Акрилова вставка в ванну

Якщо поверхня старої ванни зносилася, тоді є кілька варіантів це виправити. Один з найпростіших способів - використовувати акрилову вставку. Це доступне і практичне рішення, яке може бути втілене своїми руками.

Особливості матеріалу

Акрилова вставка в ванну виготовляється способом штампування. Її розміри і форми співвідносяться зі стандартними габаритами ванн. Сам матеріал же - акрил німецького виробництва. Його товщина в листах становить сім міліметрів, а в готовому виробі - шість.

akrilovaya-vstavka_7

Вся процедура відновлення ванни займає пару годин, але в підсумку ви отримуєте фактично нову ванну. Досить поглянути на приклади з фото, щоб переконатися, наскільки по-новому виглядає вироби після вставки.

Технологія

Акрилову вставку можна своїми руками приклеїти в звичайну ванну, використовуючи монтажну піну. Це забезпечить герметичність, особливо в місці зливу, де існує найбільша небезпека потрапляння води між поверхнею ванни і матеріалом.

akrilovaya-vstavka_3

Для рівномірного приклеювання акрилу в ємність набирається вода, яка залишається там на 12:00. А користуватися можна вже через 24 години.

akrilovaya-vstavka_6

Переваги

Ремонт чавунної або сталевої ванни таким методом має ряд переваг:

  • Тривалий термін використання - двадцять років гарантії. При цьому реальний час використання може бути більше тридцяти років.
  • Вставка не жовтіє, не накопичує бруд. Адже на поверхні майже немає часу, в які могли б потрапляти забруднення.
  • Низька вартість. Якщо порівнювати з ціною заміни чавунного виробу, то вартість вставки в кілька разів менше. До того ж не потрібно ремонт в приміщенні.
  • Простота догляду. Можна використовувати миючий засіб, нанесене на губку.
  • Відмінна звукоізоляція. Відсутня гучний звук від падіння води.
  • Стійкість до механічних впливів.
  • Гігієнічність. На поверхні акрилу не скупчуються бактерії.
  • Безпека і екологічність. Матеріал відповідає всім існуючим вимогам і нормам.

Чому не нова ванна?

Безумовно, навіть якщо акрилові вставки мають безліч переваг, залишається бажання замінити ванну на новою. Чи варто це робити?

akrilovaya-vstavka_4

Така процедура обійдеться дорожче. І справа не тільки в найдорожчому виробі, а й у витратах на його установку і ремонт приміщення.

akrilovaya-vstavka_5

Інструкція з монтажу

Процедура відніме приблизно 3:00 часу. Спочатку потрібно прибрати стару затірку стиків, зняти патрубок і решітки. Вставка розмічають по периметру ванни, а потім обрізають. Далі потрібно зачистити крайки й приміряти, щоб був зазор.

akrilovaya-vstavka_1

Після цього потрібно в місцях зливу намазати вузькому речовиною. Повинен залишитися слід. Далі отвори потрібно висвердлити і зачистити крайки. Потім потрібно перевірити збіг, приклавши вкладку. Навколо отворів потрібно нанести герметик, відступивши трохи від країв.

Після цього поверхню потрібно покрити піною або клеєм. Спочатку необхідно нанести дно, а потім і борту. А потім варто відразу ж вставити вкладиш, починаючи від зливу.

akrilovaya-vstavka_2

Далі встановлюються решітки зливних отворів, набирається вода, перевіряється герметичність. У такому вигляді ванну потрібно залишити на кілька годин, потім злити і через добу виробом можна користуватися.

Акрилова вставка - відмінний спосіб відновити поверхню

Ремонт ванни своїми руками, використовуючи таку вставку, - чудове недороге рішення, яке буде служити багато років.