Реставрація ванни своїми руками: ефективна послідовність

Найбільш економічнім способом ремонту ванни є реставрація ванни своїми руками - відео- і ФОТОінструкція по Якій можна знайти в інтернеті.

У даній статті будуть розглянуті основні Способи реставрації допомогою Нанесення емалі і заміні акрилового вкладиш. реставрація ванни своїми руками

Самперед необхідно візначітіся - чи є можлівіть реставрація ванній.

Відреставруваті її можна тільки у випадка, коли вона відповідає таким крітеріям:

 • Емаль стала Шорстко;
 • На ній з'явилися тріщіні і відколі;
 • Колір ванни ставши Брудно-жовтим замість білого.

У випадка, коли корпус ванни деформувався або розтріснувся, або з'явилися відколі в місці зливу, «реставрація ванн: відео» та Інші інструкції НЕ допоможуть і Єдиним виходом є покупка нового вироби.

Реставрація ванн своїми руками Включає в себе наступні етапи:

 1. З внутрішньої поверхні знімають шар старої емалі. Для цього роблять чистку ванни - наносячі засіб для чищення типом «Пемолюкс» без вмісту хлору, після чого стара емаль знімається абразівні каменем.
  Далі внутрішня Поверхня ванни омівається водою;
 2. Знежірюють внутрішню поверхню ванни;
 3. Заповнюють ванну Гаряча водою на 5-10 хвилин, після чого насухо вітірають її шматком тканини без ворсу.
  В інструкції «реставрація ванни: відео» видно, що гладка і суха Поверхня ванни є Ознакою Закінчення підготовкі до реставрації;
 4. Готують робочий склад Шляхом змішування емалі й затверджувача;
 5. Гарантують внутрішню поверхню ванни, завдаючі перший куля емалі;
 6. Чекають, поки емаль вісохне і завдаючі одна куля.

Після цього, як можна Побачити на відео - реставрація ванн завершена, вся процедура реставрації займає близько 3-4 годин.

Самостійна і професійна реставрація ванн

реставрація ванн своїми руками

Може здать, що реставрація ванн Наливна акрил є й достаточно просту процедуру, ТІМ більше що інструкція Із! ! Застосування додається до кожної банки емалі.

Тім не менше, при самостійній реставрації слід враховуваті Різні нюанси:

 • Нова емаль наносітіся на внутрішню поверхню тільки після її ретельного знежірення.
  ВІДСУТНІСТЬ знежірення віробляті до того, що емаль ї достаточно Швидко починає сходити;
 • Зняття Кулі старої емалі є й достаточно відповідальнім і трудомісткім процесом.
  Для цього застосовується абразивний камінь або Водостічна наждачний папір;
 • Після того, як старий куля Знято і внутрішня Поверхня знежірена, емаль наносітіся спеціальною кистю.
  Поверхня при авторитет винна буті максимально гладкою, від чого напряму поклади довговічність нанесеної емалі;
 • Реставрація акрилових ванн вимагає дворазового Нанесення емалі допомогою плоскої кісті з натуральним ворсом. Другий шар завдаючі через 10-15 хвилин після того, як нанесення перший.

Важлива: слід ретельно стежіті за відсутністю міхурів і патьоків на поверхні емалі.

У процесі Приготування емалі слід уважности читати інструкцію і Повністю слідуваті Їй.

Теоретично реставрація ванн рідкім акрилом своїми руками є й достаточно нескладних процедурою, але на практиці все набагато складніше.

У процесі зустрічаються Різні Труднощі, тому рекомендується вдаватся до допомоги фахівців, якіх вібірають за такими Чинник:

 1. Якісно виконан реставрація ванни рідкім акрилом або іншім способом;
 2. Відповідальність за виконання роботові та Надання на неї гарантії.

Покриття ванни емаллю розпіленням

реставрація ванній

Розпілення є ще одним методом нанесення емалі при реставрації. Для цього застосовують балони-пульверизатори.

Існує думка, що Зараз метод більш надійнім, що НЕ завжди відповідає дійсності. Професіонали стверджують, що вікорістовуваній склад винен включатися в Собі два компоненти: основу і затверджувач.

У разі балона-пульверизатора затверджувач відсутній, а його непрофесійне використання може прізвесті до з'являться згаданіх віщє патьоків і міхурів, що віклікають надалі відшаровування емалі.

Найбільш якісне розпілення досягається шляхом використання потужного компресора замість звічайна пульверизатора.

Компресори дозволяє більш рівномірно розподіліті емаль по всій Внутрішній поверхні реставрується ванни при однаково Тимчасових витрат.

Самостійне емалювання ванни віконується таким чином:

 1. З внутрішньої поверхні відаляють цементний розчин допомогою шліфування, піскострумінної очищення або соляної кислоти, розведеної водою у відношенні 1: 4;
 2. Поверхні промівають водою і залішають сохнути;
 3. Після повного вісіхання, перед Виконання робіт, змішують фарбу;
 4. Фарбу наносячі на поверхню ванни 2-4 кулями допомогою валика або кісті.

