Як облаштувати ванну кімнату маленького розміру

Якщо поглянути на більшу частину існуючого житла, можна помітити один великий недолік. Це, як правило, маленький розмір ванних кімнат. Ми не говоримо про нових будівлях і будинках преміум-класу, хоча серед них також є будови за старими проектами. А більшість будинків 70-90 років має маленькі кімнати, де ванна, як правило, ледве досягає 3,5-4 квадратів. І живучи в такій квартирі, ванну хочеться зробити більше і світліше. Для цього можна використовувати безліч різних дизайнерських прийомів, наприклад, гру світла, квітів або використання вбудованих ніш і непомітних шаф. Є безліч прикладів з фото в Мережі.

malenkij-razmer-01 malenkij-razmer-04 malenkij-razmer-08

Спробуємо облаштувати ванну невеликого розміру - до 4-х м2. У такому маленькому приміщенні повинні знаходиться сантехнічні прилади: ванна, душова, умивальник, а також предмети меблів, при необхідності, пральна машина і корзина для білизни. І ось, всі ці речі потрібно розмістити на крихітному острівці таким чином, щоб не створювалося відчуття замкненості, щоб було більше повітря і вільного простору.

Почати, мабуть, варто саме з розстановки предметів. Звичайно, використовуючи ванну, а не душову кабіну, місця з'їдається набагато більше. Саму ванну краще всього ставити саме до стіни. Безумовно, хочеться якоїсь незвичайності та креативності, але її можна зробити в обробці, а з розстановкою слід виходити з габаритів і загальної функціональності кімнати.

А якщо встановити ванну по бічних коротким стінам від входу, візуально приміщення буде більше. Тому як, заходячи в кімнату, і відразу бачачи ванну, приміщення візуально зменшитися. Також слід знати, що, звільняючи простір по середині, ми в жодному разі збільшуємо видиму частину приміщення.

Що ж робити, коли в маленькій кімнаті необхідно облаштувати ще й пральну машину? Тут є кілька варіантів облаштування поряд з економією простору. Якщо цього побутового приладу ще немає або в планах є задумка поміняти на новий, то машинку найкраще брати з глибиною 30-50 см. Багато хто вважає, що це значно вплине на можливості техніки і вага завантаження білизни. Але в більшості випадків зараз машинки з вузьким корпусом вміщують в себе рівно така ж кількість речей, як і стандартні. Або різниця становить від 500 грам до кілограма, що також не особливо істотно. Таку техніку також можна встановити біля стіни і збільшити приміщення. До того ж над такими машинками можна повісити умивальник, що збільшить простір. Адже економиться та частина під умивальником, де зазвичай знаходяться труби.

Також у ванній може бути присутнім ще один прилад, без якого іноді обійтися не можна, але який має чималі габарити, - водонагрівач. У даній ситуації є кілька шляхів вирішення. Перше - повісити його над машинкою або умивальником, якщо дозволяють стіни. Другий варіант - зробити в стіні спеціальну нішу і вбудувати велику видиму частину бойлера туди.

Меблі

Одним з відмінних видів меблів для економії простору є навісний пенал. Він може бути кутовий, тоді проблеми з місцем не буде взагалі. Шафка зайде в кут, при цьому не загубиться ні місце на підлозі, ні на стінах, а значить, приміщення не звузитися. А за експлуатаційними якостями такі пенали не поступаються стандартним звичним тумбочках.

malenkij-razmer-03 malenkij-razmer-06 malenkij-razmer-07 malenkij-razmer-09 malenkij-razmer-10

До всього іншого, облаштовуючи маленьку ванну кімнату, потрібно дивитися не тільки на обставлені частини, а й на порожнечі, які утворюються в результаті розстановки аксесуарів. Є ще один момент. Залишаючи по кутах невеликі порожні місця, приміщення знову-таки візуально буде більш вільним і просторим.

Світло

malenkij-razmer-02 malenkij-razmer-05

Гра світла для збільшення або зменшення приміщення відіграє далеко не другорядну роль. На жаль, багато звертають на розстановку освітлення швидкоплинне увагу при облаштуванні приміщення. Хоча напівтемрява у ванній зробить перебування в ній взагалі дискомфортної, а будь-який, навіть самий гарний, ремонт буде зіпсований. Таких фото в Мережі можна зустріти безліч. Найкраще вибудовувати прибори таким чином, щоб висвітлювався кожен кут. У цій ситуації не буде темних місць, а й, відповідно, гнітючого відчуття.

Варто також відзначити, що електрика треба продумати до моменту оздоблювальних робіт, тому як потім, у випадку з підвісною стелею, буде дуже важко заховати непотрібні дроти або проводити світло.

Туалетні приналежності

Ще ванна кімната, особливо там, де живуть жінки, - це парк різних пляшечок, бульбашок, коробочок та іншого. Якщо немає можливості встановити для цього спеціальний шафка, можна облаштувати приміщення невеликими кутовими поличками з боку ванни. Але тут треба пам'ятати, що поличок не повинно бути занадто багато, рівно, як і приладдя. Досить буде 2-3. У випадку якщо це необхідно, можна їх прикрити дверцятами або саморобними шторками, натягнувши невеликі карнизи-струни між стін, закріплюючи їх на спеціальну фурнітуру.