Продумуємо 3d модель інтер'єру майбутньої ванної кімнати

Коли мова йде про тривимірному конструкторі кімнати, звичайно, мається на увазі не паперова модель, яку треба складати, фарбувати, облаштовувати і так далі. Говориться про спеціальні візуальних 3д редакторах, які допоможуть створити правильні форми, задати розміри, а головне, підібрати стиль і дизайн інтер'єру кімнати.

втілюємо мрії та фантазії 3d модель ванної кімнати vannaya-komnata-3d-05

Багато хто чомусь вважають, що робота з 3д редактором - складна процедура, посильна тільки професійним дизайнерам, конструкторам або архітекторам. Але це не так, існує безліч ресурсів з простим і зрозумілим інтерфейсом, які дозволяти створити 3d модель.

Види редакторів

У Мережі дуже багато різних програм, що дозволяють створювати інтер'єр кімнати у віртуальному просторі, щоб потім переносити це на реальне втілення проекту. Також є й фото уроки, як покроково створити новий вигляд кімнати.

Ще існують 3d програми для створення тільки інтер'єру житлових приміщень, а є й універсальні, що дозволяють створювати модель і кухні, і ванною, і туалету. Такі програми умовно можна розділити на два типи: ті, які викачуються і встановлюються на персональний пристрій, або ті, які дозволяють створювати 3d конструкцію ванній, перебуваючи в режимі онлайн, через ресурси деяких сайтів.

Переваги та недоліки різних 3d конструкторів

Якщо робити дизайн ванної кімнати, особливу увагу слід звернути на загальну обробку стін, стелі та розміщення предметів. Особливо, це необхідно в разі маленької кімнати. Існують конструктори, які дають можливість обробляти і стіни, і підлогу, і стелю, проте обробка передбачається в рамках програми.

Виходить наступне, через відсутність можливості комбінувати оздоблювальні матеріали, не можна повноцінно створити 3д модель ванною. Однак за допомогою такої програми можна задати загальну концепцію. Наприклад, колірну гамму, місце розташування сантехніки, дверей, при цьому враховуючи форму і розміри кімнати. Тоді легше буде порахувати кількість матеріалів, а головне, відразу розуміти, яка за габаритами сантехніка буде найкращим чином вписуватися в інтер'єр.

Також для схематичного зображення існують програми, які встановлюються безпосередньо на комп'ютер. Вони найчастіше показують виключно схематичну частину.

5d редактори

Зараз з'явилися так звані 5д редактори. Крім стандартного 3д формату, ванну можна розглядати з усіх ракурсів, навіть зробити віртуальну прогулянку по кімнаті або зробити фото обстановки (проекту) безпосередньо в самій програмі. В основному в 5-ти розмірному форматі можлива робота з конструкторами саме онлайн.

До того ж перевагою більшості додатків в даному напрямку є їх повна русифікація. Тобто, навіть якщо немає досвіду роботи в редакторах взагалі, у кожної кнопки конструктора є своє пояснення.

Початок роботи з конструкторами

Більшість 3d додатків працюють однаково, точніше мають спільну структуру користування. Для того щоб почати «творити», слід запустити програму. Після цього буде запропоновано створити «свій проект» або запустити існуючий, або додати фото бажаного дизайну і з ним працювати.

робочий процес створення інтер'єру

Після вибору, наприклад, нового проекту, слід вибрати приміщення. Як правило, з лівого боку знаходиться меню, в якому вибирається та ж ванна. Після цього відкривається велика порожнє поле, найчастіше з розміткою і координатами для зручності. У редакторі обов'язково присутній кнопка установки стін, підлоги і стелі при необхідності. Натиснувши на стіни, наприклад, перетягуючи курсор на поле роботи, можна, утримуючи ліву кнопку миші і «розтягуючи» стіну, домогтися потрібного розміру. І далі діяти так само, до моменту встановлення меблів або, у випадку з ванною, сантехнічних приладів.

До того ж, при бажанні, в більшості редакторів існує можливість «попереднього перегляду» або фото вийшла обстановки, або її конструкцію з декількох ракурсів.

vannaya-komnata-3d-02

Після того, як основні роботи закінчені, слід зберегти проект. Ця маніпуляція необхідна, як для покупки і вибору будівельних матеріалів, і супутніх предметів, так і у випадку, якщо захочеться щось доповнити або поміняти.

Чому зручні редактори

Продовжуючи розмову про ванну, треба сказати, що це кімната маленька, і дуже часто її збільшують за рахунок туалету (поєднуючи санвузол), або, якщо є така можливість, за рахунок частини примикає приміщення.

У випадку, коли планується перепланування, тривимірний конструктор буде незамінний. З його допомогою можна буде наочно подивитися, як виглядатиме приміщення, які плануються виступи і де. До того ж у деяких програмах можна вказувати чи є, наприклад, несуча стіна, що дозволить більш детально створити проект, а значить, більше ймовірності його виконати якісно.