Ремонт душової кабіни своїми руками

Той, хто встановив у своїй ванній кімнаті душову кабіну, прекрасно розуміє, наскільки це корисна і приємна установка. І як це може бути прикрим, коли цей прилад в один момент перестає функціонувати. Так, таке можливо з будь-якою технікою, проте переживати подібне нікому не хочеться.

remont-dushevoy-kabini_1

Причин поломки може бути безліч: перепад напруги в електромережі, недбале поводження або низька якість води. І в результаті господарі стикаються з проблемою необхідності ремонту. Розглянемо це питання докладніше, зокрема чи можна це зробити своїми руками.

Умовно будь-яку поломку можна віднести до одного з трьох видів:

  • Поломка корпусного елемента.
  • Вихід з ладу сантехоборудования.
  • Поломка електричної начинки пристрою.

Поломка корпусного елемента

Найчастіше, подібного роду поломки - це вихід з ладу петель або роликів дверцят. Трохи рідше зустрічається пошкодження напрямних або каркаса. Ще рідше ламається піддон або самі дверки.

remont-dushevoy-kabini_8

Металеві деталі

Якщо зносилися петлі або ролики, їх доведеться міняти. Безумовно, можна і відновити, однак термін служби такої деталі буде дуже низьким, і в результаті через деякий час процедуру все ж доведеться виконати. І тут потрібно бути уважними. Адже вихід одного ролика може погіршити процес переміщення дверей. У такому стані експлуатація душової кабіни не рекомендована, оскільки може спровокувати ускладнення.

remont-dushevoy-kabini_3

Якщо виконується неправильний догляд за кабіною, її металеві частини цілком можуть почати іржавіти. Врятувати ситуацію допоможе їх заміна або відновлення, а також подальший правильний догляд.

Варто відзначити, що в переважній більшості випадків ремонт душової кабіни своїми руками можливий без заміни елементів, якщо випадок не запущений.

remont-dushevoy-kabini_2

Відновити металеві деталі можна таким чином. Спочатку зачистити наждачним папером дефектні місця. Якщо необхідно, застосувати автошпаклевку, а потім знову зашкуріть поверхню. Далі нанести захисну плівку на сусідні зони, щоб на них не потрапила фарба. Залишилося знежирити відновлювану частину і зафарбувати її фарбою з балончика.

Піддон

Що стосується ремонту піддону, то така необхідність, найчастіше, з'являється при наявності акрилового вироби, яке схильне різних ушкоджень. Для відновлення поверхні можна застосувати спеціальну суміш.

remont-dushevoy-kabini_6

Спочатку піддон потрібно помити і просушити. Далі тріщину необхідно розшити насадкою на дриль. Щоб вона не мала можливості збільшитися в подальшому, слід використовувати тонке свердло для створення отворів в її вершинах.

Далі ділянку обезжиривается. При цьому склад повинен підходити для акрилу, інакше поверхні можна нанести шкоду. Далі все заливається рідким акрилом, після висихання якого поверхня варто обробити наждачним папером.

Якщо тріщина велика, тоді можна використовувати склотканина разом зі смолою.

Потрібно також зауважити, що всі роботи необхідно виконувати в добре провітрюваному приміщенні, застосовуючи засоби захисту.

Двері та корпус

Якщо зламалися двері або корпус душової кабіни - самий неприємний ремонт. Наприклад, елементи зі скла можуть досить легко пошкодитися при ударі. Отже, якщо виконується ремонт інших деталей, крихкі частини краще відразу зняти і віднести подалі. В іншому випадку потрібно заміна.

remont-dushevoy-kabini_5

І нехай така проблема обійдеться немало (особливо якщо потрібно замінити вигнуте скло), це все ж дешевше, ніж міняти всю кабіну.

Вихід з ладу сантехоборудования

Як правило, ремонт потрібно для душової лійки, шланга, змішувача або сифона. Перші два елементи, найчастіше, виходять з ладу через знос. Іноді шланг пошкоджується в процесі експлуатації. У лійці ж може просто зламатися перемикач режимів. Якщо ж вона просто погано пропускає потік води, потрібно прочистити отвори, в яких накопичилися мінеральні відкладення.

remont-dushevoy-kabini_4

Сифон виходить з ладу дуже рідко. Як правило, причиною може послужити неправильна установка або пошкодження в процесі монтажу. Якщо сифон просто засмітився, його потрібно прочистити.

remont-dushevoy-kabini_7

Що стосується змішувача, то замінити його не так просто, адже доступ до нього забезпечений із задньої частини панелі. Для цього вона знімається, а потім відкручуються ексцентрики пристрою. Якщо в процесі огляду явних поломок змішувача не виявлено, його варто замінити.

Поломка електричної начинки пристрої

Подібні проблеми краще довірити фахівцеві. Це особливо актуально, у випадку поломки парогенератора. Ремонтувати його своїми руками - сильно ризикувати. Можна не тільки погіршити ситуацію, а й виконати небезпечний ремонт, в результаті чого користуватися кабіною буде небезпечно.

Якісний ремонт - запорука довготривалої роботи

Якщо всі зазначені вище маніпуляції провести ретельно, відновлена ​​душова кабіна буде працювати як раніше або, можливо, ще й краще. Головне, віддавати собі звіт у своїх можливостях. І якщо є обгрунтовані сумніви, тоді всі дії краще доручити фахівцеві. І кабіна прослужить довше, і ви будете почувати себе в безпеці.