Робимо душову кабіну в квартирі своїми руками

Ви хотіли б якусь особливу душову кабіну, але не можете її знайти в магазинах, щоб вона відповідала всім вашим вимогам? Таке часто буває. Ми не завжди можемо купити ту річ, яка буде на сто відсотків нам підходити. А іноді так не хочеться йти на компроміси. Що робити? Можливо, вам здасться ця ідея божевіллям, але в квартирі душову кабіну можна зробити своїми руками. При цьому ви не тільки отримаєте ексклюзив, гідний найкращих фото, але ще й істотно заощадите.

Все, що потрібно, - матеріали, необхідний інструмент, фінансування і наявність часу для виконання всіх операцій.

Така душова може бути зроблена зі стандартним зливом, що знаходяться в підлозі, або з піддоном. Так чи інакше, але конструкція повинна вийти зручною для всіх мешканців. Щоб нею могли користуватися діти і старі. Адже якщо навіть серед ваших співмешканців немає такої категорії людей, вони можуть приїхати до вас в гості. А незручна душова кабіна створить всім дискомфорт.

Душова з похилим підлогою

Крім рекомендацій, варто подивитися ще і відео, і фото, щоб остаточно утвердитися в етапах процесу побудови душової кабіни своїми руками. При цьому слід не забувати, що іноді піддон під душову - не найкращий варіант, і тоді на допомогу прийде похилий підлогу. Таку конструкцію часто можна зустріти в спорт-залах.

Будуємо душову з похилим підлогою:

 1. Спочатку робимо в підлозі поглиблення, щоб правильно обладнати слив.
 2. Ще до укладання плитки потрібно виконати герметизацію перекриття, яка захищатиме його від протікання.
 3. Плитка повинна бути покладена під деяким кутом, щоб вода могла вільно стікати в зливний отвір. Таким чином, на поверхні не буде застоюватися вода. Якщо ситуація викликає у вас складнощі, можете запитати поради у фахівців, які зможуть направити ваші дії у вірне русло. Адже такого плану процеси вимагають наявності певного досвіду і умінь.

Завдяки похилому плитковій підлозі істотно полегшиться догляд за душовою кабіною. А якщо укласти спеціальну плитку, то вона дозволить уникнути небезпечного ковзання, чим страждають класичні варіанти.

Також такий формат дозволяє зробити душову майже будь-якого формату, природно, обмежуючись об'ємом ванній.

Душова з плоским піддоном

Якщо ви обираєте такий варіант, тоді розглянемо душову з плоским дном, що має невисокі бортики. Піддон такій душовій встановлюється на підготовлену площадку. Вона робиться як поглиблення в підлозі, яке повинно мати відповідну форму і розмір.

Після цього визначається місце, де буде слив. Вибір залежить від розташування отвору на піддоні. Щоб встановити таку конструкцію, не потрібно багато досвіду і знань. Найчастіше у піддону є ніжки. Вони оснащені регулюванням по висоті.

Тому потрібно враховувати товщину і рівень покриття підлоги в кімнаті. Коли укладання підлоги закінчена, роблять окантовку стику з піддоном. Для цього застосовується бордюр.

Щоб стік води відбувався вільно, слід зробити в сторону отвору зливу невеликий нахил.

Монтаж такого піддону виконується оперативно і просто, багато в чому за рахунок зручно регульованих ніжок. Коли встановлюється піддон, не потрібні кошти ізоляції і чіткий нахил, що дуже важливо для похилих душових підлог.

Монтаж душового піддону

У монтажі піддону немає нічого складного. Слід лише підготувати спочатку майданчик.

dushevaya-kabina-svoimi-rukami-01 dushevaya-kabina-svoimi-rukami-02 dushevaya-kabina-svoimi-rukami-03 dushevaya-kabina-svoimi-rukami-04 dushevaya-kabina-svoimi-rukami-05 dushevaya-kabina-svoimi-rukami-06 dushevaya-kabina-svoimi-rukami-07 dushevaya-kabina-svoimi-rukami-08 dushevaya-kabina-svoimi-rukami-09 dushevaya-kabina-svoimi-rukami-10 dushevaya-kabina-svoimi-rukami-11

Перед початком процесу рекомендується зробити перевірку:

 • Збіг отвори зливу на піддоні з розтрубом труби каналізації.
 • Щільно Чи буде прилягати до стін край піддону.
 • І чи рівний кут стикування стін 90 градусам.

