Душова кабіна в маленькій ванній кімнаті - практично і елегантно

Душова кабіна в маленькій ванній кімнаті

Ванна кімната є дуже важливою функціональною частиною в кожній квартирі. Якщо ванна має невеликі розміри, тоді дуже важко розмістити в ній унітаз, ванну, раковину і меблі для зберігання миючих і косметичних засобів. Душова кабіна - це прекрасне рішення для економії простору в маленькій ванній кімнаті, а підбір матеріалів для обробки і аксесуарів допоможе візуально розширити приміщення.

Душова кабіна в маленькій ванній кімнатіДушова кабіна в маленькій ванній кімнатіДушова кабіна в маленькій ванній кімнатіДушова кабіна в маленькій ваннійДушова кабіна в маленьку ваннуДушова кабіна в маленькій ванній

Плюси і мінуси установки душових кабін

Переваги використання душових кабін:

 • Душова кабінка допомагає зберегти вільний простір в крихітній ванні для установки біде або пральної машинки.
 • Двері вироби є герметичними, тому вода не розбризкується по всій ванній, а прохолодний повітря не потрапляє в кабінку.
 • Сучасні моделі душкабінок пропонують багато нових можливостей для розслаблення: ароматерапію, гідромасаж або контрастний душ.
 • Для купання маленьких дітей можна застосовувати моделі з глибоким піддоном.
 • Виріб допомагає економити воду, її витрата є значно меншим у порівнянні з наповненням ванни.
 • Душові характеризуються мінімальним ризиком отримання травми завдяки сучасним антискользящим матеріалами.
Душова кабіна в маленькій ванній кімнатіДушова кабіна в маленькій ванній кімнатіДушова кабіна у ванній кімнаті маленького розміруДушова кабіна в маленькій ванній кімнатіДушова кабіна в маленькій ванній кімнатіПереваги установки душових кабін

Душова кабіна може стати справжнім арт-об'єктом у маленькій ванній кімнаті і надати родзинки приміщенню.

Душова кабіна з сауною і гідромасажем

Недоліки установки душової кабіни у ванній кімнаті:

 • Душова кабінка не дає можливості повністю зануритися в теплу воду дорослій людині, а про лежання в пінній ванні варто забути.
 • Якщо тиск водопроводу буде низьким, то можна використовувати тільки простий душ, а всі додаткові можливості не працюватимуть.
 • Модель душкабіни, яка оснащена додатковими функціями, займе стільки місця, скільки і кутова ванна.
 • Для літніх людей дуже незручний в експлуатації високий піддон душової кабіни
 • Душова кабінка вимагає щоденного догляду, особливу увагу варто приділити її очищення від вапняного нальоту.
Душова кабіна в невеликій ваннійДушова кабіна в невеликій ваннійУстановка душових кабін

Де краще встановити?

Спочатку потрібно вибрати відповідне місце для установки душової кабінки, зробити це в маленькій ванній просто. Слід проводити встановлення кабіни близько комунікацій (водопровід, вентиляція, каналізація). Також необхідно подбати про доступ до електроживлення.

Для малих ванних кімнат не рекомендується встановлювати величезну душкабінку. Вона повинна зайняти всього один кут в приміщенні. Потрібно подбати, щоб доступ до кабіні був завжди вільний, а також її габарити не заважали користуватися іншими пристроями у ванній кімнаті.

Душова кабіна в маленькій ванній

На розміщення душової кабіни має вплив форма ванної кімнати:

 • Для квадратної маленької ванної прекрасним рішенням стане установка кабінки в кутку, який повинен бути протилежний до вхідних дверей. Якщо дверний отвір знаходиться в центрі стіни, тоді душову потрібно розмістити в одному з далеких кутів. Якщо двері розташовані збоку або в кутку, то кабіну краще монтувати на цій же стіні.
 • Для мініатюрної ванної кімнати прямокутної форми потрібно дотримуватися інших правил. Напівкругла кабінка розміщується в кутку стіни, на якій знаходяться двері, якщо отвір розташований посередині стіни. Для вузьких ванних кімнат можна використовувати прямокутну або квадратну модель, яку слід встановити за відчиняють двері.
Квадратна ванна кімната з душовою кабіноюДушова кабіна в маленькій ванній - вид зверхуДушова кабіна в маленькій ванній кімнаті - вид зверхуПрямокутна ванна кімната з душовою кабіною - вид зверхуДушова кабіна в маленькій ванній - вид зверхуДушова кабіна в маленькій ванній - вид зверху

Варіанти установки душової кабіни

Основні варіанти розміщення душкабінкі в маленькій ванній:

 • кутовий;
 • пристеночное;
 • свободностоящей.

Для мініатюрних ванних кімнат підходять тільки перші два варіанти установки. Пристеночное розміщення полягає в розташуванні душкабіни уздовж стіни. Кутовий варіант має на увазі монтування душової кабіни в кутку ванної кімнати.

Розміщення душової кабіни в куткуПлан маленької ванної кімнати з душовою кабіноюДушова кабіна в маленькій ванній

Навіть в маленькій ванній кімнаті креативні господарі можуть встановити отдельностоящую незвичайну душову кабіну.

Маленька свободностоящая креативна душова кабінаНезвичайна душова кабіна

Якщо у ванній кімнаті є ніша, в неї можна встановити душову кабіну.

Пристенное розташування душової кабіни

Оптимальним варіантом установки душової кабіни в малих кімнатах є кутове розміщення, яке допомагає економно використовувати простір.

