Які бувають маленькі душові кабіни для ванної

Купуючи маленькі душові кабіни, ми не так часто замислюємося про просторі в експлуатації. Дуже часто вирішальними факторами, які штовхають вибрати найменший розмір душової кабіни, є:

  • низька вартість;
  • економія простору;
  • простота установки.
malenkie-dushevye-kabiny_2

Однак всі ці фактори рано чи пізно перетворюються на прах, коли починається використання кабіни, де, по суті, можна тільки стояти в одному положенні. І, тим не менш, душова кабіна маленького розміру залишається популярною. Давайте подивимося, які все-таки переваги є в таких габаритів, де вони використовуються найчастіше і чому не втрачають актуальності.

malenkie-dushevye-kabiny_1

Плюси

Ми вже написали про ціну і економію простору. Тепер подивимося докладніше на другий пункт. Місця завжди дуже мало, так уже повелося, що більшість ванних кімнат в переважній більшості будинків старої, та й нової будівлі, зовсім крихітні. Можуть бути від 2-х квадратних метрів. Тільки уявіть, як можна укомплектувати ванну кімнату в 2,5 квадратних метра з душовою кабіною 1х1. Природно, в цьому випадку вся ванна кімната перетворитися на одну душову. Тому залишається використовувати саме маленькі душові кабіни, розміри площі яких не перевищують 0,5 «квадратів». Вони мають самі звичайні піддони, як правило, ширму з полістиролу або ж з полікарбонату. Говорячи відверто, зовсім маленькі душові кабіни на фото підходять для дач. Там, де для прийому грунтовних водних процедур і так місця занадто мало.

malenkie-dushevye-kabiny_7

Душові кабіни в маленьку ванну відрізняються не тільки матеріалом ширми і розмірами. Вони також мають різний матеріал піддону. Зазвичай це сталевий невеликий піддон. Принаймні, це найбільш дешевий і простий варіант маленької душової. Сталеві піддони зустрічаються габаритами 60х60, 70х70, 80х80, 90х90. Те ж можна сказати про акриловий піддон. Хоча важливим моментом буде те, що акрилові піддони все-таки будуть трохи дорожче, ніж аналогічні за розміром сталеві. Все через високих експлуатаційних якостей акрилу.

malenkie-dushevye-kabiny_6

Отже, яка душова кабіна в маленькій ванній? Давайте подивимося пропорційно. Маленької ванної цілком можна вважати кімнату до 6 квадратних метрів. Ось і спробуємо облаштувати різні розміри душовими таким чином, щоб хоч трохи залишалося місця для установки пральної машини, умивальника і хоча б пенала для зберігання приладдя.

malenkie-dushevye-kabiny_5

2-2,5 м2

Ви уявляєте собі ванну в таких габаритах? Природно, сюди проситься тільки найменша душова кабіна. Тобто розмір її не повинен перевищувати 60х60 см. Якщо важко уявити собі такі габарити, буде простіше поглянути на стандартну пральну машину (Не вузьку): їх звичайна ширина 58х58 см. Тільки взяти висоту 1,7 м, так як це мінімальна висота для душової кабіни. І якщо поміститися в такому просторі важко, то можна трохи його збільшити, взявши кабіну 70х70 см. Треба пам'ятати, що в тих же 2-2,5 «квадратах» ще буде встановлена ​​пральна машина, умивальник і мінімум з банної меблів.

malenkie-dushevye-kabiny_4

3-4 м2

Це вже більш простора ванна, в якій можна «розвернутися» непогано. Тут вже кабіни можуть бути і 80х80, і 90х90 см. Останній формат, до речі, вже більше стандартний, його можна зустріти в багатьох ванних. До того ж у ньому більш-менш зручно перебувати, приймаючи водні процедури. Такі душові кабіни можуть бути з глибоким і дрібним піддоном. Якщо у варіанті 60х60 см глибокого, в общем-то, не зустрічається, то в 90х90 см можна знайти. При цьому в такій кабіні буде непоміченою такий скутості, як в 70х70 см. Виходить, в такій ванні можна з легкістю розмістити побутову техніку, часто меблі навіть не обмежується одним пеналом, а підібрати невеликий гарнітурчік. Там же встановиться умивальник і навіть корзина для білизни.

malenkie-dushevye-kabiny_3

Суміщення

Треба сказати, що маленькі душові кабіни далеко не завжди використовують виключно для малогабаритних приміщень. Вони можуть бути встановлені в приватних басейнах, у великих ванних кімнатах, як альтернатива звичному резервуару. Існує ні один приклад дизайну в фото каталогах інтер'єру там, де присутня і резервуар для купання, і душова кабіна. Це досить зручно, можна подивитися чому:

  • у разі гідромасажною ванни - є можливість викупатися перед прийомом процедур;
  • при необхідності швидко ополоснуться - простіше це робити в невеликому піддоні, ніж використовувати весь резервуар.
malenkie-dushevye-kabiny_8

В принципі, в деяких невеликих кімнатах також встановлюється ванна і душова кабіна.

malenkie-dushevye-kabiny_11

На дачі

Важливим моментом є можливість викупатися на дачі. Адже в невеликих будиночках зазвичай ванної кімнати немає взагалі. А приміщення для душової зовсім маленьке і практично не походить на стандартну ванну. Тому душові кабіни малих габаритів - ідеальний варіант для літнього купання. До речі, недорогі душові кабіни з полікарбонату зі сталевим піддоном цілком можуть встановлюватися у дворі на вулиці, як варіант літнього душу. Через такого розмаїття у використанні популярність маленьких кабін не зменшується.

malenkie-dushevye-kabiny_10

Причому на дачі, облаштовуючи літній душ, навіть не обов'язково проведення води. А перед дерев'яною спорудою біля кабіни з полікарбонату зі сталевим піддоном є цілий ряд переваг. Хоча б тільки те, що ці кабіни більш довговічні, вони легко переносяться і розбираються при необхідності. Дерево поступово прогниває, з полімерними і металевими матеріалами цього не відбувається.

malenkie-dushevye-kabiny_9

Підведемо риску

Отже, зробимо висновки. Розмір самої маленької душової кабіни - 60х60 см, менше просто не має сенсу. Застосування у невеликих кабін багатогранне, тому вони популярні. Тому залишається підібрати візуально правильне рішення, співвіднести його з функціональними можливостями і зробити вибір оптимальної моделі.

malenkie-dushevye-kabiny_12

Такий виріб не займе багато місця, коштуватиме недорого, легко встановитися, а свої функції виконуватиме «як треба».