Як облаштувати інтер'єр вузької ванної кімнати

Ось дивна ситуація, у багатьох навіть сучасних будинках не передбачені санвузли нормальних розмірів. Як правило, ванна кімната - це вузьке невеликий простір, де здається можливим знаходження тільки однієї людини, причому він же і може дотягнутися до будь-якого кута кімнати.

А знайома ситуація, коли для того щоб завантажити білизну в пральну машину, потрібно володіти гнучкістю акробата, а інакше можна зачепити умивальник, сушка, ванну, душову і т.д.

Але, як кажуть, маємо те, що маємо. І плануючи ремонт, до вузького приміщенню слід підійти більш уважно. Крім того, що все має бути розставлено раціонально, варто задуматися і про правильне кольорі, тому що далеко не всі кольори здатні візуально збільшувати простір, рівно, як і їх поєднання.

uzkaya-vannaya-01 uzkaya-vannaya-02 uzkaya-vannaya-03

Ось і розділимо майбутній інтер'єр на дві складових: обробку і обстановку. Тому як від обох залежить комфортне перебування в кімнаті.

Оздоблення

Не володіючи особливою фантазією і бажанням, можна обкласти стіни керамічною плиткою. Для цього достатньо користуватися простим правилом маленького приміщення: темне - внизу, а світле - нагорі. Тобто плитку слід вибирати, звичайно, мінімально темних тонів, найкраще підійдуть легкі, весняні кольори. Чудово виглядатиме світло-салатові, пастельні відтінки.

uzkaya-vannaya-04 uzkaya-vannaya-05

Для вузького приміщення потрібно вибирати менше агресії, не варто робити яскраво-червоні акценти. Темні тони можуть бути присутніми в певних лініях і елементах. До речі, горизонтальні смуги, які практично не відрізняються в кольорі, а головне, не дуже широкі, будуть візуально розширювати кімнату. Це у випадку з фарбуванням стін або використанням бордюр.

Для підлоги можна використовувати плитку, наприклад, з геометричним орнаментом. Трикутник, звужується від входу до стіни (у разі якщо ванна вузька в цьому напрямку), подовжить кімнату, а ось прямокутники і квадрати візуально розширять простір.

Стеля у вузькій ванною можна зробити з невеликими панелями з гіпсокартону, для розширення кімнати вони повинні бути поперечними, а не поздовжніми.

Ще одним нюансом є той момент, що, розширюючи кімнату, варто уважно стежити за тим, щоб взагалі не зменшити її.

uzkaya-vannaya-06 uzkaya-vannaya-07

Можна вибрати рідкі шпалери для ванної світлих відтінків. До речі, судячи з фото, асортимент багатющий, тільки в даному випадку потрібні будуть шпалери з дрібною структурою, тоді вони також будуть «грати в ворота» збільшення ванної. Тільки при виборі рідких шпалер треба дивитися на їх вологостійкість.

Обстановка

Повна гармонія настає тоді, коли всі на своїх місцях. Отже, ванна або душова - найголовніший атрибут цієї кімнати. Її слід розташовувати уздовж короткої стіни, це візуально розширить кімнату, а розташування по довгій стороні, навпаки, звузить і подовжить простір.

uzkaya-vannaya-08 uzkaya-vannaya-09 uzkaya-vannaya-10

Умивальник краще компактно підвісити над пральною машиною, при цьому можна зробити з вологостійкого матеріалу зручну стільницю, яка буде виконувати функцію зручної полиці. А на протилежній стіні прекрасно розміститься полотенцесушитель, який буде хорошим доповненням ванної кімнати. До речі, його також не варто вибирати витягнутим у бік, нехай це буде змієподібна труба витягнута вгору. Фото прикладів подібних інтер'єрів є в Мережі. З ними можна ознайомитися для більш зрозумілих подальших дій.

Стежити потрібно не тільки за дизайном, але і за якістю ремонту. Справа в тому, що іноді деякі роботи виконуються «кустарно». У результаті не рятують ні дорогі матеріали оздоблення, ні навіть розміри кімнат. А що стосується вузької ванній, то тут буде все, як на долоні, тому якістю швів, фарбування, укладання і т.д. треба приділяти особливу увагу.