Емалювання ванн: поради майстрів

Одним Із способів Відновлення ванній, що дозволяє використовуват її без заміні (а значить - і Додатковий витрат) є емалювання ванн.

Цей процес ї достаточно нескладних, тому, володіючі необхіднімі знань, ві зможете самостійно реставруваті прийшла в Непридатність стару ванну. емалювання ванн

Загальні принципи роботи

Для емалювання ванн застосовується НЕ емалева фарба, як ві могли подуматі віходячі з назви, а Спеціальний двокомпонентний склад на Основі епоксідної смоли, що складається з основного компаунда і затверджувача. Робота з ЦІМ складом схожа на звічні нам малярні роботи, тому перед ТІМ як братися за таку задачу як емалювання ванни своїми руками, краще віпробуваті навички на більш простому тренувальна об'єкті.

Це дозволіті вам прістосуватіся до поведінкі складу, «набитий руку» - зате потім емалювання ванни пройде «на ура!»

Зверніть увагу!

Більшість складів, допомогою якіх проводитись емалювання ванн в домашніх умовах, й достаточно Токсичні.

Тому всі роботи з реставрації ванн потрібно Проводити за умів гарного провітрювання і обов'язково - в респіраторах з діхальнімі патронами, призначення або для захисту від органічніх розчінніків, або від трьох середовище.

Вибір емалі

емалювання ванни

Отже, в наявності у нас ванна емальованій чавуна, і ми Плануємо провести реставрацію емалевого шару Шляхом Нанесення Кулі вторінної емалі. Почінаті слід з підбору матеріалів для емалювання.

Оптимально, якщо ві будете розглядаті ї достаточно дорогі варіанти складів для реставрації ванн - емалювання з їх допомогою Дещо простіше і доступніше навіть для недосвідченого майстра.

З цієї точки зору підійде складу від компанії TIKKURILA - ВІН Забезпечує надійний адгезію Кулі вторінної емалі з основою, і при авторитет - й достаточно Швидко сохніть.

Якщо продукція фінськіх хіміків вам не по кишені - можна Розглянуто Такі склади як ЕПОВІН або Епоксін. ЦІ емалі для ванни Значний дешевше, прот Термін затвердіння такого складу може досягаті чотірьох діб.

Важлива роль відіграє такоже колір суміші для Відновлення. Дуже часто, коли проводитись емалювання ванни в домашніх умовах, доводітіся стікатіся з ТІМ, що вибрать сніжно-білу вторинно емаль, в результаті ми отрімуємо нерівномірно пофарбовану ванну - з-під Кулі нанесеної емалювання проступає жовтуватій або бірюзовий колір старої емалі.

Тому, вібіраючі колір емалювальній суміші необхідно пам'ятати, що ВІН НЕ вінніх відрізнятіся від старої емалі більш ніж на тон. Вісь чому ванна чавунна емальована синьою емаллю за одну операцію чи не перетворилася на сніжно-білу ванну.

На жаль! Для цього доведеться всі операції, включаючі підготовчі, повторити кілька разів - до повного перекриття старого кольору.

Такоже при віборі емалювальній суміші потрібно дуже уважний читати інструкцію від її виробника. Вся справа в тому, що Двокомпонентне суміш для емалювання ванни після з'єднання компаунда і затверджувача зберігає плінність Вкрай обмеженою годину - від 45 хвилин до півгодіні (при авторитет в інструкції може буті Вказаною і годину, тому краще перестрахуватіся). Загусла емаль НЕ лягає рівнім кулею, і емалювальній роботи плавно перетікають в штукатурні.

Зверніть увагу!

Зважаючі короткого терміну плінності Двокомпонентне сумішей Приготування складу Винне Проводити безпосередно перед нанесенням, тільки після того, як ванна буде Повністю підготовлена ​​до емалюванню.

емалювання ванни своїми руками

Ще одним способом реставрації ванн за ТІМ ж принципом є емалювання ванн рідкім акрилом. У авторитет випадка замість епоксидних Двокомпонентне складів Використовують Такі матеріали як «Стакріл» або «Екованна».

За своїми характеристиками смород Менш Токсичні, і довше зберігають плінність, тому і працювати з ними простіше. Так що якщо ві освоїте роботу з епоксидних емаллю - робота з акрилом НЕ вінніх Скласти скільки-небудь серйозної проблеми.

Готуємо ванну

Отже, емаль (епоксидних або акриловими) ми підібралі. Саме годину приступати до підготовкі самої ванни - емалювання винна проводитись на поверхні, спеціально обробленої, а інакше емаль просто стекті на дно ванни!

Головна Вимоги до поверхні ванни перед емалюванням - її Шорстко (або матова структура). Отже, самє на Отримання рівною, але в тій же година - Шорстко поверхні з великою площею Дотик з емалювальній сумішшю.

Зверніть увагу!

У Деяк випадка крім Структури поверхні ванни грає роль і її температура - на холодну емаль вторинна емалювання лягає гірше.

Тому роботи з Відновлення емалі ванною краще Проводити в добрі опалювальний пріміщенні, а перед роботів - наповніті ванну теплою водою.

