Який розмір стандартної ванни в квартирі

Колись давно було заведено робити кімнати «типовими». Тобто, будувати будинки по одним проектам, з однаковими габаритами кімнат. Адже насправді, це дуже зручно для всієї іншої промисловості. Давайте згадаємо так звані сталінки - будинки, які будувалися до середини 50-х років. Це були різні проекти, з різною площею кімнат, в тому числі і ванних. Все залежало від того, який контингент повинен жити в тому чи іншому будинку. І в цьому була своя складність.

razmer-standartnoj-vanny_4

Наприклад, виробництво ванн, а саме резервуарів для купання. Вгадати з розмірами було дуже важко: в одну квартиру досить було встановити резервуар в 1,2 метра завдовжки, а в іншу кімнату - це було занадто мало. Але з моменту будівництва хрущовок, з їх однаковістю і малими габаритами, все стало спрощуватися. Більшість ванних кімнат в хрущовці - це крихітні приміщення, серед яких 4 квадратних метри - уже розкіш! І якщо раніше не було такої кількості всілякого сантехнічного обладнання, що відмітало всякі мрії на збільшення простору, то сьогодні навіть у ванній 2,5 «квадрата» можна непогано розвернутися.

razmer-standartnoj-vanny_5

Уявіть собі, крихітне приміщення, для обробки підлоги якого, наприклад, достатньо кількох плит того ж керамограніта, але багато примудряються і його зробити функціональним, встановивши там пральну машину, ванну або душову кабіну і навіть деякі меблі. Причому в деяких ванних кімнатах такого формату ванни цілком можуть бути від 1,5 до 1,7 м. Причому це своєрідний стандарт, який в певний час був переважним на ринку сантехніки. Та й зараз, серед усього розмаїття ванн спостерігається більшість стандартних розмірів, а саме: 1 м, 1,2 м, 1,5 м, 1,7 м. А все тому, що як в хрущовці, так і в панельному будинку, довжина однієї стінки ванною або 1,5, або 1,7 м, плюс-мінус півметра.

razmer-standartnoj-vanny_8

Отже, розглянемо більш докладно більшість існуючих варіантів, виходячи з типу будинку і розміру приміщення.

Хрущовка

Як вже описали вище, розміри кімнат у квартирі в хрущовці не перевищує 4-х квадратів. І з цим треба щось робити. В яких ситуаціях краще використовувати велику ванну, а в яких варто взяти резервуар поменше. Про це і поговоримо.

razmer-standartnoj-vanny_7

Природно, все залежить від бажання і потреб. Якщо у ванній, крім умивальника і резервуара, більше нічого не планується (максимум навісний пенал або шафку), можна дозволити собі розкішну ванну в 1,7 метра завдовжки. Але і в тому випадку, якщо централізований водопровід, а гаряча вода не залежить від нагрівача, завширшки такі ванни 0,4-0,8 метра. Цей параметр також треба враховувати при установці. Тим більше що для комфортних водних процедур на одну людину ці розміри цілком підходящі.

razmer-standartnoj-vanny_6

Якщо ж у ванній планується більш функціональне наповнення, наприклад, пральна машина, деякі меблі, кошик для білизни, наприклад, умивальник і т.д., цілком можна обійтися сидячою ванною. Вона може бути в довжину всього 0,9 м, що дозволить непогано заощадити місце для інших елементів. Тим більше, сучасні сидячі ванни - зручна штука. У більшості своїй вони оснащені зручними ручками і сидінням. Приймати таку ванну також комфортно, з тією різницею, що в ній не вийде розташовуватися напівлежачи.

razmer-standartnoj-vanny_3

Ще одним способом організації маленького простору буде установка душової кабіни. Причому тут потрібно внести уточнення. Деякі душові кабіни мають повноцінний резервуар для купання, досить габаритний, щоб з комфортом приймати водні процедури.

Тепер поглянемо на типи резервуарів, які можна встановлювати в невеликих ванних кімнатах:

  • кутові;
  • прямокутні;
  • овальні;
  • квадратні;
  • круглі.

Прямокутні - відносний стандарт, тому їм приділимо менше часу. Погляньмо на інші. Овальні та круглі ванні підійдуть в тому випадку, якщо в квартирі більше не планується ніяких установок. Тоді можна прекрасно розмістити навіть посередині кімнатки один резервуар і насолоджуватися виключно водними процедурами. Те ж стосується і квадратних ванних. Незважаючи на те, що їх простіше приставити до стіни, за рахунок форми, вони будуть забирати досить фактичного і візуального простору.

razmer-standartnoj-vanny_1

Кутові ванни - це реальний спосіб додаткової економії простору. Зазвичай вони йдуть 1/3 кола.

Панельні будинки

До цієї категорії віднесемо проекти 9-20-ти поверхових будинків, які дійсно оснащені більш-менш просторими кімнатами, до 6-8 квадратних метрів. Незважаючи на зовні невеликий формат, для кімнат такого призначення в квартирі цього метражу більш ніж достатньо. У них, між іншим, можна встановлювати не тільки стандарти, але й ванни розмірами 1,9 м, а також габаритні джакузі і т.д.

У більш просторій кімнаті навіть проситься просторий резервуар. Стандарти можуть бути абсолютно різними. І, незважаючи на те, що більшість виробників виготовляє саме такі формати, знайти відповідний все-таки можна.

У простору кімнату цілком можна вибрати самі різні форми ванних. Наприклад, в кімнату в 8 метрів можна встановити навіть джакузі на двох. Його ширина може бути більше метра, що дозволяє зручно приймати водні процедури навіть удвох. Це вже скоріше данина романтиці, ніж необхідність.

razmer-standartnoj-vanny_2

До речі, треба відзначити, що в просторих кімнатах в панельних будинках багато хто намагається встановити якомога більше приладів, вичавлюючи, так би мовити, всю корисну площу. Але набагато зручніше встановити мінімум сантехніки, наприклад, одну, але комфортну нестандартну ванну, яка дійсно буде радувати і приносити довгоочікуваний відпочинок після трудового дня.

Отже, на закінчення підведемо підсумок: найбільш поширеними стандартами ванн є резервуари з довжиною: 1,2, 1,5, 1,7, 1,9 м. Вибір їх залежить від приміщення, а також розміщення в ньому інших елементів.