Термін служби пральної машини

Пральна машина автомат

Для кожного споживача величезне значення має, наскільки довговічна придбана ним пральна машина. Звичайно, термін служби, який обіцяють виробники, залежить від дуже багатьох показників.

Якщо вірити статистиці усереднений термін служби машини-автомата - 7 - 10 років. Але що про це говорять стандарти і які вимоги висувають до цієї категорії виробів?

Пральна машина автомат

Вимоги по ГОСТу

З цим питанням звернемося до Державного Стандарту 8051-83. Він говорить, що в середньому побутова пральна машина пропрацює від 12 до 15 років. Часто живучість машинки вимірюють в годинах, які вона здатна відпрацювати. У ГОСТ ця цифра дорівнює 700.

Пральна машина автомат

Сам термін служби розраховується в ході ряду тестів декількох машин, а потім усереднений показник прописують в технічному паспорті виробу.

дані виробника

Найчастіше недобросовісні виробники спеціально вказують занижені терміни експлуатації, щоб люди хоча б раз в 5-6 років міняли свої пральні агрегати, що добре позначається на їх виручці. Термін служби машини безпосередньо Завіт від якості комплектуючих, а не від того, де вона збиралася.

У будь-якому випадку, всі виробники і ремонтні майстерні сходяться на думці, що термін служби визначається годинами, які машинка зможе відпрацювати. Фірма Miele обіцяє 10000 годин роботи своїм виробам, що набагато вище гостовскіх вимог.

Пральна машина автомат Miele

Що відбувається на практиці?

Існує думка, що термін служби пральної машини безпосередньо залежить від фірми-виробника. Можна довго сперечатися на цю тему, але на практиці об'єктивним залишається думка професіоналів - ремонтних майстерень, точніше тих, хто займається безпосередньо ремонтом.

Вони можуть сказати, які марки найрідше були помічені ними в своїй роботі. На підставі їх слів складено рейтинг довговічності пральних машин:

 • Перше місце рейтингу займають німецькі виробники. Термін служби при належному способі експлуатації доходить до 30 років. Наприклад фірма Miele. Звичайно, вартість таких агрегатів для більшості просто непідйомна, але, і відсоток звернень в сервіс вкрай низький.
 • Не сильно відстали машинки шведської і австрійської збірки. Electrolux і AEG. Вони здатні прослужити 20 років.
 • Корейські та італійські фахівці займають почесне третє місце. Їх марки Samsung, LG, Indesit, Ardo пропрацювати 8 років.
 • І в кінці списку китайські, російські та турецькі виробники. Пральні машини Beko, Samsung, Candy, Zanussi, Vestel працюють до 5 років і то за умови оригінальних комплектуючих.
Пральна машина CandyПральна машина SamsungПральна машина ElectroluxПральна машина Miele

Які чинники впливають на термін служби?

Звичайно, на терміни експлуатації величезний вплив справляє умови, в яких використовується машина.

 • Зайва жорсткість води виводить з ладу нагрівальний елемент.
 • Буває таке, що дрібні речі, які забули дістати з кишень потрапляють в барабан агрегату. Це неминуче веде до ремонту. І звичайно, знижує терміни використання.
 • Стрибки напруги - ще одна причина виходу з ладу пральних машин. Якщо знехтувати установкою захисту від таких сюрпризів або просто не встановити заземлення, то розраховувати на час експлуатації по ГОСТу не варто.
Засіб для захисту пральної машини від накипуФільтр від накипу для пральної машини

профілактика

Для того, щоб термін роботи вашої машини не скоротився через зовнішніх чинників потрібно виконувати нескладні дії:

 • Не перевантажуйте пральну машину роботою і не допускайте цілодобової прання. Робіть перерви.
 • Вибирайте якісний пральний порошок.
 • Не забувайте перевіряти вміст кишень речей, які завантажуєте.
 • Встановіть фільтри на воду, щоб забезпечити необхідну жорсткість.
 • Контролюйте вага завантаження білизни.
 • Періодично необхідно проводити чистку барабана і Тена від накипу. Як це зробити самостійно в домашніх умовах, можна подивитися в наступній української передачі "Все буде добре".

Фільтр для пом'якшення води можна встановити як просто на систему водопостачання, так і на пральну машину. Хорошим рішенням буде установка поліфосфатного фільтра, який обволікає солі, тим самим пом'якшуючи воду та захищаючи пральну машину від накипу. У відео нижче можна дізнатися докладніше про поліфосфатного фільтрі і про те, як його встановити.

При дотриманні цих простих правил можна навіть збільшити термін служби пральної машини. Вибирайте грамотніше і ставитеся дбайливіше!