Як приклеїти пластиковий бордюр у ванній

Замислюючись про ремонт у будь-якому приміщенні, зокрема у ванній кімнаті, ми віддаємо багато уваги основним аспектам: квітам, фактурі, об'єктах та їх розміщення. Але не завжди можна згадати про такий елемент, як бордюр. А адже це дуже важливий аксесуар в цьому приміщенні. Він не тільки виконує декоративну функцію, але й якісно справляється з герметизацією стику, наприклад. Що дуже важливо для зниження ймовірності утворення грибка і цвілі в цьому вологому приміщенні.

bordyur-vanna_5

Види

Зараз можна зустріти найчастіше два типи бордюрів:

  • у вигляді куточка - пластикові;
  • у вигляді рулону - на основі, що самоклеїться.
bordyur-vanna_3

Відмінностей між ними не так багато, як може здатися. Наприклад, основна різниця полягає у вартості: пластиковий варіант коштує помітно дешевше. Однак тут слід бути розважливим. Адже такий бордюр не є самостійною бойовою одиницею. Він надійний тільки в поєднанні з герметиком (плінтус його тільки прикриває). Тому дешевизна може бути тільки на перший погляд. Оскільки для одного виробу може знадобитися один тюбик герметика.

bordyur-vanna_1

Зовсім по-іншому йдуть справи з самоклеючі бордюром. Це самостійний матеріал. Важливо тільки найбільш якісно підготувати поверхню, щоб вона була чистою, сухою і рівною.

bordyur-vanna_4

У деяких випадках, при великій відстані між ванною і стіною, бордюри подібного плану неможливо використовувати. І тоді на допомогу приходить кахельна плитка. Спочатку стик заповнюється шматками цегли, а тільки потім укладається бордюр з кахлю на плитковий клей або цементно-піщаний розчин.

Затікання води

Якщо ванна встановлена ​​нещільно, то в стик часто потраплятиме вода. Якщо, звичайно, не виконати, щоб уникнути цього деякі маніпуляції. Наприклад, можна встановити пластиковий чи іншої бордюр.

bordyur-vanna_6

А інакше вода буде накопичуватися під ванною, створюючи сприятливе середовище для розвитку мікроорганізмів, а також збільшуючи ймовірність затоплення сусідів. Нехай її не проникне багато, але зіпсувати у них стелю вона цілком зможе.

Для приклеювання пластикового бордюру краще використовувати прозорий клей. Це дозволить уникнути неприємностей, коли він може проступати. Також слід врахувати час, поки склад встає. Якщо це 20 хвилин, тоді можна потримати бордюр руками, якщо 8 годин - доведеться вигадувати пристосування, а краще відмовитися від такого варіанту.

Також потрібно врахувати, що клей буде наноситися на поверхню ванни, тому він повинен з нею взаємодіяти. Якщо виріб акрилове, можна використовувати склад для пластмаси або вінілу.

Після висихання клею надлишки потрібно видалити, використовуючи губку. Її можна змочити в розчиннику, якщо прибрати клей не виходить. Однак робити це можна тільки тоді, поки клей не висох.

Інструкція

Перш потрібно придбати два пластикових бордюру. Якщо такий вже був у ванній кімнаті, його слід видалити, щоб можна було приклеїти новий. Ножем потрібно зчистити бруд, промити зону хлоркою або спеціальним антибактеріальним засобом.

Далі необхідно зняти заміри, за якими потім відрізати необхідні шматки виробів. Кути варто вирізати, використовуючи стусло. Це дозволить домогтися не тільки якісного з'єднання з естетичної точки зору, але і з міркувань герметичності.

Після цього можна зробити примірку. При цьому зверху і знизу потрібно наклеїти малярний скотч, відступивши від краю бордюру близько двох міліметрів. Ванну також варто оберегти від забруднень, укривши її плівкою.

bordyur-vanna_2

Далі використовуємо пістолет з піною, проводимо інструментом по стику, плавно розподіляючи витратний матеріал, щоб отримати невеликий шар. Після цього можна укладати бордюр, злегка притиснувши його. Якщо суміш була обрана правильно, тоді для її висихання потрібно близько двадцяти хвилин.

Найкраще, щоб весь цей час виріб чимось або кимось утримувалося. Якщо це зробити не вийшло, тоді його потрібно через 10 хвилин після прикладання притиснути вручну, а надлишки піни видалити.

Після цього використовується силіконовий герметик, який відмінно підходить для умов ванної кімнати. Його потрібно нанести і на весь стик, ретельно розмазуючи. Це можна зробити пальцем, змоченим в мильному розчині.

Якщо герметик завдано, можна знімати малярський скотч. Коли бордюр вздовж довгої сторони ванни встановлений, можна приступати до короткої. Особливо ретельно потрібно промазати герметиком кут.

Рекомендації по монтажу

Оскільки з різних причин стик закладається не відразу після установки самої ванни, тоді це означає, що поверхня вимагає певної підготовки. Адже на ній за цей час встигне накопичитися бруд і пил. Видалити все це можна за допомогою миючого засобу з водою.

Далі поверхню потрібно висушити, перевіряючи на сухість паперовим рушником. Після цього вона повинна бути знежирена, для чого можна використовувати уайт-спірит. Більш агресивні засоби краще не застосовувати, щоб не зіпсувати обробку і ванну.

Клей слід наносити суцільним, але тонким шаром на всю поверхню. Нерівність потрібно заповнити. Після цього бордюр слід притиснути на час, вказаний в інструкції до клею.

Якщо після установки бордюру є щілини, тоді їх потрібно обов'язково закрити герметиком. Це особливо актуально при обробці ванної кімнати плиткою або стіновими панелями.

Бордюр для ванної - важливий елемент

Без такого декоративного і захисного елемента не можна обійтися в такому «водному» просторі. Бордюр повинен надійно захищати стикове поверхню від попадання вологи, а також доповнювати інтер'єр. Тільки так можна отримати максимальну гармонію і почуття комфорту в цьому приміщенні.