Яка є альтернатива плитці у ванній при ремонті

Збираючись виконати ремонт у ванній кімнаті, ми стикаємося з багатьма труднощами. Зокрема, як правило, існує дилема при виборі оздоблювальних матеріалів. І нехай найпопулярнішим матеріалом є керамічна плитка, багатьом такий підхід не до душі, і хочеться зробити щось більш оригінальне, без плитки. І нехай це виражається хоча б у вигляді оздоблювальних матеріалів.

Тому розберемося, які ж ще способи обробки для ванних кімнат існують, крім традиційної керамічної плитки.

Стельова плитка з пінопласту

Це простий і недорогий спосіб обробки ванної кімнати. І хоча ці плитки умовно вважаються стельовими, буде дуже оригінально, якщо їх розмістити не тільки на стелі, а й на стінах. Це буде хороша заміна стандартним підходам в оформленні. Таке рішення багатьом може здатися несподіваним, але виглядає це досить привабливо. А варто «копійки» в порівнянні з багатьма іншими способами. Правда, підрівняти стіни все ж трохи доведеться, щоб надати міцності з'єднання плит з поверхнею стін.

Потрібно тільки відзначити. Якщо ви вирішили виконати обробку стельовими плитами з пінопласту стіни, то не варто в такому стилі робити і стелю. Його краще оформити гладкими матеріалами. Наприклад, в класично білому кольорі. До речі, ці плитки можна фарбувати, тому стіни можуть вийти не лише фактурними, а й потрібного відтінку.

Штукатурка «Короїд»

Трохи складніше обробка стін «Короїдом» у порівнянні з обробкою плитками з пінопласту, наприклад. «Короїд» - це спеціальний вид штукатурки, який дозволяє перетворити стіни приміщення завдяки своєрідному малюнку. Відмінна альтернатива стандартним рішенням. Цей малюнок формується «автоматично» при обробці поверхні. Справа в тому, що структура цього матеріалу така, що містить не тільки дрібні, але і великі фракції. Вони «чіпляються» за інструмент, створюючи різні борозенки, які в загальному вигляді нагадують результати роботи жука-короеда. Звідси, відповідно, і назва цього виду штукатурки.

alternativa-plitke-01 alternativa-plitke-02 alternativa-plitke-03

Виконувати такі роботи досить просто. Проте підготовка стін все ж знадобиться. Їх потрібно вирівняти, використовуючи, наприклад, шпаклівку для вирівнювання стін. Не варто забувати після кожного етапу нанесення на поверхню матеріалу просочувати поверхню ґрунтовкою. Це посилить зчеплення шарів матеріалів між собою.

Штукатурка наноситься широким шпателем або теркою знизу вгору. Шар становить, як правило, близько 5-10 хвилин. Штукатурка висихає за кілька годин - відмінна заміна плитці. Однак у такому вологому приміщенні, як ванна кімната, краще почекати кілька діб. Після закінчення цього часу поверхню можна фарбувати. Відтінок може бути таким, який буде найбільш гармоніювати зі стилем ванної кімнати.

Виглядати такий оздоблювальний матеріал досить красиво стильно і сучасно. При цьому обробка обійдеться недорого, використання такої поверхні невибагливо, тому вважається практичною.

Рідкі шпалери

Хороший сучасний спосіб обробки стін і стелі ванної кімнати як альтернатива керамічній плитці, - рідкі шпалери.

Основна перевага такої обробки без плитки - різноманіття варіантів і легкість виконання. Тому перетворити приміщення досить просто. Наноситься матеріал спеціальним пластиковим шпателем. Є тільки невеликий момент. Матеріал потрібно вибирати вологостійкий, щоб він зміг протистояти умовам ванної кімнати.

Штучний камінь

Прекрасний спосіб прикрасити стіни в ванної кімнати - обробка штучним каменем. Він найчастіше використовується для прикраси кутів і дверної коробки. Такий метод дозволяє отримати ефект вибитою стіни. Цей спосіб обробки досить популярний сьогодні.

Камінь укладається на попередньо вирівняну поверхню стіни за допомогою універсального або спеціального клею. Враховуючи підвищену вологість ванни, клей ПВА, звичайно, не підійде через його низького адгезійного властивості в таких умовах. Тому варто застосувати спеціальний вологостійкий клей.

Пластикова вагонка, МДФ-панелі

Вважається дешевим і досить практичні способом обробки поверхонь ванних кімнатах - застосування МДФ-панелей, дерев'яної або пластикової вагонки. І нехай деревина дорожче інших матеріалів, вона надає кімнаті більше тепла і затишку. Виконати обробку таким матеріалом досить просто, потрібно лише встановити кілька напрямних, на яких будуть кріпитися панелі.

alternativa-plitke-04 alternativa-plitke-05 alternativa-plitke-06

Звичайно, найкращий ефект від такої обробки буде в тому випадку, якщо вона буде виконана комбіновано. Наприклад, не зашивати всі стіни МДФ-панелями, а зробити це лише наполовину. Іншу частину можна виконати за допомогою рідких шпалер або звичайною шпаклівки з фарбуванням.

Висновок

Як бачимо, альтернатив керамічної плитки в обробці ванної кімнати існує безліч. Наведені варіанти - лише невелика їх частина. Але будь-якого з них досить, щоб зі звичайної ванни зробити нестандартного вигляду затишну і практичну кімнату.