Як вибрати бордюр для ванної

Коли обробка виконана, ванна встановлена, залишається одне важливе питання - як підібрати для неї бордюр, який буде і виглядати красиво, і ефективно закривати стик. Будівельний ринок сьогодні пропонує великий вибір різних варіантів, тому визначитися не так і просто. Далі ми розглянемо найпоширеніші види, наведемо їх фото, а також відео інструкцію, як приклеїти бордюр на ванну.

bordyur-dlya-vannoj_7

Для чого потрібні?

Як ми вже з'ясували, бордюри виконують декоративну і захисну функцію. Вони не дозволяють воді просочуватися в щілину між ванною і стіною. Отже, під ванною і в шві не накопичується надмірна волога, а значить, знижується ризик появи грибка. Тому важливо не тільки правильно вибрати, а й уміло його закріпити матеріал.

При цьому виріб повинен гармоніювати з дизайном приміщення, а також підходити з технічної точки зору для закріплення на ванні і стіни (враховуючи матеріал обробки).

bordyur-dlya-vannoj_8

Вибір

Можемо виділити три основні види:

  • пластикові;
  • стрічкові;
  • керамічні.

Кожен тип маємо свої плюси і мінуси.

  • Пластикові. Один з найпростіших і доступних варіантів бордюрів. Являє собою планку ПВХ профілю стандартної довжини 1,8 м. Його можна фіксувати на плитку або під плитку. Приклеюється такий пластиковий бордюр для ванної на рідкі цвяхи або на клей з силіконовою основою. Для монтажу такого виробу не потрібна спеціальна підготовка або знання. Завдяки різноманітності відтінків, фактур і інших поверхонь підібрати можна найбільш оптимальну модель. При цьому радує невисока вартість. Матеріал досить пластичний, тому добре витримує всі випробування при експлуатації.
bordyur-dlya-vannoj_6

Але є й недоліки у такого вибору - невеликий термін служби, а також є ймовірність, що виріб буде пропускати невеликий об'єм води. Також рекомендується підбирати не білий колір, а з відтінком, щоб з часом жовтизна на пластику не була помітною.

  • Стрічкові. Такі бордюри є самоклеящимися. Виготовляються з поліетилену. Вони можуть мати різну ширину. Щоб надійність такого виробу була вище, можна використовувати герметик. Монтаж стрічки бордюру для ванни виконується ще простіше, ніж пластикового.
  • Керамічний бордюр для ванної. Якщо немає довіри рештою матеріалів, тоді найчастіше вибирають такий варіант, як більш надійний, міцний. Доказ тому - тривалий термін експлуатації, який може становити кілька десятків років. Сьогодні виробники готові запропонувати великі лінійки подібних рішень, які підходять для самих різних ситуацій.
bordyur-dlya-vannoj_5

Але є у такого підходу свій недолік - складність монтажу. Для установки потрібна певна кваліфікація, щоб результат був якісним. І якщо раніше для отримання бордюру між стіною і ванною потрібно було різати плитку, зараз виробники пропонують великий асортимент готових виробів, які підійдуть під різні умови.

  • Вироби преміум-класу. Є ще один варіант - найбільш солідні вироби, для виготовлення яких використовується або граніт, або мармур. Застосування таких елементів в інтер'єрі дозволяє зробити його більш привабливим, престижним. Але використанням лише, наприклад, мармурових бордюрів справа не обходиться, адже ефект виходить тільки в гармонії. Тому буде добре виглядати з мармуровою ванною.

Як вибрати

Рішення приймається кожним в конкретних випадках, враховуючи умови, смаки і дизайн. Важливо зважити для себе всі переваги і недоліки кожного варіанту, щоб підібрати найбільш оптимальний. Також необхідно співвіднести свій вибір з виділеним бюджетом на реалізацію рішення.

bordyur-dlya-vannoj_3

Так, якщо потрібний економічний підхід, але досить практичний матеріал, тоді можна вибирати стрічковий або ПВХ бордюр для ванної. При цьому не потрібні навички будівельника. Якщо ж така кваліфікація є і хочеться отримати більш довговічний варіант, тоді можна зупинити вибір на керамічному рішенні.

Трохи про монтаж

Підготовка

Яким би не був вибір, все починається з підготовчих операцій. Поверхня потрібно очистити від пилу, бруду. Вона повинна бути сухою, знежиреною. Це особливо важливо, якщо буде використовуватися самоклеящаяся стрічка або бордюр на рідких цвяхах.

bordyur-dlya-vannoj_4

Щоб приклеїти керамічний виріб, потрібно приготувати суміш. Клей розводиться водою. Її потрібно набрати в ємність, а потім поступово додавати склад, постійно перемішуючи. Потрібно отримати консистенцію приблизно схожу на густу сметану.

Перш ніж приступати до закриття стику, слід його гарненько оглянути. Якщо щілина досить велика, важливо її попередньо закрити, інакше розчин буде провалюватися. Тому найкраще задути шов монтажною піною. Ця процедура не забере багато часу, але дозволить істотно збільшити якість результату.

bordyur-dlya-vannoj_2

Монтаж

Керамічний бордюр встановлюється аналогічно укладання плитки. Тут важливо дотримати рівномірний відстань між виробами, а також до ванни і стіни. Для цього варто використовувати пластикові хрестики.

Клей наноситься на тильну сторону за допомогою зубчастого шпателя. Далі бордюр прикладається до місця установки. Якщо необхідно відрізати шматок, можна використовувати болгарку з відповідною насадкою. Коли клей підсохне, можна переходити до затірки швів. Використовується невеликий пластиковий шпатель для нанесення і ганчірка для видалення складу.

Якщо використовується самоклеящаяся стрічка, для її закріплення потрібно поступово знімати підкладку, що захищає клейовий шар, і проклеювати виріб, дотримуючись рівномірність розташування. На додаток можна використовувати герметик, щоб результат був максимально якісним.

bordyur-dlya-vannoj_1

Пластиковий бордюр встановлюється фактично аналогічно, тільки замість клейової основи використовуються рідкі цвяхи. Іноді таке рішення встановлюється під плитку. У цьому випадку потрібно гарненько все продумати, оскільки набагато простіше приклеїти виріб вже на виконану обробку. Краї матеріалу можна замазати герметиком.

Вироби на будь-який смак!

Дійсно, вибрати можна будь-який вподобаний бордюр, враховуючи його декоративні, практичні та інші характеристики. Ми привели невеликий опис нюансів установки того чи іншого виду виробів, щоб при виборі враховувати цей нюанс, особливо якщо приклеювати бордюр доведеться самостійно. Тоді вибір буде оптимальним, а зовнішній вигляд і експлуатація - на вищому рівні.