Вага ванни: порівнюємо чавунну і акрилову

Ванна кімната - це особливе місце у кожній оселі. Тут ми не тільки можемо провести необхідні нам щоденні гігієнічні процедури, але і розслабитися після напруженого дня, зняти втому. І в цьому процесі велику роль відіграє ванна. Особливо якщо вона сучасна і оснащена самими останніми можливостями: гідро- і аеромасажем, музикою і навіть терапевтичними процедурами.

До того ж часто в наших умовах ванна займає близько половини всього простору кімнати. Отже, до неї завжди особливі вимоги. Важлива не тільки комфортність, але і довговічність, наприклад. Що стосується матеріалів, з яких може бути виконано виріб, їх сьогодні велика кількість. Однак найбільш затребуваними на сьогоднішній день можна вважати акрилові та чавунні зразки. І коли з'являється дилема, що ж вибрати, необхідно зважити всі плюси і мінуси кожного варіанту.

Чавунні ванни

Цей матеріал має важливу перевагу перед іншими - великий термін експлуатації. До того ж вироби прекрасно зберігають температуру води: тривалий період майже на одному рівні, з невеликими втратами. А завдяки якісній обробці матеріалу виробу не страшна корозія.

ves-vann_6

Багато в чому якість чавунної ванни залежить від емалі. Середній термін гарантії у виробників - 20 років. Враховуючи технологічні складнощі, чавунні ванни мають значно бідніший асортимент за формою. Зате цим можуть похвалитися акрилові зразки.

ves-vann_1

Сучасні моделі оснащуються ручками для зручності користування. Що стосується ваги, то сьогоднішні вироби мають більш тонкі стінки, ніж ванни минулого століття, в результаті чого вага стала значно менше. Однак уникнути цього повністю не вдається - він як і раніше великий. Як результат, сучасні зразки мають масу близько 100 кг. Переваги та недоліки цього параметра ми розглянемо далі, а зараз охарактеризуємо акрилові ванни, які володіють своїми особливостями, в тому числі і вагою.

ves-vann_4

Акрилові ванни

Такі ванни по праву вважаються королевами дизайну, оскільки відмінно вписуються в будь-який інтер'єр. Отже, перше місце в рейтингу популярності у цього виду ванн не за горами. Адже ті ж чавунні вироби не здатні змагатися з ними за різноманітністю форм і розмірів.

ves-vann_2

Незважаючи на гадану крихкість, такі ванни мають високу міцність, стійкість і тривалий термін служби. У підсумку гарантія від виробників становить десять років. При цьому не потрібно особливого догляду. Матеріал добре переносить контакти з побутовою хімією, на нього не впливають бактерії. Завдяки однорідності матеріал піддається поліровці, тому добре відновлюється. Отже, прослужить довгий термін з привабливим зовнішнім виглядом.

ves-vann_5

Єдиний мінус - акрилова ванна боїться розчинників і температури понад 100 градусів. При цьому моделі з акрилу відмінно зберігають тепло води. Правда, потрібно бути готовими до більшої ціною.

ves-vann_3

Вага ванн

Враховуючи різницю у вазі акрилу і чавуну, це накладає певний відбиток не тільки на експлуатаційні характеристики, а й на перевезення, і на монтаж. Тому розберемося, в яких випадках той чи інший матеріал має переваги.

Транспортування

З урахуванням крихкості чавуну, транспортувати такі ванни - досить складне заняття, особливо враховуючи масу. Тому в цьому аспекті на перше місце все ж варто поставити акрилові вироби, які і легше, і простіше в обігу. Єдине, вони повинні транспортуватися в жорсткій упаковці.

Установка

І знову в цій якості краще себе показують акрилові вироби. Завдяки своїй легкості і маневреності встановити таку ванну - досить просте заняття. Чавунні ж вироби змонтувати самостійно практично неможливо - велика маса не дозволить це зробити (якщо ви, звичайно, не важкоатлет). До того ж у цій процедурі важлива акуратність.

Експлуатація

І тільки тут можна вказати на недолік акрилової ванни - менша стійкість, якщо порівнювати з чавунною, яка буде більш «впевненою» при гідромасажною процедурою. Однак компенсувати такий недолік акрилу можна, якщо грамотно виконати монтаж. Тоді ніякі вібрації і навантаження не страшні. І мала вага перестане бути недоліком. І можна повною мірою насолодитися всіма перевагами, які дарують такі вироби.

Який матеріал вибрати?

Напевно, кожен приймає рішення сам, враховуючи всю вищевикладену інформацію. Головне, щоб обраний варіант вам оптимально підходив, тоді замислюватися про матеріал в процесі експлуатації ванни не доведеться.