Як зробити полки в туалеті і ванній

Де варто зберігати кошти, які необхідні для підтримки чистоти всього будинку? Напевно, найбільш зручним і безпечним місцем буде або туалет, або ванна кімната. І для цих цілей найкомфортніше встановити кілька полиць, які дозволять розмістити на них все необхідне. Адже повноцінний шафка не завжди може поміститися в цьому обмеженому просторі, враховуючи габарити стандартної квартири.

polki-v-vannuuy-tualet_1

Тому розглянемо, як можна зробити полки своїми руками за кілька годин.

polki-v-vannuuy-tualet_2

Інструменти і матеріали

Зробити полки без інструментів неможливо:

  • наждачний папір;
  • перфоратор, шуруповерт;
  • пила, шпатель, молоток;
  • пензлика;
  • рівень;
  • фарба, грунтовка;
  • куточки, дюбеля і шурупи;
  • молдинги;
  • самоклеящаяся плівка;
  • дошки.

Дошки повинні бути підготовленими: поструганнимі і сухими. Їх потрібно підготувати за розміром. Зробити це можна своїми руками або ж подбати про це при придбанні.

polki-v-vannuuy-tualet_3

Матеріал полиць

Може бути будь-яким. В основному, звичайно ж, використовується дерево або пластик. Останній не боїться підвищеної вологості, ніж так «знамениті» туалет і ванна кімната, тому має пріоритет. Хоча якщо дерево відповідне оброблено, тоді зручніше все ж використовувати деревину. До речі, в якості захисту можна використовувати фарбу в кілька шарів або ж самоклеящуюся плівку. Ці кошти будуть захисними для деревини, а також стануть прекрасною декорацією для оформлення полиць в необхідному стилі.

polki-v-vannuuy-tualet_6

Перед нанесенням фарби або поклейкой плівки слід ретельно підготувати поверхню, яка повинна бути чистою, сухою і знежиреною. Після цього для фарбування наноситься грунтовка або перший шар розведеної розчинником фарби, а потім і кілька шарів самої фарби.

polki-v-vannuuy-tualet_5

Плівка клеїться таким чином. Спочатку віддирається з тильного боку частина захисного паперу. Плівка акуратно проклеюється, потім поетапно забирається папір і клеїться плівка.

polki-v-vannuuy-tualet_4

Кріплення

Окремо варто відзначити кріплення для полиць. Є кілька варіантів, як полки можуть кріпитися до стіни. Сьогодні можна придбати в будь-якому будівельному магазині зручні Г-образні сталеві елементи, які дозволять надійно утримувати дошки на стіні. При цьому досить підібрати відповідного розміру виробу. Вони, як правило, пофарбовані в білий колір, тому стануть приємним акцентом. А виглядати все буде гармонійно.

polki-v-vannuuy-tualet_12

Якщо ж використовувати такі елементи кріплення не можна чи не хочеться, тоді підійдуть спеціальні трикутники, а також прути для закріплення бокових частин. Подібна конструкція кріпиться складніше, зажадає більше часу.

polki-v-vannuuy-tualet_7

Є ще один варіант. Можна зробити конструкцію з дощок у вигляді невеликого шафки з двох горизонтальних і двох вертикальних виробів.

Інструкція

Перш ніж приступати до якихось дій, слід зробити виміри. На їх підставі можна зводити полки.

polki-v-vannuuy-tualet_8

Тут є три варіанти. Можна придбати готові дошки необхідних розмірів або ж вирізати їх самостійно. Також можна зробити дошки необхідних розмірів на замовлення. Який варіант кращий? Звичайно, більш якісним буде останній (на замовлення) або ж перший (готові). Адже тоді виглядати конструкція буде більш естетично, а самостійно виконувати додаткові маніпуляції не доведеться. До того ж своїми руками зробити кромки буде непросто, якщо не фарбувати дошки або НЕ заклеювати плівкою.

polki-v-vannuuy-tualet_11

Далі до дощок слід прикрутити, використовуючи шуруповерт і саморізи, кріплення.

Отже, якщо дошки підготовлені, можна приступати до закріплення. Для цього необхідно приміряти полки, приклавши до стіни разом з кріпленням. У зазначених місцях слід зробити отвори відповідних діаметрів. Виконується процедура за допомогою перфоратора. Однак тут є одна тонкість. Якщо обробка туалету або ванній виконана плиткою, тоді спочатку необхідно без ударного режиму зробити отвори в цьому матеріалі, а потім вже і в бетоні.

polki-v-vannuuy-tualet_10

Залишиться вставити дюбеля і закріпити кріплення разом з полками.

Як дізнатися, скільки зможе витримати конструкція? У домашніх умовах робити які-небудь розрахунки - неактуально. Тому все перевіряється дослідним шляхом. Важливо тільки придбати полки товщиною не менше 1 см, а також надійне кріплення. Тоді такі полки зможуть витримати найважчі предмети.

Декорування

Завершальним етапом установки полиць у ванній і туалеті може бути декорування. Отримані конструкції можна додатково облагородити, наприклад, наклеївши цікаві малюнки, візерунки чи інші елементи. Якщо дозволяє дизайн інтер'єру, можна приклеїти до полиць мушлі. Ця тематика буде актуальною в санвузлі.