Все про джакузі! Поговоримо про райський відпочинок?

релаксація в джакузі

Джакузі - ванна з функцією гідромасажу. По-іншому його ще назвают "басейн спа".

Сьогодні це слово абсолютна більшість людей асоціює зі словами «відпочинок», «релаксація», «комфорт». І це не випадково! Адже в самому визначенні джакузі сказано, що ця ванна була розроблена для профілактики ряду захворювань і відпочинку.

Історія створення

Створенням ванни з гідромасажем весь світ зобов'язаний родині італійців, яка емігрувала до США на початку 20-го століття. Фірма, заснована ще в 1917 році, була названа по сімейної прізвища - Якуцці (Jacuzzi), але, завдяки американському вимові, трансформувалася в Джакузі. Напрямками роботи фірми були і створення літальних апаратів, і виробництво сільськогосподарських насосів. Лише через більш як півстоліття з моменту прибуття сім'ї Якуцці в Америку один з братів - Кандідо - створив джакузі. Так в 1956 році на світ з'явилася перша ванна з гідромасажем, а незабаром було налагоджено і серійне виробництво.

джакузі компанії Jacuzzi

Син молодшого з братів був хворий на ревматоїдний артрит і потребував постійних масажних процедурах. Тоді Кандідо Якуцці вирішив обладнати ванну аераційним насосом, який дозволяв би масажувати тіло за допомогою струменя суміші води і повітря. Згодом джакузі зазнавали неодноразові доопрацювання і вдосконалення. Сім'я Якуцці оформила близько 250 патентів, пов'язаних з джакузі. Завдяки їх винахідливості, світ отримав один з кращих видів ванн, які об'єднали в рівній мірі приємне і корисне.

джакузі

Колись вважалося, що дозволити собі установку джакузі можуть тільки дуже заможні люди, але сучасні технології виробництва і матеріали зробили джакузі доступними для всіх бажаючих.

ванна-джакузі середнього розміру

Чим відрізняється джакузі від гідромасажної ванни

Це питання цікавий багатьом. Часто вважають, що джакузі обов'язково повинна бути "втоплена" в підлогове покриття, а гідромасажна ванна - немає.

Насправді відповідь на це питання досить простий: джакузі нічим не відрізняється від гідромасажної ванни, в тому числі і за способом установки.

Джакузі - це і є ванна, оснащена функцією гідромасажу.

Детальніше про вибір ванну з гідромасажем ви можете прочитати з нашої статті про гідромасажних ванн.

Джакузі, втоплена в підлогу - гідромасажна ванна

Функціональне призначення та користь

Кандідо Якуцці створив джакузі, щоб допомогти своєму синові в лікуванні ревматоїдного артриту. Сьогодні важко переоцінити користь гідромасажних ванн у боротьбі із захворюваннями опорно-рухового апарату. Крім того, джакузі надають чудовий психотерапевтичний ефект, допомагаючи зняти стрес, розслабитися і нормалізувати емоційний стан.

Джакузі для розслаблення

Часто джакузі приймають удвох, що дозволяє зміцнити відносини з коханою людиною, розслабитися і розвантажитися емоційно.

Джакузі для двох

Взаємодія з водою саме по собі несе позитивні емоції. Масажний вплив повітряно-водяними потоками дає хороший результат при лікуванні захворювань тіла і душі.

гідромасажні процедури

Насос і компресор

"серцем" джакузі можна з упевненістю назвати насос і компресор. Без них просто неможлива реалізація гідромасажу.

У невеликих моделях джакузі нерідко буває встановлений тільки насос. Він нагнітає воду в системі патрубків. За рахунок повітряних регуляторів і різниці тисків водяний потік захоплює повітря з атмосфери (принцип ежекції). При цьому тиск водяних струменів збільшується. Варто зазначити, що така ванна може мати нижчу вартість, ніж моделі, оснащені компресором, проте і число регулювань потоку в них обмежена. Джакузі, обладнана тільки насосом, більше підійде для релаксації і навряд чи зможе надати ефективну допомогу при лікуванні серйозних захворювань.

насос для джакузі

Кращого масажного результату дозволяє досягти компресор, примусово нагнітає повітря в форсунки. При цьому збільшується тиск повітряно-водяного потоку, який може проходити до 70 см, не втрачаючи масажною сили.

Джакузі з повітряно-водяним потоком

Особливу увагу при виборі джакузі варто звернути на стан і якість компресора і насоса. Будь-яке пошкодження корпусу або брак при складанні може стати причиною ураження електричним струмом (!).

компресор для джакузі

види форсунок

По виду подається потоку форсунки для джакузі діляться на 3 типи:

 1. Гідромасажні. Через невеликі отвори подається вода.
 2. Аеромасажні. Принцип той же, тільки компресор нагнітає повітря, який, розбиваючись через отвори форсунки, надходить в ванну у вигляді потоку дрібних бульбашок
 3. Комбіновані. Коли через одну форсунку подається і водяний потік, і повітряний.