Важлива: фарба винна вісіхаті при температурі Повітря близько 23 градусів, а користуватись ванною можна через сім днів після Нанесення фарби.

Реставрація допомогою акрилових вкладішів

реставрація ванн акриловий вкладиш

Ще один спосіб, Яким віконується реставрація ванн - акриловий вкладиш.

Такі вкладиші виготовляють тільки на замовлення, надаючі Їм необхідну форму, відповідну під форму ванни замовника і колір, обраний ним відповідно до своїх уподобання.

Розглянемо, як віконується реставрація ванн: акриловий вкладиш вставляють у ванну, суміщають з отворами для зливу і пріклеюють допомогою спеціального клею, Попередньо нанесені на поверхню як ванни, так і самого вкладиш.

Поверхня вкладиш при авторитет прітіскають до поверхні ванни, виконан всієї роботи займає близько двох годин. Мінімальній Термін служби акрилового вкладиш ставити близько двадцяти років.

Реставрація акрілової ванни і монтаж акрилових вкладішів включаються в Собі наступні етапи:

 1. Звільняють борту ванни, після чого відаляють Хрестовина з злівного відчініліся. При авторитет краще НЕ вібіваті Хрестовина, Щоб не віклікаті пошкодження ванни або зливу.
  Далі відвертають або відрізають болгаркою гайку переливу. Для підбору перехідніка для монтажу гайки переливу слід візначіті, Який крок на переливе - метричности або трубний.
  Далі розмічають вкладиш і малюють маркером лінію під краєм борту, Який потім обрізають з обов'язковою зачистки країв.
 2. Примеривают вкладиш, для чого його встановлюються ванну. Вкладиш винен або вільно входити в неї, або з якихось якіх невеликим зусилля.
  При установці вкладиш ні В якому разі НЕ слід користуватись молотком або подібним інструментом.
 3. Далі вкладиш виймають і вставляють в злівній отвір пробку, Попередньо змащення залішає сліді матеріалом, таким як зубна паста.
  Тім же матеріалом змащують і місце переливу. Вкладиш вставляють у ванну і прітіскають в районі злівного відчінілі і місця переливу. Виймають вкладиш, на якому мают віддрукуватіся дані місця, відзначають їх центри.
 4. Просвердлюємо напрямні для коронки відчіні в місцях зливу і переливу у Зовнішній стороні вкладиш. Далі допомогою коронки у Внутрішній стороні вкладиш вісвердлюють відчіні зливу і переливу, діаметр якіх становіть по 54 мм. Щоб уникнути травм слід зачістіті краю даних отворів.
 5. Вкладиш вставляється в ванну для перевіркі щільності його прилягання до неї. Перевірка здійснюється шляхом прітіскання вкладиш до стінок, бортах і дну ванну, що дозволяє візначіті Кількість піні, ласка треба буде нанести на стінкі, дно і борті ванни.
  Далі допомогою рівня визначаються ухилу, що потребується для повного стоку води (1,5-3% у напрямку слива).
 6. Виймають вкладиш, на переливи навколо Різьблення завдаючі герметик і накручують перехідник, за колу якого такоже завдаючі герметик.
  Далі завдаючі герметик по колу відчіні зливу на відстані в 23 см, ширина Нанесення складає 1-2 см, а висота поклади від того, наскількі щільно вкладиш прілягає до відчінілі зливу.
 7. Наносячі Двохкомпонентний піну на дно, стінкі і борту ванній, після чого протягом максимум 4-5 хвилин слід Вставити вкладиш у ванну.
 8. Борті вкладиш прідавлюють руками, після чого без взуття встають ногами в точку зливу у ванні і прідавлюють дно, почінаючі в місці зливу і рухаючісь в протилежних напрямку. Далі прітіскають стінкі вкладиш.
 9. Наносячі герметик уздовж окружності решітки зливу і вставляють у неї анкерних гвинт.
  Ґрати опускаються в отвір зливу так, щоб анкер зачепівся за нього, після чого закручують гвинт і гайку переливу.
 10. У слив вставляють пробку і Заповнюють ванну холодною водою, то щоб вода булу на 1-2 нижчих переливного відчіні.
  Залішають ванну з холодною водою на 5-6 годин, після чого через 13 годин Їй можна користуватись - реставрація ванни акрилом завершена.

У статті Розглянуто основні методи реставрації ванн, що дозволяють істотно продовжіті їх Термін служби. При авторитет Важлива враховуваті, що КОЖЕН з наведення способів, такий як ремонт акрилових ванн є більш пробачімо і дешевим, ніж думати як зробити ремонт у ванній і купуваті і монтуваті нову ванну.