Перлова ванна в домашніх умовах

Отже, що таке перлова ванна? По-перше, варто відразу визначитися, що ця процедура не має нічого спільного з дорогоцінними морськими дарами. Ці ванни не бувають натуральними, природними. Відбувається все наступним чином. У резервуар поміщається решітка з дерева, всередині неї розташовані невеликі трубки. У них є спеціальні отвори, через які виходить повітря, що поставляється спеціальним компресором. Відбувається насичення прісної води повітрям під тиском до 15 атмосфер. Купивши спеціальний агрегат, перлову ванну можна робити і в домашніх умовах.

Якщо регулювати тиск, можна зменшувати або збільшувати розміри та інтенсивність пухирців повітря, які будуть у воді.

Лікувальні властивості

Дійсно, перлинні ванни рекомендовані як додаткові процедури при лікуванні ряду захворювань. У тому числі і для профілактики, а також загального поліпшення стану організму.

zhemchuzhnaya-vanna-02

Головними факторами, які надають лікувальну дію на людини, є температурний режим і механічна дія бульбашок. Справа в тому, що основна температура води в перловою ванні дорівнює температурі тіла людини (36⁰С), а поставляються бульбашки повітря же не нагріваються і мають середні температури 16-18 градусів за Цельсієм. У підсумку за рахунок контрасту в організмі активізується велика частина обмінних процесів. При цьому гідростатичний тиск знижується завдяки великій кількості бульбашок. Також до механічного впливу можна віднести дратівливі рецептори бульбашки великих розмірів. При цьому процедури безболісні і навіть приємні.

Показання

Ванни показані людям із захворюваннями периферичної та центральної нервової системи. У цьому випадку перлова ванна надає заспокійливу дію. Знижує тривожність, покращує тонус судин і відновлює нервову регуляцію м'язів.

zhemchuzhnaya-vanna-03

Також їх прописують пацієнтам з підвищеним артеріальним тиском, оскільки розширюють судини властивості знижують артеріальний тиск, відповідно покращуючи самопочуття.

Ефект після прийняття перлинних ванн залежить від ступеня і характеру захворювання або цілей проведення процедур. Але в будь-якому випадку дані заходи значно покращують емоційний стан, знімають стрес і занепокоєння. Однак, у випадку сильного ослаблення нервової регуляції, може спостерігатися протилежний ефект.

Захворювання, при яких показані перлові ванни:

  • Порушення ЦНС.
  • ДЦП.
  • Посттравматичний синдром.
  • Сильне виснаження організму (загальна втома).
  • Артеріальна гіпертензія (1-2 ступінь).
  • Нейроциркуляторна дистонія.
  • Істерія, психози, неврастенія.

Протипоказання ванн

За великим рахунком, завдяки відсутності будь-яких лікарських препаратів і кардинальних впливів на організм протипоказання перлинних ванн однаково з протипоказанням будь-яких інших водних процедур. Окремо можна виділити неприємні відчуття при прийомі ванн, індивідуальну непереносимість.

Дозування

Найчастіше призначається курс ванн лікарем. Він становить не більше 15-20 процедур. Кожна проводиться через день, в деяких випадках і кожен день. Тривалість однієї маніпуляції - 15 хвилин.

Добавки

zhemchuzhnaya-vanna-01

Перлову ванну можна приймати з певними добавками. Хорошим дією володіє хвойна ванна. У цьому випадку додається ще й ароматичне, і хімічний вплив на організм.

Застосовуємо?

zhemchuzhnaya-vanna-04

Перлинні ванни можна робити також в домашніх умовах, для цього знадобиться спеціальний апарат, який буде давати ефект бульбашок. Однак, навіть у такому випадку, необхідна попередня консультація і призначення фахівця. Те ж стосується і про час проведення у ванній, в домашніх умовах воно менш обмежена, що може зробити негативний вплив на самопочуття.