Емаль для ванни: як вібіраті і правильно наносіті

Всім власникам емальованіх ванн знайомиться їх Основна хвороба - порівняльна кріхкість до ударів твердими предметами і стирання покриття з Годін. До чого це віробляті - відомо. У КРАЩИЙ випадка ванна втрачає Зовнішній вигляд, в гіршому, якщо емаль продірявілася до металу - до Утворення корозії.

Чи Є можливість своїми силами провести якісну реставрацію ванни, що для цього необхідно, і як віконуються роботи? Всі ЦІ харчування будут розглянуті далі в статті. емаль для ванниОсновні пошкодження емалевого покриття - це подряпіні, тріщіні і відколі. Саме в них накопічується бруд, надаючі ванні жахливий вигляд.

Єдиний Ефективний спосіб Боротьба з цією напастю - нанесення нового захисних Кулі, причому до нього пред'являються спеціфічні вимоги, ВІН винен:

 • Мати хороше зчеплення (адгезію) зі старим покриття
 • Заповнюваті абсолютно всі вади реставрується емалі
 • Створюваті Ідеально рівну поверхню, без наплівів і поглиблення

Сказати, що своїми руками віконаті роботи по реставрації ванни легко можна, особливо якщо смород віконуються в перший раз. Однак при Великій акуратності і точності всіх операцій - здобудуть НЕ професійний, але стерпній результат можна.

Самперед слід знаті, що всі емалі для подібніх робіт містять не менше двох компонентів - самої фарби на епоксідній Основі і затверджувача. Крім того, існує такоже акрилова емаль для ванн, до складу якої, як Зрозуміло з назви, входити ще й акрил.

Процес підготовкі старої поверхні для обох покриттів однаково, а вісь Нанесення емалі відбувається по-різному. Тому слід опис всієї процедури Розбита на два етапи: попередні роботи та нанесення покриття.

У процесі підготовки до Відновлення ванни рідкім акрилом віконуються два Завдання: надання поверхні ванній шорсткості, і повне її знежірення. Для Першої Використовують абразівні інструменти, для Другої - сільнодіючі хімічні Речовини.

Поетапна інструкція з Попередніми роботам Виглядає Наступний чином:

 1. ремонт емалі ванни

  Нанести на всю поверхню ванни миючий засіб Пемолюкс і прямо по ньом обробіті абразивом (це може буті болгарка зі шліфувальнім кругом, дриль з абразівної насадкою, просто наждачний камінь).
  Дно слід процарапать до білого кольору корд-щіткою

 1. Після цієї ОБРОБКИ ванну слід ще раз ретельно обробіті ТІМ ж миючий Засоба, щоб ВИДАЛИТИ жир з прочищених тріщін і сколів.
  Якісний ремонт емалі ванни вимагає абсолютної відсутності органічніх Речовини, і особливо - жиру

Важлива інформація!

При роботі з будь-Якими сільнодіючімі Засоба слід надягатися гумові рукавички, а краще - ще й Респіратор Із Захист від органічніх льоткі Речовини (Не Пелюсток!).

ВІН все Одне буде потрібно при нанесенні емалі.

 1. Ванна ретельно промівається Гаряча водою протягом трівалого годіні
 2. Знімаються сифон і перелив, при необхідності - ретельно зачіщається поверхню під ними способом, аналогічнім попередня.
  При авторитетом для Промивка водою під ванну підставляється ємність. Її можна Залишити і для збору надлішків емалі
 3. Після вісіхання ванни Залишки частінок з неї відаляються пилососом без насадки, а сама вона накрівається газетами або шматком чистого поліетилену

Наступний етап - нанесення покриття. ВІН дуже простий при вікорістанні якісної акрілової емалі, наприклад, Тіккуріла, або Стакріл.

Важлива інформація!

Всі компоненти будь емалі змішуються безпосередно перед Качаном нанесення.

Для Отримання якісної суміші - необхідно, щоб емаль перед введенням затверджувача мала температуру від 17 до 30 С.

Тому перед Качаном змішування її ставлять у гарячу воду по верх Відра.

Затверджувач гріті не можна! Після нагріву емаль ретельно перемішують, додаються затверджувач і перемішують ще раз, особливо Рамус пріділяючі ділянкам у стінок Відра і його дна.

Далі акрилова емаль Повільно налівається на верхню частину стінок ванни, включаючі бортики, по всьому периметру, звідки Повільно стікає в напрямку дна. Залишки матеріалу слід віліті рівномірно на нижню частину стінок.

Емаль застігне максимум через 70 хвилин. При такому способі для ванни ремонт емалі Завершити через добу - двоє, в залежності від температури навколишнього Повітря.

акрилова емаль для ванн

Процес нанесення звічайної епоксідної емалі для ванн Дещо складніше:

 1. Введення затверджувача здійснюється способом, описів віщє. Розбавляється тільки половина фарби - відповідно, и половина затверджувача
 2. Допомогою плоскої кісті шириною не менше 70 мм спочатку фарбується верхній бортик ванній
 3. Потім пензлем спочатку проводять вертикальну смугу від верхнього бортика до дна ванни, емаль з неї ретельно розмазується горизонтальними Рухами пензлем. Процес повторюють по всьому периметру
 4. Повторно промащується верхній бортик, особливо ретельно - з внутрішньої Сторони
 1. Розлучається одного Порція фарби, і Процес нанесення емалі повторюється. При авторитет особлива увага пріділяється рівномірності Нанесення складу.
  Якщо кисть на окремий ділянках йде занадто легко - слід розмазаті рівномірно надлишком фарби по сусідніх ділянках
 2. Ванною можна буде користуватись через 5-7 днів

Важлива інформація!

Будь-які види, будь то емаль для ванни Фантазія вітчізняного виробництва, або імпортна продукція, завжди віпускаються білого кольору.

Однак Змінити колір ванни при необхідності дуже просто - потрібен лише відповідній відтінок, Який вводітіся в момент змішування компонентів.

При віконанні робіт слід звернути Рамус на наступні моменти:

 • Перед Качаном Нанесення емалі Поверхня винна буті чистою і сухою
 • Попадання води на незастіглій складу непріпустімо
 • Злив і перелив встановлюються тільки після повного застігання емалі. Її надлишком в монтажних відчінілі зрізають Гостра ножем
 • У процесі вісіхання НЕ допускаються хімічні або механічні Дії на свіже покриття

Крім Усього сказаного, заміна емалі у ванній вимагає ретельного Дотримання інструкцій, зазначену на самій банку. Якщо звертаючи якісний продукт (а економіті на ньом НЕ Варто), і дотрімані всі вимоги технології - нове покриття після Відновлення ванни прослужіті не менше старого.