Самостійна установка дверей у ванну

Коли ремонт у ванній кімнаті наближається до кінця, стає питання про встановлення дверей. Спочатку, звичайно ж, її потрібно вибрати. З цим проблем бути не повинно, оскільки зараз вибір настільки величезний, що можна дозволити собі вироби самих різних цінових категорій, а виглядати вони будуть все красиво. Важливо тільки розуміти, що від якості дверей багато в чому залежить враження від всього ремонту. Тому вони грають роль свого роду остаточного акценту в дизайні інтер'єру.

ustanovka-dveri-v-vannuyu-01 ustanovka-dveri-v-vannuyu-02 ustanovka-dveri-v-vannuyu-03 ustanovka-dveri-v-vannuyu-04

Фото та відео матеріали в Мережі дозволяють зробити вибір і самих елітних дверних полотен. І це не обов'язково повинен бути дуб. Це може бути червоне дерево, модрина, ясен, клен, бук, горіх і вишня. При цьому дверна коробка повинна бути виконана з аналогічного матеріалу. А коли модель обрана, залишиться тільки встановити.

ustanovka-dveri-v-vannuyu-05 ustanovka-dveri-v-vannuyu-06 ustanovka-dveri-v-vannuyu-07 ustanovka-dveri-v-vannuyu-08

Ця процедура по плечу навіть недосвідченому людині, потрібно тільки слідувати простим рекомендаціям. Адже ця робота, як і багато хто, має свої нюанси, врахувати які доведеться.

Багато в чому це стосується ідеально вертикального положення дверної коробки, як і горизонтального розташування нижньої і верхньої частини дверної коробки. Адже від цього залежить можливість повноцінного функціонування конструкції.

Починаючому майстрові можна просто впровадити коробку в дверний отвір, однак це пов'язане з певними ризиками. Наприклад, може з'явитися зазор або коробка, навпаки, заклинить. Усунути всі проблеми можна. Якщо конструкція не поміщається в коробку, тоді не варто брати в руки рубанок і намагатися її втиснути.

Потрібно пам'ятати, якщо двері і коробка були єдиною конструкцією до установки, а після монтажу почалися складнощі, то проблеми з правильністю установки. Тому слід дотримуватися певних правил або ж звернутися за допомогою до фахівців. Ми ж розглянемо варіант, як все зробити самостійно.

Монтаж

Установка дверей у ванну особливо не відрізняється від установки інших міжкімнатних дверей.

Вам будуть потрібні:

  • фурнітура;
  • рулетка;
  • кріплення;
  • коробка і дверне полотно;
  • інструменти: викрутки (шуруповерт), електролобзик, перфоратор, болгарка, дриль та інші.

Ще до замовлення, варто співвіднести розміри прорізу зі стандартами виробника, так як двері таких кімнат можуть виявитися надмірно вузькими.

Потрібно переконатися також в ефективності вентиляції. Якщо в приміщенні висока вологість, є цвіль або грибок, тоді вам знадобляться водостійкі вироби. Можна вибрати навіть пластикові.

Необхідно також проконтролювати вертикальність стін, які прилягають до дверей у ванній. Часто буває, що вони мають нахил всередину, що викликає мимовільне закриття. Якщо вам це не підходить, тоді стіни доведеться вирівнювати за допомогою штукатурки або гіпсокартону. Це можна побачити на фото і відео в Мережі.

Потрібно звернути увагу, що ванна кімната завжди оснащена невеликим порожком, щоб запобігати затоплення решти приміщень. Ось чому монтаж виконується десь на кілька сантиметрів вище, ніж в інших кімнатах. Якщо ж потрібна установка стандартної двері, її можна вкоротити.

Для укорочення конструкції потрібно відпиляти нижній сполучний брусок, а далі прибрати зайве стільникове наповнення. Після цього брусок можна приклеїти назад, провести підгонку коробки. Тим не менше, потрібно враховувати той факт, що після таких маніпуляцій послаблюється вся дверна система.

Слід також враховувати ще при виборі дверей товщину стін. Вона часто складає до 5 см плюс товщина оздоблювального матеріалу. Якщо коробка підібрана невірно, з неї можна зрізати зайве.

Звичайно ж, потрібно намагатися уникати будь-яких підгінних процесів, оскільки це загрожує не тільки візуальним погіршенням якості конструкції, але і зменшенням терміну її служби. Краще спробувати піти іншим шляхом. Наприклад, збільшити товщину стін.

Якщо поріжок вплинув на те, що двері виявилося великою, а вкоротити її не виходить, можна збільшити дверний отвір. Потрібно накреслити лінію, по якій відпиляти потрібну частину. У верхній частині прорізу проходить сталева смуга, тому будь-які маніпуляції можуть викликати ослаблення конструкції, а це загрожує тріщинами та іншими незручностями у ванній.