Як вибрати змішувач на борт ванни

Сучасна ванна кімната - це не просто приміщення з зручно розміщеними предметами для комфортного проведення гігієнічних процедур, зараз вимоги до подібних приміщень суттєво зросли. Нам хочеться чогось більшого. Тому для багатьох відкриваються нові можливості. Наприклад, установка змішувача на борт ванни - нове слово в дизайні і використанні цього простору.

smesitel-na-bort-vanny_2

Тому розкриємо цю тему: принцип роботи, види, переваги, недоліки і навіть особливості установки.

Детальніше про врізних моделях

Відносно недавно для користувачів відкрилося нововведення - можливість монтажу змішувача на борт ванни. Це стало конкурентної ідеєю для традиційних моделей.

smesitel-na-bort-vanny_3

Враховуючи рівень розвитку сучасної техніки, а також сучасні вимоги до ергономіки, нові пристрої все більше поділяються за функціональним призначенням. В результаті з'явилися окремі змішувачі для раковини, душа, а також врізні моделі - все заради зручності та раціональності використання.

Для чого були створені врізного типу крани? Вони служать для отримання рівномірного, але сильного потоку води, щоб ванна набиралася оперативно, але акуратно. Це вимагає високих показників по надійності і міцності конструкції.

smesitel-na-bort-vanny_8

У підсумку подібні пристрої на борту можна охарактеризувати так:

 • довговічні;
 • досконалі технологічно;
 • мають високу якість матеріалів;
 • конструкція максимально розрахована на умови експлуатації.

Звичайно ж, подібні якості будуть доречні тільки при якісній установці і належної експлуатації. Тому установку потрібно довіряти тільки кваліфікованим фахівцям, а використовувати пристрої необхідно тільки з урахуванням простих правил.

Спочатку змішувачі на борту з'явилися більше як елемент дизайну, проте завдяки гармонійності, елегантному виконанню та зручному рішенням новинка вмить стала популярною не тільки серед дизайнерів, а й мешканців будинків.

smesitel-na-bort-vanny_6

Такий пристрій створює ефект те саме водоспаду. Це виглядає красиво і вишукано. Фото - зайвий тому доказ.

smesitel-na-bort-vanny_5

Переваги

Традиційне кріплення змішувача до стіни має свою історію. І отримало воно популярність в основному через традиційних проблем з вільним простором в наших квартирах. Таке рішення дозволяло істотно економити має місце, це виявилося дуже цінною якістю, тому ні про яку естетиці або особливому дизайні мова не йшла.

При цьому змішувач міг використовуватися не тільки для ванни, але і для раковини. Тому досягалася ще й певна універсальність. Але з часом люди стали замислюватися над альтернативною, в результаті чого почав набувати популярності варіант, у якому змішувач знаходиться на борту ванни.

smesitel-na-bort-vanny_4

Таке рішення має свої переваги:

 • шланг душової лійки захований;
 • використовувати такий змішувач дуже зручно;
 • розширюються можливості по створенню оригінального дизайну інтер'єру;
 • простір санвузла оптимізується;
 • зменшується кількість бризок;
 • наповнення ванни відбувається швидше традиційного способу.

Все це робить ванну кімнату більш зручною у використанні, стильною і комфортною. Особливо привабливо виглядають моделі, зроблені під невеликі водоспади. Для наповнення ванни потрібно лише кілька хвилин.

Слід зазначити, що через підвищений діаметра виливу збільшується навантаження на конструкцію, а душової шланг швидше зношується, оскільки знаходиться під ванною. Все це вказує на необхідно звертати увагу при виборі такого змішувача на міцність і стійкість до зношування матеріалу, з якого він виконаний.

Хочеться докладніше зупинитися на перевагах використання подібної душової лійки. Шланг від неї дійсно захований, проте при необхідності він легко виймається, а після користування душем його знову можна сховати. У підсумку він знову буде не видно оточуючим.

smesitel-na-bort-vanny_7

Недоліки

Не можна обійти стороною і недоліки подібного рішення. І основний з них стосується експлуатації душового шланга, який схильний до великих навантажень, ніж при традиційному використанні. Це викликає його швидкий знос. І якщо при стандартному рішенні шланг може прослужити до п'яти років, в такому режимі він здатний пропрацювати лише пару місяців або від сили кілька років, а потім його потрібно замінити.

А якщо конструкція позбавлена ​​окремого носика, щоб заповнювати ванну, то міняти шланг доведеться часто. Звичайно, на догоду краси та комфорту подібними недоліками можна знехтувати.

Спочатку думаємо, потім робимо ...

Оскільки основна частина конструкції є прихованою, рекомендується подбати про те, щоб до неї був доступ, якщо в цьому буде необхідність. Тому під ванною рекомендується використовувати приховану дверку.

А уникнути частої заміни шланга можна тільки вибором більш якісного матеріалу.

smesitel-na-bort-vanny_1

Особливості установки

Щоб встановити такий змішувач на борту ванни, потрібно пару годин часу, правда, при певної кваліфікації. На допомогу будуть наші рекомендації з фото.

Для цього потрібно підготувати інструмент:

 • дриль з фрезерної насадкою;
 • викрутки;
 • ключі;
 • кріпильні елементи;
 • комплект змішувача.

Відразу слід зробити зауваження: створювати отвори в домашніх умови допустимо тільки в акрилових ваннах, в інших випадках використовуються тільки заводські умови. Інакше можливі і травми, і пошкодження матеріалу, а значить, і неможливість подальшої повноцінної експлуатації.

Варіантів установки може бути декілька, враховуючи кількість отворів. Наприклад, на 1 отвір - найпростіший. Найчастіше виконується монтаж на 2 отвори, коли підключається окремо кран і окремо душова лійка. Однак зустрічаються варіанти, коли установка виконується на 3 отвори, 4 отвори і навіть 5 отворів. Останній варіант в монтажі найскладніший, особливо враховуючи обмеженість простору під ванною. Як правило, таке рішення застосовується на бортах великих ванн, які встановлюються в просторих кімнатах. Тому стандартний варіант - на 1 отвори або максимум на 2 отвори.

У процедурі монтажу головне - не поспішати, намагатися все робити продумано і чітко. Тоді результат буде і виглядати відмінно, і використовуватися зручно.