Ремонт ванної кімнати під ключ: що це означає?

Багато хто з нас зустрічалися з таким поняттям, як ремонт під ключ. Для когось воно здається зрозумілим, а хтось і сьогодні погано розуміє, про що йде мова. Тому варто приділити цьому питанню більше уваги, розкрити «таємницю», що ж означає «під ключ».

remont-vannoj-pod-klyuch_7

Що це означає?

По суті, «під ключ» - означає, що простір повністю готове до експлуатації, залишається тільки відкрити двері і користуватися, в даному випадку ванною кімнатою. Таким чином, говорячи «під ключ», ми розуміємо повністю виконаний ремонт високого класу, як кажуть, євроремонт - на фото.

remont-vannoj-pod-klyuch_8

Тому буде правильно розписати всі етапи, які дозволяють домогтися настільки видатних результатів в ремонті:

  • проведення водопостачання і каналізації;
  • прокладка кабелю для розеток і освітлення;
  • виконання гідроізоляції та стяжки;
  • підготовка поверхонь;
  • облаштування стелі, підлоги і стін;
  • заміна дверей;
  • заміна сантехніки;
  • розстановка меблів і інших елементів.

Розберемося, що відбувається в кожному етапі. І, звичайно ж, відзначимо, що більшість операцій слід проводити, екіпірувавшись в індивідуальні засоби захисту: окуляри, головний убір, рукавички, спеціальний одяг і взуття, респіратор. Не потрібно недооцінювати кожен предмет, оскільки його функція - захист здоров'я, а можливо, і життя. Тому застосування є настійно рекомендованим.

Водопостачання та каналізація

Облаштування цих важливих складових для ванної кімнати слід починати завчасно, оскільки вони можуть змусити руйнувати стіни, перегородки та інші елементи.

Спочатку приводиться в порядок каналізаційна система. Якщо в будинку стара чавунна каналізація, її потрібно розібрати, замінивши на пластикову.

remont-vannoj-pod-klyuch_2

Освітлення, розетки

Займатися реалізацією цих завдань необхідно виключно в разі великого досвіду. Адже мало того, що доведеться займатися небезпечною діяльністю, експлуатуватися проводка буде в непростих умовах: можливі високі температури, висока вологість і так далі. Тому краще доручити виконання завдання професіонала. Тоді ризик отримати великі проблеми в процесі або ж при експлуатації будуть зведені до мінімуму.

remont-vannoj-pod-klyuch_3

Гідроізоляція і стяжка

Оскільки у ванній кімнаті вода може опинитися в будь-якому місці, варто подбати про виконання гідроізоляції приміщення. Використовуючи спеціальні матеріали, можна домогтися того, щоб вода при попаданні на підлогу не проникала через перекриття, наприклад, до сусідів знизу.

remont-vannoj-pod-klyuch_4

Стяжку також краще виконувати за допомогою спеціальних матеріалів. Це дозволить спростити процес, а також поліпшити експлуатаційні характеристики покриття.

Підготовка поверхонь

Найчастіше у ванній кімнаті в якості оздоблювального матеріалу використовується плитка. Це один з найбільш підходящих матеріалів для таких умов. Вона міцна, надійна, довговічна, добре протидіє воді, високій температурі і іншим факторам. При цьому керамічна плитка і керамограніт мають дуже привабливий зовнішній вигляд, а доглядати за таким покриттям - одне задоволення.

Для підготовки поверхонь під укладку плитки слід добитися рівного і гладкого покриття підстави. Його потрібно очистити від бруду і пилу. Після цього поверхні розкриваються ґрунтовкою.

Облаштування стелі, підлоги і стін

Якщо для підлоги і стін матеріал найчастіше визначений - плитка, то для стелі часто є сумніви. Однак найпоширенішим варіантом є застосування гіпсокартонної конструкції - на фото. Оскільки мова йде про ванній кімнаті, використовується вологостійкий гіпсокартон. Така конструкція дозволяє отримати надійний і красивий стелю, який можна оформити в будь-якому кольорі з різними формами. При цьому в підвісній стелі зручно монтувати світильники для створення органічного освітлення.

Заміна сантехніки

Якщо мова йде про ремонт під ключ, тоді підлягає оновленню та сантехніка. Стару потрібно зняти ще до облаштування стелі, підлоги і стін.

Замислюючись про заміну ванни, багато піддаються тенденціям, намагаючись замінити її на душову кабіну. Однак слід все добре зважити. Адже ванна фактично здатна виконувати функції кабіни (можна приймати душ стоячи), а ось душова не дозволить в ній комфортно розміститися лежачи. Тому професіонали рекомендують, якщо розміри приміщення дозволяють, краще встановлювати ванну, душову кабіну слід використовувати або як доповнення, або у випадку дуже малих габаритів кімнати.

remont-vannoj-pod-klyuch_1

Рекомендується у ванній кімнаті також використовувати окремий умивальник. Мається на увазі, що в деяких випадках власники приміщення вирішують не встановлювати цей елемент, посилаючись на те, що руки помити можна і над ванною. Однак з точки зору зручності і правильності експлуатації варто все-таки встановлювати умивальник, причому з окремим змішувачем.

remont-vannoj-pod-klyuch_11

Заміна дверей

Установку цього важливого елемента рекомендується залишити на передостанній етап. Чому «важливого»? Адже справа не тільки у важливості з точки зору застосування у ванній кімнаті, а й у тому, що нова якісна двері істотно краще презентує результат ремонту. На представлених фото це прекрасно видно. До того ж без нових дверей обробка не буде вважатися під ключ.

remont-vannoj-pod-klyuch_5

Велике значення для правильної установки дверей має чіткість знятих вимірів. Якщо допущена навіть невелика помилка, це може зажадати додаткових маніпуляцій при монтажі. Тому замірами приділяється особлива роль.

remont-vannoj-pod-klyuch_6

Розстановка меблів і інших елементів

Залишається тільки «дооблагородіть» ванну, встановивши в зручних місцях необхідні меблі: підлоговий і настінний шафка, кошик для брудної білизни, дзеркало та інші важливі для цього приміщення предмети. В результаті повинен вийти закінчений ансамбль в усіх відношеннях.

remont-vannoj-pod-klyuch_9

Готове приміщення для експлуатації - результат

Якщо ванна кімната зроблена під ключ, значить, у ній є те, щоб приміщенням можна було користуватися на всі 100%. При цьому мається на увазі, що виконаний ремонт відповідає всім сучасним вимогам і основним тенденціям, включаючи дизайн.

remont-vannoj-pod-klyuch_10

Такий підхід дозволяє власникам житла не втручатися в процес, а лише заплатити за повністю готовий проект, який може бути реалізований у визначений термін. А значить, ніяких нервів і переробок - підсумок буде очевидним і приємним.