Ванна або душова кабіна: за і проти

Займаючись облаштуванням ванної кімнати, багато хто задається питанням, що вибрати: душову кабіну або ж традиційну ванну. Це питання тільки на перший погляд здається легким. Якщо ж заглибитися в суть, тоді рішення прийняти не так просто, як може здатися. Звичайно, сучасні тенденції підказують, що душова - найкращий варіант. Однак є достатня кількість людей, які обожнюють приймати ванну. Тому вибір ще й індивідуальний.

vanna-ili-dush_8

Отже, варто розглянути переваги та недоліки кожного варіанту, щоб розібратися, що краще. Безумовно, при цьому варто керуватися і відгуками тих, хто користується ванною або кабіною.

Функції душових

Почнемо з функцій цього пристрою.

 1. «Тропічний душ». Популярна зараз можливість імітації літнього дощу. Завдяки спеціальній насадці створюється безліч бризок, які приємно покривають тіло. Хороша процедура, особливо перед сном. Це явна перевага кабін.
 2. Контрастний душ. Автоматично подається то холодна, то гаряча вода. Це гарна ранкова стимуляція організму до активних дій протягом дня. І тут душові отримують перевагу.
 3. «Турецька лазня». Завдяки створенню в пристрої високої температури і стовідсоткової вологості кожен бажаючий може фактично побувати в турецькій лазні. Така функція покращує самопочуття, зміцнює імунітет, виводить токсини. Ванна, звичайно, не представить такого ефекту.
 4. Гідромасаж. Ще одне функціональне перевага кабін. Безумовно, сучасні ванни володіють таким же ефектом, однак він відбувається під водою. Так чи інакше, але подібна можливість чудово впливає на тіло, знімаючи втому. Завдяки направляються струмків води можна впливати на різні частини тіла.
 5. Ароматерапія. Завдяки наявності ємності з аромамаслами в кабіну може подаватися пар з корисними речовинами, з приємним ароматом.
 6. Підсвічування. Завдяки наявності безлічі світильників освітлення виходить рівномірним і ненапружуваних. При цьому струмені води можуть забарвлюватися в різні кольори. Такий візуальний ефект не тільки виглядає красиво, але і покращує настрій.

vanna-ili-dush_6

Переваги душових кабін

 • Оперативність. Щоб прийняти душ, досить відкрити воду, для ванну ж потрібно набирати, а значить, витрачати час.
 • Комфорт використання. Щоб потрапити в кабіну, немає необхідності долати високі бортики. При цьому поверхня піддону неслизькою.
 • Затопити сусідів або навіть намочити килимок у ванній кімнаті практично неможливо, якщо дверцята зачинені, а установка виконана герметично.
 • Можуть бути оснащені сидінням, що особливо актуально для людей похилого віку.
 • Якщо використовувати модель з глибоким піддоном, можна купати дітей без великих витрат води.
 • Функціональна оснащеність: радіоприймач, гучний зв'язок, гідромасаж та інші можливості.

vanna-ili-dush_3

Недоліки душових кабін

 • Не можна полежати, на відміну від ванни.
 • Для видалення сильного забруднення потрібно більше часу і сил.
 • В деяких випадках, якщо у водопроводі недостатній тиск, функція гідромасажу може бути недоступною.

vanna-ili-dush_4

Переваги ванн

 • Відмінно підходять для загартовування та купання маленьких діток.
 • Після важкого робочого дня відмінно змиває весь бруд.
 • Можна купуватися у воді з корисними для здоров'я травами, що дуже корисно для організму.
 • У ванні можна релаксувати, набратися сил, додавши у воду морської солі або аромамасла.

vanna-ili-dush_5

Недоліки ванн

 • Потрібно істотний витрату води.
 • Потрібна більша площа.

vanna-ili-dush_2

Компроміси

Що вибрати: душову кабіну або ванну? Для відповіді на таке питання слід зважити безліч чинників. І тут слід врахувати основні моменти, характерні для наших умов. Наприклад, наявна площа ванної кімнати. Багато в чому цей показник визначає вибір. Адже не секрет, що в багатьох квартирах все ще залишаються маленькі санвузли. І тут варіант один - душова кабіна. Однак, як радять професіонали (і їм варто довіряти), краще вибирати в першу чергу ванну, а якщо не виходить її встановити, тоді - кабіну. Ванна, по суті, може виконати майже всі функції душової, проте кабіна не зможе бути повноцінною ванною. Це точно.

vanna-ili-dush_1

Звичайно, ідеальний варіант - велике приміщення. Тоді там можна розмістити і ванну, і душову. Вигода буде подвійною. І для кожного випадку буде підходити свій пристрій. Якщо захочеться поплавати - користуємося ванній, якщо хочеться побувати в турецькій лазні - кабінкою. І так далі.

vanna-ili-dush_7