Щоб зробити своїми руками в квартирі душову кабіну, потрібно виконати таку почерговість дій:

 1. Закріпити ніжки до нижньої частини піддону. Після цього під ніжки потрібно підкласти щільний картон, щоб уникнути ковзання по поверхні, на якій вони знаходяться.
 2. Потрібно гарненько обробити поглиблення в підлозі, щоб там не було гострих ділянок. Для цього використовуються відповідні інструменти.
 3. Потрібно також перевірити наявність перекосів в кутку кімнати. Для цього може використовуватися звичайна плитка.
 4. Якщо суміжні стіни співвідносяться не під прямим кутом, тоді стіну доведеться вирівняти на висоту піддону, щоб його краї щільно притискалися.
 5. Установку труб потрібно передбачити так, щоб отвір зливу піддону збігалося з розтрубом труби каналізації.
 6. Регульовані ніжки сприяють у виставленні піддону по рівню.

І при виконанні всіх етапів потрібно бути гранично обережними, щоб не подряпати піддон.

Облаштування стін душової

Душову можна купити в зборі. А можна придбати частинами, щоб скомбінувати необхідний варіант.

Далі можна купити готові стінки, а можна викласти стіни, використовуючи керамічну плитку. Все це робиться після облаштування піддону.

dushevaya-kabina-svoimi-rukami-12 dushevaya-kabina-svoimi-rukami-13 dushevaya-kabina-svoimi-rukami-14

Зараз на ринку вистачає різновидів моделей душових кабін в квартиру, які можуть відрізнятися один від одного зовнішнім виглядом, методом установки, відкриття стулок, розмірами, матеріалами та іншим. Секції кабіни найчастіше роблять з пластмаси, скла або склопластику. Це безперечно впливає на ціну.

Якщо ж робити кабіну своїми силами, тоді потрібно пам'ятати один істотний нюанс. Якщо встановлювати кабіну з примиканням до однієї стіни, то потрібно набагато більше матеріалів і складових частин, ніж якщо кабіна буде примикати до двох стінах.

Може бути різним і дизайн комплектів. Це може бути рифлене або матове скло, пластик з вертикальними смугами і так далі.

Словом, потрібно тільки бажання, і підібрати можна самий унікальний варіант, який буде добре вписуватися в дизайн інтер'єру, при цьому володіти всіма необхідними функціональними якостями.

На встановлений піддон виконується монтаж готового комплекту стінок:

 1. Використовуючи ватерпас, потрібно встановити профіль на край піддона. Він повинен бути в строго вертикальному положенні. Точки для свердління слід зазначити на плитці олівцем.
 2. Щоб зробити отвори, доведеться виконати таку процедуру. Потрібно пробити кернером верхню поверхню плитки. При цьому вдаряти необхідно дуже акуратно, враховуючи крихкість плитки.
 3. Не можна використовуватися при свердлінні «перфораторного» або «ударний» режим, поки свердло не минуло всю товщину плитки.
 4. Отвори потрібно робити глибиною, яка відповідає довжині дюбеля. Потім закріплюється профіль.
 5. Спочатку виконується монтаж нерухомих стінок, а скляні полотна закріплюються в петлях. Потрібно стежити, щоб гвинти не притискаючись дуже щільно, оскільки це може викликати пошкодження скла.

Слід також стежити за тим, щоб ущільнювач добре примикав до краю піддону.

Висновок

По суті, в побудові душової кабіни своїми руками в квартирі немає нічого архіскладно. Потрібно тільки гарненько підкуватися знаннями і керуватися наведеною інструкцією, можна ще подивитися відео і фото, і тоді ніяким проблем не буде. Ви отримаєте ексклюзивний варіант душової, яка буде радувати вас своєю функціональністю і зовнішнім виглядом.