Декоративна штукатурка у ванній кімнаті

Ванна кімнаті - місце досить специфічне в будинку, яке вимагає особливого підходу до оформлення інтер'єру, враховуючи хоча б підвищену вологість цього приміщення, його обмеженість і високу важливість, адже ванній ми користуємося щодня. Більше значення має обробка. І вибір матеріалу для цього відіграє значиму роль.

dekorativnaya-shtukaturka-v-vannoy-03 dekorativnaya-shtukaturka-v-vannoy-01 dekorativnaya-shtukaturka-v-vannoy-02 dekorativnaya-shtukaturka-v-vannoy-04

Так, при правильному застосуванні декоративна штукатурка може виявитися відмінною заміною фарбі і шпалер. Адже цей матеріал досить оригінальніше і довговічніше. Крім того, вибір такої штукатурки величезний, тому потрібно правильно зробити вибір. А для цього слід розібратися в цьому матеріалі, подивитися фото і відео.

dekorativnaya-shtukaturka-v-vannoy-05 dekorativnaya-shtukaturka-v-vannoy-06 dekorativnaya-shtukaturka-v-vannoy-07 dekorativnaya-shtukaturka-v-vannoy-08

Види

Декоративна штукатурка відрізняється за складом, у зв'язку з чим ділиться на кілька видів:

  • силікатна;
  • акрилова;
  • мінеральні.

Останнє покриття не пропускає воду, тому відмінно підходить для обробки ванних кімнат. Адже, крім цього, мінеральна штукатурка має високу паропроникність, а це відмінний ефект для мікроклімату кімнати. Цей матеріал пожаростойкий, але при цьому він має низьку стійкість до вібрації. Довговічність покриття - 30 років.

Що стосується акрилових декоративних штукатурок, то вони мають високий ступінь вологонепроникності. Довговічність такого покриття становить 50 років, тобто майже вдвічі більше, ніж мінеральної.

Полімерна ж штукатурка володіє меншою паропроникністю. Вона не годиться для використання на фасаді будівлі з утеплювачем у вигляді мінеральної вати.

Але самим довговічним є силікатне покриття - 60 років служби. Але це не єдина його перевага. Ця штукатурка легко чиститься, не вигорає на сонці, оскільки стійка до ультрафіолету. Покриття не є середовищем для утворення і розмноження цвілі або грибка.

Найбільш якісне і дороге покриття - це силікатна штукатурка. Її термін служби приблизно дорівнює 50 рокам, що порівнянно з акриловим покриттям. Таке покриття є вогнетривким і водонепроникним. На силікатної штукатурці не утворюється грибок або цвіль. Також матеріал має високу паропроникність.

Силікатна штукатурка придатна для того, щоб нею виконати оздоблення фасаду будинку, де як утеплювач використовувався пінополістирол або більш часто вживаний матеріал - мінеральна вата.

Вибір залежить від умов використання

dekorativnaya-shtukaturka-v-vannoy-09 dekorativnaya-shtukaturka-v-vannoy-10 dekorativnaya-shtukaturka-v-vannoy-11 dekorativnaya-shtukaturka-v-vannoy-12

При виборі потрібно орієнтуватися на те покриття, яке більше підходить в конкретному випадку, враховуючи умови нанесення і використання. Додатково до цього можна переглянути фото та відео, які допоможуть визначитися, враховуючи зовнішні дані кожного виду штукатурки. Адже вони бувають:

  • Лессірующіе. Допомагають створити ефект старовини, розмитості - гідний, щоб його зняти на фото.
  • Флокові. Створюють ефект мозаїчної крихти.
  • Мультіколорние. Ефект нагадує вид коркового дерева.
  • Венеціанські. Імітують деревину або камінь.
  • Фактурні. Створюється імітація природних матеріалів.

Вибираючи з цього різноманіття, можна отримати належний ефект, якщо застосувати відповідну штукатурку.