Від конструкції форсунки залежить, якого виду буде спрямований потік води, з яким напором він буде подаватися і під яким кутом. У кожного виробника ванн-джакузі є до декількох десятків різних конструкцій форсунок. Наприклад, крім стандартних розпилювачів, що підключаються до системи патрубків і насосу, є моделі, які самостійно роблять забір води прямо з ванни і тут же викидають її у вигляді динамічного потоку.

Залежно від зони, на яку буде надаватися гідромасажне вплив, форсунки мають різні розміри. Для області спини і стегон встановлюють більші форсунки, в зонах розташування шиї і стоп монтують форсунки меншого розміру.

Найпростіші форсунки забезпечують прямий викид потоку. Є також сучасні моделі, які виконуються поворотними і дозволяють змінювати напрямок повітряно-водяних струменів. У деяких компаніях розроблені форсунки, що створюють завихрення суміші води і повітря, що підвищує масажні характеристики джакузі.

розташування і розмір форсунок в джакузі

Форсунки для джакузі можуть бути виготовлені з пластику або металу. Вибір матеріалу скоріше залежить від ваших уподобань, ніж від міцності. Але у пластикових форсунок все-таки є ряд переваг:

 • Вони не схильні до корозії. Якщо все ж ви вибираєте форсунки з металу, нехай вони будуть латунні
 • Пластик не проводить електричний струм. Це якість особливо актуально для ванн з акрилу, в яких застосування пластикових форсунок повністю виключає випадкове ураження струмом через порушення в роботі насоса або компресора.

Для тих, чий естетичний смак не терпить виду пластмаси, може підійти використання пластикових форсунок з металевим фарбуванням.

викид води з форсунок комбіноване джакузі комбінована форсунка

Аеро і гідромасаж

Гідромасаж в джакузі здійснюється за наступним принципом:

 • Насос забирає воду з ванни
 • За патрубкам вода під тиском подається на форсунки
 • Тиск водяного потоку нагнітається повітрям за допомогою компресора (можливий захоплення повітря через регулятори)
 • Спрямований водно-повітряний потік під напором виходить через форсунки, впливаючи на тіло.

Форсунки для гідромасажу в різних моделях джакузі монтують в стінки ванни або в днище.

Аеромасажні форсунки відрізняються мініатюрністю. Через них в ванну компресором нагнітається повітряний потік. Аеромасаж в джакузі - це радше доповнення для релаксації, ніж для лікування захворювань. Комбінування аеро- і гідромасажу в джакузі дозволяє запрограмувати більше 10 режимів масажу.

гідромасаж спини аеромасаж Положення тіла в гідромасажною ванні

управління

Комфортність використання джакузі багато в чому залежить від такої невеликої деталі, як пульт управління.

Пневматичний пульт служить тільки для регулювання інтенсивності масажу. По-справжньому зручне джакузі оснащується електронним пультом. З його допомогою можна змінювати не тільки інтенсивність потоку, але і в різних режимах, масажу, підтримувати у ванні задані рівень і температуру води. Найсучасніші моделі джакузі мають системи ароматерапії, підсвічування, радіо і телевізор, які також управляються за допомогою пульта.

пульт джакузі

Форма і розміри джакузі

Щоб дозволити собі установку джакузі, зовсім не обов'язково бути володарем просторої ванної кімнати. Сьогодні магазини пропонують безліч моделей стандартних і кутових ванн, забезпечених системою гідромасажу.

Мінімальний розмір таких ванн може бути 120х120 см. Для кутових моделей і 150х90 см. Для асиметрично-прямокутних ванн.

Найбільш популярний розмір кутовий джакузі - 150х150 см., А висота, як правило, варіюється від 48 см. До 70 см.

Для просторих приміщень підійдуть моделі джакузі з овальної, круглої або прямокутної купіллю і габаритами від 160 до 200 см. В довжину і ширину, що дозволяє приймати водні процедури не тільки одній людині.

басейн-джакузі

Для звичайних квартир чудово підійдуть джакузі розміру стандартних ванн. Якщо ви володієте просторою ванною, розмір і форма джакузі обмежуються тільки вашими побажаннями і фінансовими можливостями.

Джакузі цікавої форми

Кутові моделі джакузі і моделі невеликого розміру встановлюють в кутку або з примиканням до стіни. Великі джакузі пріоритетно встановлювати в центрі кімнати.

матеріали виготовлення

Кращими матеріалами для джакузі-ванн є акрил, метакрил, куарил. Вони чудово зберігають тепло і легко піддаються формуванню, що особливо важливо при створенні ванн складної геометрії.

Акрил. Сучасний полімерний матеріал, все більше витісняє чавун і сталь у виробництві ванн. Він в 10 (!) Разів легше чавуну, при цьому не поступається йому по міцності; майже в 2 рази повільніше віддає тепло, ніж чавун, і не гримить, як сталь при наборі води в ванну. Легко піддається формуванню і фарбування.

акрилова джакузі

Метакрил. Виготовляється з гранул поліметілметакріла. Ванни з метакрила в 2,5 рази легше акрилових моделей і в 8 разів міцніше. Цей легкий матеріал відмінно витримує механічне та температурний вплив, інертний до дії неконцентрованих кислот, володіє високою жорсткістю і міцністю. Також з нього можна виробляти прозорі ванни, що особливо цінується дизайнерами. При цьому метакрил має кращу прозорість, ніж акрил.

