Сауна в квартирі - немає нічого простіше

Якщо раніше така розкіш, як сауна в квартирі, здавалася нездійсненним завданням, то зараз вона реалізується досить успішно і швидко. І багато в чому завдяки розвитку техніки. Адже з'явилося досить багато різноманітних приладів, зокрема печі-кам'янки.

Піч - основний елемент сауни

Одним з важливих етапів облаштування сауни є вибір печі-кам'янки. Саме від неї залежить мікроклімат в парній. Сьогодні ринок пропонує широкий вибір електрокаменок. І встановлювати їх рекомендують навіть багато фахівців компаній, що займаються облаштуванням лазень і саун.

sauna-v-kvartire-01 sauna-v-kvartire-02

Чим пояснюється така віра в нові технології? Спробуємо відповісти на це питання, а потім і розглянемо існуючі прилади та особливості їх монтажу.

Електрика замість дров

Ще не так давно важко було уявити собі лазню без дров'яної печі. Дим, розтоплена смола і палаюче полум'я були частиною церемонії. Але нові технології привносять нові враження і можливості. Звичайно, дров'яні печі нікуди не зникнуть найближчим часом, оскільки ця сфера не терпить радикальних змін.

І все ж тенденція є: попит на електрокам'янки зростає. І багато в чому це пов'язано з тенденцією облаштування сауни в ванною або просто в квартирі. Сьогодні таких фото можна зустріти безліч в Мережі.

sauna-v-kvartire-03 sauna-v-kvartire-04

І пов'язано це з великими вигодами, якими обіцяє володіння такою піччю. По-перше, кам'янки не потребують димоході, що в квартирі дуже важливо. Завдяки цьому обладнання є пожежобезпечним, а встановлювати його значно простіше. Це підтверджують численні позитивні відгуки.

У підсумку виходить, що електрокам'янка - знахідка для облаштування своїми руками сауни в квартирі. Звичайно, існує ще одна альтернатива - газові прилади, проте їх вибір обмежений, а установка вимагає кваліфікації.

Також в процесі роботи каменку майже не потрібно контролювати. Її необхідно лише включити. Немає потреби бути грубником, зберігати дрова, підмітати підлогу після дров і трісок.

До того ж кам'янки забезпечують найкраще враження від процедур. А зробити все можна своїми руками.

Більш того, більшість моделей в автономному режимі підтримує необхідну температуру, попередньо задану. А деякі модифікації здатні змінити режим ширяння після натискання всього однієї кнопки, самі наливають воду в ємності і генерують необхідний пар.

Недоліки

Безумовно, електрокам'янки не позбавлені недоліків. Звичайно ж, потрібна виділена електрична потужність. Тому доводиться прокладати окрему проводку, що в умовах ванної кімнати або завершеною обробки в квартирі не завжди зручно. Більше того, є моделі, яким необхідно напруга 380 Вольт. В результаті електрокам'янки поки не отримали беззастережного визнання. Адже трифазний струм є не у всіх квартирах і будинках.

Ще один недолік - високі експлуатаційні витрати. За електрику доведеться платити вдвічі, а то і втричі дорожче, порівняно з дровами.

Мабуть, це і всі недоліки. Що стосується вартості обладнання, то воно коштує дешевше твердопаливної печі, для якої на додаток доведеться купувати і встановлювати димохід.

Пристрій електричної кам'янки

Незважаючи на різноманітність моделей, влаштовані всі вони за одним принципом. Підвищенням температури займаються трубчасті електронагрівачі (ТЕНи). Найчастіше їх роблять з нержавійки. Їх може бути в кількості від одного до восьми штук. Як правило, Тени знаходяться у відкритому корпусі, куди містяться камені.

Знизу конструкції є отвори. Корпус виконується зі сталі, можливо, нержавіючої. Корпус може бути декорованим.

Деякі модифікацію оснащуються баком і хащами, в яку можна додати аромамасла.

Найпростіші моделі управляються електромеханічним блоком, більш складні - електронікою з безліччю функцій. Блок управління може бути зроблений у вигляді окремого приладу. І якщо раніше він устатковувався звичайними кнопками, то зараз вони можуть бути сенсорними. Однак такі панелі часто призначені для розміщення поза приміщенням сауни.

Також електрокам'янка може оснащуватися пультом дистанційного керування.

Особливості установки

Враховуючи, що електрокам'янка - прилад електричний, при зведенні парної у ванній або іншому приміщенні потрібно заховати дроти в стінах. Зробити підключення краще довірити електрику. Адже доведеться прокладати окремий кабель до щитка. Пристрій повинен бути заземлено.

sauna-v-kvartire-05 sauna-v-kvartire-06

Конструкція кам'янки може бути призначеною для установки на стіні або на підлозі. Перший варіант простіший, підлогові ж - більш потужні прилади.

Настінні конструкції слід монтувати на заздалегідь підготовлені бруси.

Підлогові потрібно встановлювати на відстані від стіни в 30-150 см. Додатково великі моделі можна прикріпити також до стін.

У кожному разі, відстань до стелі повинна бути в межах від 0,6 до 1,7 м.

Варто також приділити увагу вентиляції. Потрібно зробити два витяжних і одне приточное отвір. Діаметр становитиме близько 5-7 см при обсязі сауни в 8-12 «квадратів». Приточное отвір слід розмістити ближче до підлоги, біля печі. Витяжні потрібно розташувати на протилежній стіні: у підлоги і у стелі. Такі отвори можуть оснащуватися клапанами, які можна закрити при прогріванні сауни.

Розслабимося?

Сучасні умови дозволяють зробити сауну в квартирі просто і швидко. Досить застосувати нові досягнення в цій галузі, і тоді приємна банная атмосфера гарантована за короткий відрізок часу. Головне - все правильно передбачити і зробити, якщо операції виконуються своїми руками. Благо, зараз в Інтернеті вистачає фото та відгуків на цю тему, тому додаткові знання в цій області можна придбати.

sauna-v-kvartire-07 sauna-v-kvartire-08

В іншому випадку процедуру краще довірити професіоналам.