Стояк у ванній: як закрити

Ми часто бачимо у сусідів, друзів, в готельних або офісних санвузлах, що водопровідні та каналізаційні труби надійно сховані обробкою приміщень. Заходячи у власну ванну кімнату, хочеться також спостерігати цілісну картину її інтер'єру без видимих ​​комунікацій.

Як закрити стояк, чи так це просто, на що слід звернути увагу і як потім не розчаруватися в виконану роботу? Про це і піде далі мова. стояк у ванній

Відразу відзначимо, що основні каналізаційні та водопровідні труби будівель не обов'язково проходять у ванній. Як правило, їх прокладають через приміщення туалету або в окремій ніші. У цьому випадку у ванній стояк відсутня.

Але якщо санвузол суміщений, то, швидше за все, загальні комунікації будуть проходити через нього або в невеликій технологічної ніші кімнати. У приватному будинку розумно прокладати каналізаційну та водопровідну системи в окремому маленькому приміщенні, а вже від нього робити розведення в конкретні кімнати.

Але все ж, розглянемо варіант, коли стояк знаходиться безпосередньо у ванній кімнаті.

Етапи оформлення стояка:

 1. Підготовка комунікацій;
 2. Підбір матеріалів для роботи;
 3. Забивання стояка;
 4. Оздоблювальні роботи.

Підготовка комунікацій

Перед тим як приступати до робіт з благоустрою, слід перевірити справність каналізації і водопроводу.

Вимоги до каналізаційних труб:

 1. Повинні бути без найменших тріщин, в іншому випадку негайно замініть їх;
 2. Відсутність специфічного запаху каналізації. Якщо такий є, то додатково обробіть силіконовим герметиком стики і технологічні лючки по їх периметру;
 3. Місця проходження каналізації через верхнє і нижнє перекриття повинні бути щільно закладені цементним розчином.

Зверніть увагу!

У тому місці, де від основної труби каналізація відводиться до сантехніки або в інші приміщення, бажано встановити перепускний клапан.

Він діє за простим принципом: не перешкоджає сливу стічних вод, але в разі засмічення комунікацій він блокує внутрішню порожнину труби під тиском зворотного потоку стоків.

П'ять хвилин установки і через ваш унітаз від сусідів вже нічого не поллється.

як закрити стояк

Вимоги до системи водопостачання:

 1. Водопровідні труби не повинні мати слідів корозії. При необхідності видаліть її і покрийте трубопровід вологостійкою фарбою.
  Додатково зверху можна надіти кожух зі спіненого поліпропілену - це позбавить від різкого перепаду температури на поверхні труби і частково запобіжить випадання конденсату;
 2. Перевірте працездатність кранів подачі води і цілісність різьбових з'єднань. Для того щоб крани під впливом вологи не іржавіли і не закоревалі, обробіть рухливі з'єднання антикорозійним складом «Нанопротек».

Підбір матеріалів для роботи

Перед тим закладати стояк, слід усвідомити, що безперешкодний доступ до комунікацій по всій довжині їх проходження повинен бути забезпечений незважаючи на задуманий дизайном ванної кімнати проект.

Інакше рано чи пізно зіткнетеся з проблемою руйнування всієї своєї роботи з оформлення стояка.

Правила закладення стояка:

 1. Не можна закладати стояк цеглою, монолітом або іншими міцними конструкціями;
 2. Намагайтеся використовувати в якості обшивки більш легкі матеріали: гіпсокартонні листи (ГКЛ) або орієнтовано-стружкові плити (ОСП). Можна і інші легкі матеріали. Не рекомендується використовувати вироби, деформуються від вологи і перепаду температур: меблевий щит, фанера, ДСП, ДВП і т.п .;
 3. Ревізійні люки під лічильники води і вентилі повинні забезпечувати не тільки доступ до них, а й давати можливість ремонту або заміни;
 4. Каркас обшивки стояка не повинен перегороджувати доступ до стиків каналізаційних і водопровідних труб. В іншому випадку доведеться демонтувати і його.
як закрити стояк

Зверніть увагу!

Внизу стояка рекомендується викласти висотою в 20 см один невеликий цегляний або бетонний бортик, який буде перешкоджати випадковому розливу води по всьому приміщенню під час вимушених ремонтних робіт з водопроводом або каналізацією.

Забивання стояка

 1. Установка каркаса.
  Використовуйте дерев'яні бруси для подальшої обшивки ОСП або металопрофіль - для ГКЛ. Спочатку, за рівнем, монтуються вертикальні напрямні, потім перемички для додання конструкції жорсткості.
  Поперечні балки повинні розташовуватися таким чином, щоб на них було зручно кріпити ревізійні люки;

  на фото ліворуч: пластиковий ревізійний люк
 2. Обшивка каркаса.
  Для цього застосовують вологостійкий гіпсокартон або орієнтовано-стружкових плит. Перший доцільний, якщо плануєте зробити глуху конструкцію з ревізійним люком.
  Однак при необхідності забезпечити повний доступ до комунікацій, її доведеться зруйнувати. ОСП краще для обладнання знімною обшивки, так як цей матеріал більш міцний, ніж ГКЛ.
  Така конструкція являє собою набір з декількох панелей, що кріпляться до каркаса стояка петлями, магнітами, упорами або комбінованим способом.

Зверніть увагу!

При виготовленні саморобних ревізійних лючков або установці знімних (відкриваються) панелей потрібно враховувати вагу конструкції вже з кахельною плиткою або іншими оздоблювальними матеріалами.

Інакше ваше виріб під власною вагою перекоситься.

Петльові механізми рекомендується розташовувати зверху, а знизу (з внутрішньої сторони) прикріпити додатковий упор, який буде входити в контакт з поперечною балкою каркаса стояка.

Замість петель можна використовувати сильні магніти.

варіант, коли через ванни доцільно встановлювати не розбірну конструкцію, а з ревізійним люком

Оздоблювальні роботи

Розібравшись з тим, як закрити стояк, слід зрозуміти деякі особливості зовнішньої обробки вийшла конструкції.

Якщо ваш інтер'єр ванної кімнати припускає тільки керамічну плитку, то її краще приклеїти до обшивки складом «рідкі цвяхи», попередньо прогрунтовав поверхню.

Щоб полегшити вагу конструкції в інтер'єрі ванною можна використовувати вологостійкі панелі з пробки, бамбук та інші декоративні матеріали.

Важливо, щоб навіть розбірною стояк не виділявся від дизайнерської концепції ванною.

оформлення ревізійного люка плиткою

Висновок: Не варто захоплюватися втіленням красивого дизайнерського рішення, що не передбачивши всі варіанти експлуатації і ремонту ванної. Коли знадобитися зруйнувати дорогу обробку, тоді вже буде пізно. Адже при відтворенні колишнього інтер'єру складно буде підібрати саме такі матеріали, які використані вами раніше.