Процедура підготовкі ванній Полягає в Наступний:

 • Для качана - проміваємо ванну з використаних Пемолюкс або Іншого достатньо агресивного миючий Засоба. Головна мета цієї процедури - знежірення ванни, що дозволяє домогтися Шорстко Структури більш ефективного.
 • Після того як ванна віміта і знежірена, пріступаємо до шліфування ванни. Для шліфування вікорістовуємо або болгарку зі шліфувальнім кругом, або ж дриль Із спеціальною насадкою.
  Якщо під рукою ні дрілі, ні болгарки - можна скористати шліфувальнім бруском або навіть шматком шкурки, наклеєнім на дерев'яну рукоятку. Якщо ві Вперше зайнять таким непростим справою як емалювання ванн - відео, що додається до даної статті, допоможе вам розібратіся в технології шліфування.
 • При вікорістанні болгарки будьте гранично уважні - відомі випадки, коли недосвідчені майстри при Зайве старанності «прошліфовівают» тонкостінну ванну наскрізь!
  Намагайтеся цього унікат, інакше весь ремонт емальованої ванни піде нанівець.

  ремонт емальованої ванни
 • Після шліфування ванна емальованій винна буті ПРОМІТЕЙ ще раз, з ретельнім відаленням Всього пилку і залишків старої емалі.
  Віміту ванну заліваємо миючий Засоба і залішаємо на півгодіні-годину, після чого знову проміваємо водою і протіраємо насухо чистою ганчіркою.
 • Перевіряємо якість Нашої роботи, спрямовуючі на знежірену стінку ванни струмінь води з душу - якщо вода скочується крапельками, значіті, потрібне Додаткове знежірення. За знежіреної стінці вода має стікаті суцільнім потоком.
 • Остаточно просушуємо ванну. У теплих пріміщеннях ванни емальовані сохнути й достаточно Швидко, але якщо температура й достаточно низька - можна «допомогти» ванні з допомогою фена.
  Особливе Рамус звертаємо на зону слива - вона практично завжди вимагає додаткової просушки.

  ванни емальовані

Зверніть увагу!

Для сушіння ванни потрібно використовуват звічайній фен, а не будівельний - ВІН здатно перегріті ванну, та й така висока температура нам ні до чого.

 • З просушеної ванни знімаємо обв'язки злівного і переливного отворів.
 • Фінальній штрих - пілососімо ванну, вікорістовуючі шланг пилосос без насадок. Це необхідно зробити безпосередно перед емалюванням, щоб ВИДАЛИТИ найдрібніші пілові частинки.

Роботи з емалювання

Далі нас чекає відповідальний етап - емалювання ванни рідкім акрилом або епоксідної емалевої сумішшю.

Роботи проводимо за таким алгоритмом:

Зверніть увагу! Техніка Дій з Нанесення складу може буті різною в залежності від застосовуваного для реставрації матеріалів.

 • Поділяємо емалювальній склад на дві Рівні частини, і змішуємо Першу порцію емалі - нею ми завдамо базовий кулю.
 • Допомогою жорсткої плоскої кісті шириною 70 мм і більше (краще - з натуральної щетини) пріступаємо до нанесення емалювальній складу. Почінаючі з країв, что наноситися емаль тонким шаром, поступово зміщуючісь до боків ванни.
  Щоб Більш детальна розібратіся в технології нанесення, Рекомендуємо вам уважности переглянутися відео емалювання ванн, ласка супроводжує Дану статтю.

  емалювання ванни рідкім акрилом
 • Обробівші краю, пензлем проводимо смугу від борту до дна, а потім - розмазує емаль в поперечному напрямку. Повторюючі ЦІ операції, обробляємо всю ванну.
  Особливо ретельно промазуємо дно ванни, а головне - місце навколо зливу.
 • Чи не чекаючі, поки перший шар емалі просохне, пріступаємо до нанесення Іншого Кулі. Така технологія Відновлення ванніназівается «мокрий по мокрому». емалювання ванни в домашніх умовах
 • Завдан другий кулю, залішаємо ванну на 15 хвилин. Після Закінчення зазначену годіні дивимось, чи не утворена патьокі (утворюються практично завжди).
  Краплі емалі розмазує пензлем, «розтягуючі» їх знизу вгору. Головне, что НЕ упустити момент, коли емаль має плінність, достатньо для вірівнювання Іпотека - затверділу краплю ВИДАЛИТИ Вже Неможливо.

  ванн емалювання

Оброблення таким способом ванну залішаємо сохнути до повного вісіхання емалювальній суміші. Після того як суміш вісохла, зрізаємо її Краплі зовні злівного відчініліся, і Повертаємо обв'язки зливу на місце. Ванну проміваємо і вітіраємо насухо.

Якщо ві все Зроби правильно, то ви отримай практично нову ванну! Звичайний, багато що тут поклади від якості вікорістовуваніх матеріалів і вашого малярного майстерності, але як показує практика, у більшості віпадків результат виход Цілком Гідний.

Резюмуючі, можна відзначіті, що емалювання ванн своїми руками - Завдання хоч і непроста, але Цілком здійсненна. Так що якщо ві відчуваєте в Собі сили, а головне - бажання, то дерзайте!