім уже труба, тім імовірніше це стане), вінікає сильне розрідження (вакуум), с помощью чого вода з гідрозатвори может буті втягнутості в простір труби, компенсуючого шлюб тиску.
  При Авторитети знікне бар'єр, что розділяє газові простору.
 • Такоже нужно НЕ допускаті відкладень и засмічень в каналізаційних трубах, Аджея смороду прізводять до зниженя вихідного внутрішнього діаметра труб.
  Іншімі словами, нужно Проводити періодічне прочищення каналізаційних труб, особливо Чавун.
 • Годиною безпосередно сифони стають причиною того, что вінікає непріємній запах у ванній.
  Відкладення бруду, жірів, волосся, залишків їжі та Іншого, может відбуватіся на дні и стінках пристрою.
  Для мікроорганізмів, что генерують непріємні запахи, це є жівільнім середовище. Проточна вода, что є для них Джерелом кисня, підтрімує їх жіттєдіяльність.
  Проти Варто Їй Постоята в сіфоні течение 1-2 годин, и мікроорганізми, задіхаючісь, почінають гинут, при Авторитети відаючі сморід.

Мінімум раз на півроку необходимо зніматі, вічіщаті и проміваті сифон. Це поможет избежать засмічень, а такоже поспріяє знікненню непріємного запаху.

Недолік вентиляції

Кожне приміщення, в Пожалуйста для будь-якіх цілей підведена вода, має Схильність до надмірної вологості. Щоб боротися з подібним явіщем, много хто, як правило, передбачають установку витяжної вентиляції.

Если ж вентиляція працює недостатньо добрі, б або не функціонує зовсім, затхлий Важка Повітря в пріміщенні ЗАБЕЗПЕЧЕННЯМ. Крім цього, Вологе Повітря служити прекрасним середовище для зростання и развития цвілі и грибка, Які такоже могут створюваті далеко не свіжий запах у ванній.

Слід періодічно контролюваті роботу вентиляції, по необхідності прочіщаті ее, домагаючісь ее нормального Функціонування, або Проводити заміну, если колишня вентиляція працює незадовільно.

Наскількі нормально працює вентиляція у ванній, можна судити, пріклавші до відчинили вентіляційного каналу аркуш паперу звічайної товщина, Який під дією прітіскає Повітря не винних впасти.

Конденсат и невидимі протікання

На жаль, це найнепріємніше, что может стать причиною того, чому з'являється у ванній кімнаті запах каналізації.

У пріміщеннях невелікої площади, Які захаращені всілякімі сантехнічнімі та побутовими приладами - ванною, унітазом, пральна машина, умивальником з тумбочкою та ін., Відшукаті (або Вчасно помітіті) незначні попрілості почти Неможливо.

Вода такоже может найти шлях Проникнення в міжповерхове перекриття, де могут розташовуватіся дерев'яні балки або чорнові дощаті підлоги.

За закінченню Деяк годині запах гніття дерева та будівельного сміття может доносітіся в приміщення. Що найстрашніше, что часто бачимо слідів скупчення конденсату або протікання просто не видно.

у ванній кімнаті запах

Для Усунення подібної причини з'явилася непріємного запаху у ванній придется почінаті широкомасштабний и якісний ремонт приміщення, Який предполагает заміну водопровідніх, каналізаційних и фанів труб з обов'язковою надійної гідроізоляцією підлоги.

Материал гідроізоляції ванної кімнати при Авторитети винен буті такоже частково піднято на стіні для надійної ізоляції швів между стінамі и підлогою.

Щоб мінімізуваті ймовірність даних непріємностей надалі, слід утріматіся від установки трійніків и з'єднань труб в малодоступних місцях. Краще варіантом тут є принцип «одна труба під один спожіває прилад».

При такій розводці труб у ванній Кожна труба матіме по две сполуки - з роздані колектором и приймальний прістроєм приладнав. Відповідно, чим менше Сполука, тім менше можливости протікання. Можливо, труб стані более, однак и Надійність підвіщіться багаторазове.

На Закінчення хочеться нагадаті, что в санітарних Вузли і не тільки в них нужно підтрімуваті порядок и чистоту, Аджея по неакуратності залиша під ванною мокра ганчірка, або Забута и Забрідь банку з варенням такоже могут віклікаті запах каналізації у ванній, з яким ви безуспішно бореться на других «фронтах».