Способи як закрити щілину між ванною і стіною

Оформлення ванної кімнати вимагає особливого ставлення хоча б тому, що умови цього приміщення не дозволяють використовувати будь-яку технологію обробки і матеріали. Тому потрібно звертати увагу на деталі. Відомо, що найчастіше ванна встановлюється впритул до стіни, більше того, до декількох стін. Тому стик між ванною і стіною слід закладати тим способом, який не тільки буде підходити з естетичних міркувань, але і дозволить домогтися високої герметичності.

shhel-mezhdu-vannoj-stenoj_1

Далі розглянемо, які є варіанти, щоб якісно закрити щілину між ванною і стіною, особливо якщо великий зазор, наведемо фото прикладів, а також відео процесу монтажу.

Навіщо закладати стик

Може виникнути питання, а навіщо взагалі дбати про це стику? Але відповідь дуже проста. По-перше, не завжди ця область при обробці виходить привабливого вигляду. Тому навіть з естетичних міркувань варто подбати про закладенні щілини.

shhel-mezhdu-vannoj-stenoj_3

По-друге, в стику може накопичуватися вода, будучи ідеальним середовищем для розвитку мікроорганізмів, а значить, може з'явитися грибок і цвіль, що не тільки неприємно, але й шкідливо для здоров'я людини. Набагато простіше запобігти появі цього, ніж потім боротися з ним.

Про існуючі варіантах

Наведемо спочатку перелік можливих способів, як можна закрити щілину між ванною і стіною:

  • розчин або клей для плитки;
  • силіконовий герметик;
  • самоклеящаяся стрічка;
  • пластиковий плінтус;
  • керамічна плитка або бордюр.

Далі розглянемо реалізацію кожного варіанту.

shhel-mezhdu-vannoj-stenoj_8

Розчин або клей

Найпростіший і доступний для багатьох варіант. Єдиний мінус - необхідно зв'язуватися з «мокрими» процесами. До того ж заради заповнення невеликого простору, наприклад, 5 см3 або 10 см3, може знадобитися купувати цілий мішок цементу або клею. Безумовно, якщо на стінах і підлозі ванної кімнати укладалася плитка, то ці витратні матеріали повинні були залишитися. Тоді залишається тільки змушують розчин.

shhel-mezhdu-vannoj-stenoj_2

Треба взяти ємність, налити води, а потім поступово додавати суміш, постійно розмішуючи розчин. Для такої невеликої кількості необов'язково використовувати міксер, можна замішати склад і за допомогою звичайної кельми або шпателя. На виході повинна вийти суміш досить густої консистенції, щоб вона закріпилася в щілини, особливо якщо зазор великий. Якщо використовується не клей, а цемент, його потрібно змішувати з піском у пропорції 1 до 4.

Також потрібно подбати про поверхні. Її потрібно очистити від пилу і бруду, знежирити. Покриття повинне бути рівним. Все це дозволить отримати якісний результат.

Суміш наноситься шпателем. Щоб добре промазати щілину, можна кілька разів провести пальцем, намагаючись рівномірно розподілити склад. Коли шар висохне, додатково його можна обробити герметиком. Це дозволить захистити стик від проникнення води. Також можна прикрасити цю зону, використовуючи, наприклад, фарбу відповідного кольору. Або можна відразу взяти герметик білого кольору. Спосіб декорування залежить від особливостей застосованих матеріалів для оздоблення стін, а також від самої ванни.

shhel-mezhdu-vannoj-stenoj_9

Якщо щілина дуже велика, попередньо її потрібно чимось закласти, а інакше розчин буде просто провалюватися в щілину. Можна використовувати шматки цегли, планки або металеві елементи.

Силіконовий герметик

По суті, це частина зазначеного вище способу. Тільки в цьому випадку стик повинен бути обов'язково невеликим, щоб герметик добре закріпився на поверхнях. Це простий і надійний спосіб захистити зону від впливу вологи і води.

shhel-mezhdu-vannoj-stenoj_6

Для нанесення герметика можна використовувати будівельний пістолет. Потрібно поступово видавити необхідну кількість складу по всій довжині шва, а потім акуратно і рівномірно розмазати. Зробити це можна навіть пальцем, тільки бажано надіти гумові рукавички.

Самоклеящаяся стрічка

Варіант закладення дещо дорожче попередніх, однак реалізується простіше, ніж використовувати плитковий клей або розчин. До того ж не потрібно возитися з цими витратними матеріалами. Виріб припускає наявність на тильній стороні клейової основи. Важливо тільки якісно підготувати поверхню. Не повинно бути забруднень, слід також покриття знежирити - потрібно зробити все, щоб забезпечувалося якісне зчеплення матеріалів. Бортик ванни варто зачистити. Щоб не вийти за область, яка буде закрита стрічкою, варто використовувати малярський скотч. Клеїти бордюр можна на суху поверхню.

shhel-mezhdu-vannoj-stenoj_7

Потрібно поступово знімати захисний шар і проклеювати стрічку по стіні і ванні. Необхідно стежити за якістю, щоб зберігався кут і стрічка не «гуляла». Краї можна потім промазати герметиком, щоб отримати максимально надійний варіант закладення щілини.

Самоклеящаяся стрічка, як правило, продається білого кольору. Це універсальний варіант, однак більш точно підібрати колір під потрібні умови не вийде.

Пластиковий плінтус

Варіант багато в чому схожий на використання самоклеящейся стрічки, проте замість клейового шару потрібно окремо використовувати рідкі цвяхи або клей. Попередньо необхідно зробити точні виміри, відрізати необхідної довжини шматки. Також рекомендується подбати про якість формування кутів. Для цього варто скористатися спеціальним пристроєм - стуслом. Стики промащуються герметиком.

shhel-mezhdu-vannoj-stenoj_4

Використовуючи пластиковий плінтус, можна підібрати оптимальний колір і візерунок під решту обробку.

Керамічний бордюр або плитка

Виробники плитки пропонують спеціальне рішення. Вибираючи плитку, можна придбати колекцію, яка буде включати всі необхідні елементи.

Також можна з використаної для обробки плитки зробити бордюри. Коли вироби підготовлені, необхідно визначити їх розміщення. Найчастіше доводиться підрізати останній шматок. Щоб дотримати симетрію, краще підрізати обидві крайні плитки. При цьому потрібно врахувати ширину швів.

shhel-mezhdu-vannoj-stenoj_5

Розчин або клей готується аналогічно, як було описано вище. Склад наноситься на тильну сторону бордюру, далі він прикладається в потрібне місце, притискається. Якщо потрібно, можна постукати ручкою шпателя, щоб виріб добре закріпилася. Далі готується наступний шматок, відстань між ними регулюється за допомогою пластикових хрестиків.

Коли суміш схопиться, стики можна закладати затіркою, використовуючи склад необхідного кольору. Заповнюються шви за допомогою пластикового шпателя. Коли затірка підсохне, її надлишки можна видалити, використовуючи вологу губку.

В результаті вийде практичне і привабливе рішення, яке дуже підходить, якщо стіни оброблені плиткою. При цьому щілини об'ємом 5 см3 або 10 см3 НЕ БУДУТЬ проблемою. На фото видно, наскільки гармонійно виглядає таке рішення.

Підіб'ємо підсумки

Як бачимо, будівельний ринок пропонує сьогодні рішення на всі випадки. Причому більшість вільно реалізується своїми руками. Додатково також можна подивитися відео з докладною інструкцією, як закрити навіть великий зазор між стіною і ванною.