Як дізнатися скільки важить чавунна ванна

Чавунна ванна - відмінний вибір для розслаблення у ванній кімнаті.

Така ємність добре утримує тепло набраної води, володіє відмінною стійкістю завдяки великій вазі. Ось про останній параметрі і варто поговорити, приділивши достатню кількість уваги. Адже багатьох цікавить питання, а скільки важить чавунна ванна. Особливо це актуально для найпоширеніших розмірів: 150х70 і 170х70.

skolko-vesit-vanna_6

Справа в тому, що для багатьох значну вагу цих виробів є мінусом. В основному таке ставлення викликане складнощами при доставці й установці. За часів Союзу стандартна чавунна ванна розміром 150х70 мала вага приблизно 120 кг. Зараз цей показник істотно знизився завдяки застосуванню нових технологій на виробництвах. Більш того, деякі зарубіжні зразки можуть позмагатися з вітчизняними, обганяючи їх по вазі на 20 кг (в меншу сторону).

Однак сильно зазіхати на такі моделі не варто, оскільки вони мають один істотний недолік для нашої людини - невелику глибину, яка складає близько 35 см. Поміститися в такій ємності можна не дуже зручно.

skolko-vesit-vanna_1

Взаємозв'язок ваги і розмірів

Як ми з'ясували, вага визначається розмірами вироби. Звичайно, ще грає роль товщина стінок, проте основний вплив все ж таки робить розмір. Тому розглянемо, яким може бути приблизно вага при певних стандартних розмірах чавунних ванн:

 • 150х70 см - 80 кг;
 • 160х70 см - 85 кг;
 • 170х70 см - 120 кг;
 • 170х80 см - 140 кг.

Звичайно, наведені параметри є орієнтовними і можуть відрізнятися у кожного виробника, враховуючи умови виготовлення: застосовуване сировина, яка використовується устаткування і технології.

skolko-vesit-vanna_5

Вплив на інші аспекти

Якщо вибір падає на чавунну ванну, тоді необхідно враховувати навантаження, яке вона буде створювати. І складатися вона буде не тільки з ваги самого виробу, але набраної в чашу води, а також людину, яка буде знаходитися у ванній.

Ці дані слід враховувати при установці чавунної ванни на певний перекриття. Так, для перекриттів з бетону вага ванни, води і людини не представляє надмірного навантаження (320 кг). Інша справа дерев'яне перекриття, яке здатне витримати до 250 кг. У цьому випадку буде потрібно проводити додаткові заходи щодо зміцнення перекриття.

skolko-vesit-vanna_4

Найпоширеніший формат чавунних ванн - прямокутна форма. На жаль, матеріал не дозволяє зробити виріб, наприклад, у формі зірки. Тим не менш, за рахунок застосування оригінальних дизайнерських ідей можна отримати модель нестандартного вигляду. Наприклад, застосувати вигнуті лінії, додати хромовані ручки, змінити колір і так далі. І нехай такі рішення можуть позначитися на те, скільки важить виріб, естетичне задоволення буде забезпечено.

На вагу моделі впливає навіть покриття, точніше його товщина. Взагалі, цей показник дуже важливий при виборі. Емаль вироби повинна бути рівномірною, гладкою, без «концентрацій» кольору.

skolko-vesit-vanna_3

Переваги та недоліки

Розглянемо також деякі гідності чавунних ванн:

 • міцність - завдяки великій вазі виробів забезпечується надійний захист від вібрацій, які для людини не становлять небезпеки, а от змінити геометрію стиків вони цілком можуть, що здатне спричинити поширення вологи, грибка;
 • тривалий час збереження температури води дозволяє максимально довго насолоджуватися водної процедурою;
 • шум падіння води не такий сильний, як у випадку зі сталевими зразками;
 • простота догляду - не треба спеціальних засобів або маніпуляцій, достатньо звичайного періодичного догляду з остаточним протиранием насухо;
 • довговічність - термін служби виробу може досягати 25 років, навіть більше.

Серед недоліків можна виділити основний - вага. Він викликає необхідність додаткових витрат при транспортуванні і установці, адже для переміщення чавунного виробу потрібні помічники, особливо враховуючи його крихкість.

Про розміри

Ми вже торкнулися питання габаритів виробів і їх впливу на вагу. Тепер докладніше розглянемо існуючі розміри:

 • як правило, ширина становить 70 або 75 см;
 • довжина виробу - 120, 150, 170 см;
 • висота - від 40 до 46 см.

Існують відмінності і по глибині. Цей параметр дозволяє підібрати найбільш комфортний зразок для занурення і насолоди водної процедурою.

Як вже зазначалося, найпоширеніші розміри - 170х70 і 150х70. Їх вага, глибина можуть бути різними, враховуючи особливості виробництва кожного виготовлювача.

skolko-vesit-vanna_2

Як дізнатися

Наостанок наведемо кілька рекомендацій, як дізнатися скільки важить виріб.

 • Можна запитати у продавця - найпростіший варіант, хоча і не завжди достовірний. Потрібно пам'ятати, що консультант - людина, а значить, він може щось забути, наплутати і так далі, тому бажано цю інформацію перевірити ще раз.
 • Подивитися інструкцію - самий достовірний спосіб дізнатися вагу. На початку або в кінці документа повинні бути вказані технічні характеристики. Як правило, внизу вказується і маса виробу.

Враховуючи різні підходи до виробництва, габарити, вага чавунних ванни коливається в районі 90-100 кг. Це потрібно враховувати, плануючи подальші дії.