гідромасажна ванна з метакрила

Куаріл. Цей матеріал також проводиться з поліметілметакріла, але з додаванням кварцового піску дрібної фракції. Додавання піску робить куаріловая ванни найміцнішими серед полімерних купелей. Така ванна відмінно зберігає тепло, правда, її вага трохи більше акрилових виробів. Та й за ціною ванна з куарила обійдеться майже на третину дорожче свого акрилового побратима.

Крім джакузі з полімерних матеріалів, в магазинах сантехніки можна знайти і моделі джакузі з чавуну або сталі.

Детальніше про чавунні ванни ви можете дізнатися з іншої нашої статті.

гідромасажна ванна з куарила

новинки

Перші джакузі, створені родиною Якуцці, оснащувалися тільки системою гідромасажу. Згодом багато моделей стали поєднувати гідро і аеромасаж. Сьогодні виробники впроваджують інноваційні системи, наприклад, масаж ультразвуком.

Все більш популярним стає і поєднання гідромасажу і хромотерапії. Джакузі оснащується светофорсункамі, які підсвічують водяні струмені заданим кольором. За допомогою електронного пульта можна не тільки вибрати колір, але і запрограмувати його інтенсивність і зміну кольорів, частоту світлових пульсацій і т.д.

джакузі з підсвічуванням

Поради щодо вибору

Купуючи джакузі, краще всього вибрати модель довжиною не менше 150 см і глибиною від 42 см до переливу. У ванній менших параметрів досить важко повноцінно розслабитися.

маленьке джакузі

Купуючи джакузі з полімерів, зверніть увагу на наступні моменти:

 • Стінки джакузі повинні бути не менше 5-7 мм. Особливо важливо, щоб цей параметр не був порушений в моделях асиметричною і складної конфігурації.
 • Від розміру джакузі буде залежати, одні ви будете приймати водні процедури або удвох.
 • Колір вироби повинен бути рівномірним, без плям, що відрізняються за кольором, і патьоків. Дефекти забарвлення свідчать про несумлінне виробництві.
 • Поверхня виробів повинна бути рівною, без западин і шорсткостей, приємною на дотик.
 • Перевірте кріплення ручок і підголівників, якість встановлених форсунок і їх фіксації в корпусі ванни.
відпочинок в джакузі

При покупці джакузі переконайтеся, що ванна пройде в дверний отвір, і площа ванної кімнати дозволить висунути джакузі вперед на відстань близько 50см (для технічного обслуговування).

Ціни і від чого вони залежать

Ціноутворення на ринку джакузі визначається наступними факторами:

 • Матеріал, з якого виготовлена ​​джакузі
 • Розмір ванни
 • Комплектація і потужність електрообладнання (встановлений тільки насос або насос + компресор)
 • Кількість режимів масажу
 • Додаткові опції (музика, радіо, тв, подстветка)
 • Дизайн ванни
джакузі

Авторський дизайн, природно, не буває дешевим, та й нерідко гучне ім'я виробника знаходить відображення у вартості джакузі.

Джакузі в розкішному готелі

установка

Перед придбанням і установкою джакузі слід переконатися в надійності несучих конструкцій приміщення, де буде встановлена ​​ванна. Для кожної моделі ці вимоги вказані в техпаспорт, але в середньому наповнена джакузі створює навантаження 225 кг на 1 м.кв. площі.

установка джакузі

Порядок установки гідромасажною ванни приблизно наступний:

 • Перевірка приміщення на відповідність технічним вимогам. Підготовка приміщення.
 • Монтаж систем подачі і відведення води.
 • Установка системи фільтрації води перед подачею на джакузі.
 • Монтаж каркаса.
 • Установка ванни в каркас регулювання по рівню.
 • Монтаж електрообладнання джакузі (насос розміщується під ванною або встановлюється з компресором і доп. Обладнанням в позначеному місці).
 • Підключення гідросистеми джакузі до водопроводу і каналізації, перевірка з'єднань.
 • Підключення до електромережі. Обов'язково заземлення!
 • Установка декоративного екрану.
Джакузі з декоративним екраном

Джакузі прямокутної форми встановлюють мінімум на 6 ніжок, кутові моделі - на 8. Ніжки обов'язково повинні мати регулювання по висоті.

установка джакузі

Будь-декоративний екран, що закриває ванну, повинен забезпечувати швидкий і легкий доступ до з'єднань.

Установка гідромасажною ванни дещо відрізняється від монтажу простий ванни.

Добросовісний виробник завжди вкладає в комплект поставки докладний тех. паспорт з установки, використання та догляду за джакузі. Однак, оптимальним буде довірити монтаж фахівцям, так як самостійна установка може анулювати гарантійні зобов'язання магазину.

Чим об'ємніше джакузі і складніше його форма, тим надійніше повинна бути підтримуюча конструкція. Ідеальним буде використання металевого каркаса.

установка джакузі

Перед придбанням подивіться, як здійснити ремонт джакузі і прочитайте про те, які причини поломок бувають. Краще відразу знати про можливі проблеми.