Як прокласти труби в стіні у ванній кімнаті

Займаючись ремонтом у ванній, багато хто задається питанням, як правильно і своїми руками прокласти труби в стіні? Адже спочатку це завдання здається непосильним для самостійної реалізації. Однак, поміркувавши, розібравшись, можна зрозуміти, що все не так страшно.

Будемо в цьому переконуватися, детально розглянувши процедуру, застосувавши фото та відео матеріали - для наочності.

truby-v-stene-v-vannoj_3

Необхідні інструменти

Для початку слід підготувати всі інструменти та матеріали, які будуть потрібні для виконання операцій. Наведемо цей перелік, враховуючи, що прокладати у ванній кімнаті ми будемо пластикові труби:

 • ФУМ-стрічка;
 • різак для нарізування пластикового матеріалу;
 • апарат для зварювання труб;
 • болгарка;
 • розвідні ключі;
 • дриль ударного типу;
 • запірні крани;
 • фітинги;
 • труби.

truby-v-stene-v-vannoj_1

Етапи

Щоб заховати труби в стіні ванної кімнати, причому прокласти їх якісно, ​​потрібно добре розуміти, через які етапи доведеться пройти.

Ймовірно, для якісного облаштування може знадобитися виконати канавки для прокладки труб, які потім можуть закритися, наприклад, плиткою. Також приховати труби можна під умивальник і ванну. Для вертикальних труб можна спорудити короб із пластику, спеціально обробленого дерева або гіпсокартону і плитки.

Виконуючи операції своїми руками, слід пам'ятати:

 • чим менше сполучних елементів має система, яка буде ховатися в стіну, тим краще;
 • матеріал труб та фітингів повинен бути однаковим;
 • труби краще обмотати теплоізоляцією, щоб вони не запотівали;
 • ще до монтажу труб слід продумати облаштування доступу до місць з'єднань.

truby-v-stene-v-vannoj_5

Демонтаж

Отже, перший етап - демонтаж старої системи. Слід звільнити не тільки стіну від зайвих елементів, але і весь простір. Щоб нічого не заважало процедурі. Не варто забувати, перше, що слід зробити, - перекрити подачу і холодною, і гарячої води в приміщення. Щоб розрізати металеві труби, можна використовувати болгарку з відповідною насадкою. Якщо є замуровані ділянки, доведеться використовувати молоток з зубилом або потужний перфоратор.

Потрібно замінити вхідні крани. Якщо їх немає з якоїсь причини, що виводить трубу потрібно зрізати, а потім зробити різьбу, щоб встановити нові крани.

Від старих труб потрібно від'єднати сантехніку, пральну, посудомийну машину та інші прилади. Штроби для нових труб можна зрізати, використовуючи болгарку з диском для каменю.

truby-v-stene-v-vannoj_8

Монтаж труб

Займаючись установкою комунікацій, слід виконати монтаж фільтра грубої очистки. Його встановлюють після крана і лічильника. До речі, останній розташовують там, де є достатнє освітлення для періодичного зняття показань. При монтажі слід враховувати напрям стрілки, яке має збігатися з рухом води.

Для з'єднання пластикових труб використовується спеціальний апарат, який можна назвати або зварювальним, або паяльником. Для створення з'єднань, крім труб, знадобляться відповідні елементи.

Процедура виконується наступним чином. На апарат, точніше на його насадки, надягають елементи, які потрібно між собою з'єднати. Далі на пристрої задаємо необхідну температуру. У нашому випадку - 260 градусів. До речі, сполучаються елементи повинні бути чистими і сухими, інакше можуть виникати дефекти. Необхідний шматок труби відрізається різаком, а можливі задирки зачищаються гострим ножем.

truby-v-stene-v-vannoj_7

Нагріваються деталі повинні знаходитися в апараті відведений інструкцією час (4-17 с, враховуючи діаметр виробів). Якщо елементи перегріти, можливі деформації, а інакше - недостатнє розплавлення і контакт.

Коли елементи з'єднуються між собою, їх не потрібно прокручувати, інакше дефекти забезпечені.

Закріплювати труби на стіні краще на спеціальні кліпси (як виглядати, можна подивитися на фото), які дозволять матеріалу розширюватися в разі потреби.

Виконуючи монтаж, варто передбачити для кожного сантехпрібора окремий вентиль, який дозволить відключити пристрій без шкоди для інших.

truby-v-stene-v-vannoj_4

Якість має бути високим!

Коли з'єднання та закріплення труб виконано, необхідно зайнятися передостаннім етапом - перевіркою якості виконаної роботи. Для цього потрібно вчинити такі дії:

 • протягом п'ятнадцяти хвилин пролити холодну воду по системі - слід особливу увагу приділити, звичайно ж, зонам з'єднання;
 • якщо є дефекти, їх потрібно негайно усунути;
 • коли перевірка холодною водою закінчена, можна переходити до перевірки гарячої;
 • при наявності дефектів у цих трубах їх також потрібно усунути.

truby-v-stene-v-vannoj_6

Оздоблення

Коли фіксація і перевірка завершена, можна переходити до останнього етапу - до обробки. Для облаштування ванної кімнати може бути використано безліч матеріалів, однак найпоширенішим залишається керамічна плитка. Кахель в нашому випадку дозволить ефективно заховати труби. Тому ще на етапі підготовки підстави для монтажу труб слід передбачити глибину штроби, щоб виступаючий шматок труби був настільки малий, що товщина клею, на який буде укладатися плитка, була мінімальною.

truby-v-stene-v-vannoj_2

Покласти плитку - вірне рішення, але не єдине. Якщо використовувати гіпсокартонну конструкцію, труби не варто ховати в стіни - їх приховає гіпсокартонний лист з каркасом. Те ж стосується і ПВХ панелей, наприклад.

Додаткові можливості

Наостанок варто відзначити, що доповнить наведену інструкцію докладний відео, а також кілька важливих фото. У результаті навіть новачкові буде зрозуміло, як відбувається процедура. А значить, результат повинен вийти якісним і довговічним.