Вибір оптимальних розмірів

Щоб визначитися з розмірами душкабіни саме для вашої ванної кімнати, потрібно враховувати кілька правил:

 • відстань між сантехнічним обладнанням (унітаз, умивальник) і кабіною повинно бути не менше 30 см;
 • перед кабіною потрібно мати 80 см вільного простору, щоб комфортно в неї заходити;
 • при установці душкабіни на одній стіні з дверима ванної кімнати потрібно витримувати відстань 15 см.
Душова кабіна в маленькій ваннійДушова кабіна в маленькій ванній - вид зверху

Кутова душова кабіна може мати різні розміри, але оптимальними для маленьких ванних кімнат є моделі з габаритами 80х80 см і 90х90 см. У продажу є кабіни з розмірами 70х70 см, але варто спочатку її "приміряти" перед покупкою, розкресливши на підлозі даний розмір.

Для комфортного користування душовою кабіною в маленькій ванній необхідно залишити вільний простір як мінімум 80x60 см.

Душова кабіна в маленькій ваннійМініатюрна душова кабіна

При її тестуванні слід приділити увагу кільком нюансам:

 • увійти в кабінку і закрити дверцята;
 • всередині підняти руки, щоб перевірити свободу рухів;
 • нахилитися, щоб підняти впала річ.

Якщо всі рухи є для покупця комфортними і не викликають сорому, тоді можна сміливо здійснювати покупку.

Кутові душкабіни можуть бути різних форм: квадратні, трикутні або у вигляді півкола. Кожен покупець сам здійснює вибір форми. Слід відштовхуватися від обраного стильового напрямку. Наприклад, для романтичного стилю підходить напівкругла душова кабіна, для суворої класики краще зупинити вибір на квадратній формі сантехнічного вироби.

Трикутна без піддонуОвальна душова кабінаПрямокутна душова кабіна

Душова кабіна без піддону стане ідеальним вибором для ванної кімнати маленького розміру.

Душова кабіна без піддону в маленькій ванній

Ідеї ​​обробки і дизайну

Душова кабінка в малій ванній кімнаті займає практично весь вільний простір, тому спочатку потрібно продумати матеріали для обробки приміщення.

Головне завдання полягає в тому, щоб візуально розширити ванну кімнату:

 • Потрібно використовувати тільки світлі відтінки, при цьому необов'язково застосовувати традиційний білий колір. Стильним поєднанням тонів є оливковий з рожевим, салатовий з білим або бузковий з рожевим. Не рекомендується застосовувати більше трьох відтінків для оформлення інтер'єру. Стіни ванної кімнати можна зробити в темному тоні, а для дизайну стелі та підлоги підібрати світлий відтінок.
 • Піддон душової кабіни потрібно викласти керамічною плиткою, яка застосовувалася для облицювання підлогового покриття.
 • Не варто відокремлювати зону душа, а, навпаки, використовувати геометричний малюнок в дизайні облицювальний матеріал.
Ванна кімната в світлих тонахКвадратна душова кабінаЯскравий дизайн маленької ванни

Для зонування приміщення краще використовувати поєднання кольорових смужок. Вони допоможуть розширити кімнату, принесуть атмосферу радості і веселощів. Щоб підкреслити обрану колірну гамму, слід придбати відповідне сантехнічне обладнання. Сучасний ринок пропонує великий асортимент раковин, унітазів, дверцят душкабіна. Краще купити сантехніку в одній колірній палітрі.

Плитка у ванній кімнаті укладена смужками

При виборі душової кабіни слід приділити особливу увагу деяких нюансів:

 • Двері - при їх виборі краще звернути увагу на розсувні роликові огорожі або двері-гармошки. Двері, які відкриваються всередину, допоможуть зберегти простір, але вони підходять в основному худим людям.
 • Матеріал вироби - пластик є одним з найбільш поширених, так як зручний у використанні і легко чиститься. Єдиний мінус цього матеріалу полягає в тому, що з часом він починає жовтіти. Скляні душкабіни користуються великою популярністю, вони прикрашають інтер'єр, роблять ванну світліше і просторіше. Матове, кольорове або дзеркальне скло допоможе створити умови приватності. Недоліком таких кабін є щоденна праця при очищенні вироби, хоча щоб заощадити час на догляді за кабіною, можна придбати матове скло.
Душова кабіна у ванній кімнатіДушова кабіна в маленькій ванній кімнатіДушова кабіна в маленькій ванній кімнатіДушова кабіна в маленькій ванній кімнатіДушова кабіна в маленькій ванній кімнатіДушова кабіна в маленькій ванній кімнаті

Піддон - моделі з глибоким піддоном є прекрасним варіантом для сімей з маленькими дітьми, а також можуть використовуватися для прання виробів великих обсягів. Піддони можуть виготовлятися з різних матеріалів: сталі, чавуну, акрилу або мармуру. Кращим варіантом є акрил завдяки довгому терміну експлуатації. Відсутність піддону допоможе зберегти більше вільного простору, але тоді слід відразу створити слив на підлозі.

Злив в підлозі в душовій кабіні в маленькій ванній

Невисокий піддон буде дуже зручний для літніх людей, оскільки зайти в таку душову кабіну не складе труднощів.

Розміщення душової кабіни в маленькій ванній кімнаті - завдання досить проста. Визначтеся з необхідними функціями і розмірами - і приступайте до вибору душової кабіни!

Душова кабіни з невисоким піддономДушова кабіна в маленькій ванній кімнатіДушова кабіна в маленькій ванній кімнатіДушова кабіна в маленькій ванній кімнатіДушова кабіна в маленькій ванній кімнатіДушова кабіна в маленькій ванній кімнаті