Дизайн інтер'єру ванної кімнати в будинках п-44т

Залежно від серії будинку, квартири мають ті чи інші особливості. Є будинки, в яких велика частина кімнат «прохідні». Є ті, в яких дуже вузькі коридори і маленькі кухні. А є будинки, в яких не зовсім зручні і габаритні, наприклад, санвузли.

Звичайно, в більшості будинків минулого століття будівлі, та й у деяких новобудовах за старими типовими проектами, ванна кімната залишає бажати кращого за своїми параметрами. А саме, має маленькі габарити, які не дозволяють в ремонті «розвернутися» як хочеться. Відповідно, треба виходити з того, що є.

Взяти, приміром, серію будинків п-44т. Її головною особливістю є саме сантехнічні приміщення. В однокімнатних квартирах таких будинків ванна суміщена з туалетом. А от у всіх інших - розділена, проте це не рятує ні одну, ні іншу кімнату від маленьких габаритів. Якщо взяти окремо ванну, її довжина не перевищує 1,6 м. У цьому випадку на розкішну велику ванну або джакузі розташовувати не доводиться. Але навіть якщо поєднати туалет, місця виявиться не набагато більше. Зробивши перепланування в серії п-44т, об'єднавши санвузол, можна домогтися лише загальної площі в 4,5 квадрата, що, погодьтеся, мало для всіх необхідних приладів і меблів.

Вихід із ситуації

У разі якщо перепланування не входить ні в бюджет, ні в майбутній дизайн, доведеться виходити з того, що є. Ванну кімнату в цьому випадку добре оснастити душовою кабіною або «сидячій» ванною. Вона дозволить заощадити простір і трохи візуально збільшити кімнату.

vannaya-komnata-01 vannaya-komnata-02

Використання занадто темних відтінків для малогабаритної ванни і туалету неприйнятно. У цьому випадку, особливо в серії п-44т, де в туалеті ще є і вентиляційний короб, який забирає хорошу частку простору. Таке планування просить світла. А саме, гарного освітлення і світлих відтінків оздоблювальних матеріалів. Найкраще підійдуть ніжно-зелені, жовтуваті, бежеві. Кардинальні кольору використовувати зовсім небажано, тому що навіть насичено блакитний, наприклад, візуально значно зменшить приміщення, що з плануванням в п-44т просто недоречно.

vannaya-komnata-03 vannaya-komnata-04

Головною ідеєю в дизайні ванної при плануванні в п-44т повинна стати компактність і функціональність. Непогано буде придбати вузьку пральну машину (якщо її нікуди поставити, крім ванною), умивальник зробити над нею. Використовувати для побутової хімії або засобів гігієни невеликі вузькі пенали, можна кутові. Ні в якому разі не захаращувати ванну відрами та іншими побутовими речами.

vannaya-komnata-05 vannaya-komnata-06

Планування ванною в будинках п-44т передбачає уважний і зосереджений підхід. Те ж стосується не тільки напрямки в дизайні, а й освітлення. Воно повинно бути максимально розосередженим і яскравим.

Маленьке простір - не біда!

vannaya-komnata-07 vannaya-komnata-08

На жаль, досі будуються будинки, як серія п-44т, де не все можна назвати зручним. Але, при правильному підході, особливо, якщо проявити трохи фантазії, можна зробити навіть маленьку кімнатку цілком затишною, комфортною, функціональною і якісною. Тому не варто відразу засмучуватися, в'їхавши в нове житло і побачивши невеликі габарити. Не місце прикрашає людину, а зовсім навпаки. Тим більше, матеріалів зараз більш ніж достатньо.