Як вибрати і приклеїти пластиковий плінтус на ванну

Ванна кімната відома своїми непростими умовами, які позначаються не тільки на експлуатації цього приміщення, а й на виборі всіх елементів: матеріалів і технологій для обробки, меблів, аксесуарів. Тому той же плінтус для ванни повинен вибиратися дуже уважно, оскільки він буде закривати стик, забезпечуючи захист від води і вологи, а також додаючи естетики в оформленні.

plastikovyj-plintus-na-vannu_1

Чому стик захищають

Основне ми вже зазначили:

 • захист від вологи і води - у стик, при наявності плінтуса, не потраплятиме вода і волога, а значить, знижується ризик утворення грибка і цвілі в цій області і під ванною;
 • декоративність - елемент дозволяє приховати недоліки зони стику, дозволяє зробити її більш привабливою, презентабельною.
plastikovyj-plintus-na-vannu_2

Способи обробки

Будівельний ринок сьогодні пропонує кілька варіантів, як можна оформити стик навколо ванни:

 • плінтус для ванни пластиковий - просте, доступне засіб, який дозволяє досить надійно закрити зону ризику, а також робить її чистою, доглянутою і привабливою;
 • самоклеящаяся стрічка - просто встановлюється, не вимагає зусиль і навичок, досить надійно захищає стик, при цьому це вельми економічний варіант;
 • використання розчину або клею для плитки - якщо на стіни укладалася плитка, то стик можна просто замазати залишками клею або розчину, намагаючись максимально естетично вирівняти цей шар;
 • застосування силіконового герметика - якщо стик не дуже великий по ширині, тоді можна використовувати герметик, який надійно захистить область від впливу води і вологи;
 • керамічний бордюр або плитка - ринок пропонує спеціальні плінтуса, дозволяють красиво і надійно закрити стики, можна також використовувати для цього шматки плитки.

Ми ж розглянемо, як приклеїти на ванну плінтус з ПВХ, щоб він упевнено тримався, добре захищав і прослужив багато років.

plastikovyj-plintus-na-vannu_4

Про вибір

Магазини сьогодні пропонують великий асортимент будь-яких товарів, а пластикових бордюрів - тим більше. Тому кожен може підібрати оптимальний варіант і за кольором, і за розміром, і по інших особливостей, наприклад, ціною, виробнику і дату виготовлення.

Тому потрібно лише визначити необхідний розмір, колір, а потім придбати виріб. Важливо тільки стежити, щоб упаковка була герметичною, щоб позбавити себе від небажаних подряпин і інших дефектів. Адже ПВХ досить сприйнятливий до механічних впливів, які часто трапляються при транспортуванні і зберіганні.

plastikovyj-plintus-na-vannu_8

Основні особливості монтажу

Приклеїти бордюр - досить просте завдання, однак вимагає уваги і врахування певних нюансів. Тому, перш ніж приступати до розгляду детальної інструкції, спочатку наведемо деякі особливості, які доведеться врахувати:

 • установка ПВХ плінтуса повинна виконуватися відразу після монтажу ванни, а інакше на поверхнях утворюється бруд, пил;
 • поверхню обов'язково готується, оскільки в іншому випадку виріб може прилягати нещільно, навіть якщо застосовується якісний клей;
 • використовувати можна або клей, або рідкі цвяхи, головне - уважно читати і чітко слідувати інструкції від виробника, що дозволить приклеїти виріб якісно;
 • надлишки клею слід видалити з поверхні відразу, а інакше він засохне, плінтус втратить свої естетичні якості;
 • якщо пластиковий бордюр приклеюється до керамічної плитки, будуть місця нещільного прилягання (враховуючи форму виробів і наявність стиків між плитками), тому їх потрібно обробити герметиком;
 • бордюр потрібно утримувати доти, поки не підсохне клей, щоб забезпечити високу щільність прилягання.
plastikovyj-plintus-na-vannu_9

Установка

Підготовка інструментів і матеріалів

Знадобляться:

 • клей або рідкі цвяхи;
 • будівельний пістолет;
 • грунтовка;
 • силіконовий герметик;
 • малярський скотч;
 • рулетка;
 • стусло;
 • гострий ніж або ножівка для ПВХ;
 • губка і рукавички.
plastikovyj-plintus-na-vannu_7

Підготовка поверхні

Стіни і бортики ванни повинні бути чистими, сухими і рівними. Після цього поверхні потрібно знежирити. Це забезпечить належну щільність прилягання.

plastikovyj-plintus-na-vannu_5

Якщо раніше на цьому місці вже був бордюр, доведеться докласти більше зусиль по очищенню поверхні.

Далі потрібно нанести ґрунтовку. Краще використовувати антисептичний склад, щоб запобігти появі грибка і цвілі.

Стик між ванною і стіною стоїть заповнити герметиком, щоб запобігти можливому проникненню води.

Коли поверхня буде готова, можна зайнятися підготовкою плінтуса ПВХ. Для цього потрібно виконати заміри рулеткою. Різати пластик можна гострим ножем або ножівкою. Стислі допоможе сформувати якісні кути або кут (залежно від розміщення ванни).

plastikovyj-plintus-na-vannu_10

Далі потрібно докласти плінтус на місце установки, щоб переконатися в правильності дій. Потім рекомендується використовувати малярний скотч. Його потрібно клеїти на стіни і ванні уздовж розміщення бордюру на 2 мм вище краю. Після цього плінтус знімається.

У саму ванну не завадить постелити поліетиленову плівку, щоб не забруднити поверхню. Далі наноситься клей або рідкі цвяхи, а потім прикладається бордюр. Дуже важливо дотримуватися інструкції, зазначеної виробником на упаковці цих склеюють засобів. Тоді при якісній підготовці поверхні такої монтаж ПВХ плінтус для ванної виявиться дуже надійним при експлуатації.

plastikovyj-plintus-na-vannu_6

Щоб убезпечитися остаточно, стики рекомендується промазати силіконовим герметиком. Для цих цілей можна використовувати або білий, або прозорий склад. На фото можна подивитися, як вони виглядають.

Слід зазначити, що залишки клею і герметика потрібно видалити відразу, не чекаючи їх висихання, інакше це може негативно відбитися на зовнішньому вигляді виробу.

plastikovyj-plintus-na-vannu_3

Також, замість цвяхів і клею, можна закріпити пластиковий плінтус для ванної за допомогою дюбелів і шурупів. Для цього робляться отвори за допомогою перфоратора, потім вставляються дюбеля, прикладається виріб і закріплюється шурупами. Такий спосіб вимагає врахування одного нюансу. Якщо на стінах є плитка, свердлити доведеться двома свердлами. Спочатку для керамічної плитки, потім - по бетону. Недотримання такої рекомендації, як правило, викликає руйнування плитки.

Підсумки

Як бачимо, нічого складного у виборі і установці пластикового плінтуса немає. Важливо врахувати наведені поради, дивитися уважно фото, дотримуватися технологію і бути акуратними. Додатково можна подивитися також відео інструкцію.