Планування маленької ванної кімнати

Планування приміщення ванної кімнати дуже маленького розміру завжди починається з визначення місця для сантехнічних пристроїв. Їх необхідно розмістити таким чином, щоб було присутнє все необхідне, до кожного пристрою був вільний прохід. Мається на увазі, що це означає не просто підійти, але і комфортно користуватися кожним з них.

Якщо в будинках сучасних серій, ванні кімнати мають цілком пристойні розміри, то в них встановити зручну ванну, без проблем помістити пральну машину, поставити необхідні меблі, не викликає труднощів.

Планування приміщення іноді навіть дає можливість, на додаток до ванни, дозволити собі ще й душову кабіну, і користуватися всіма її чудовими функціями. Фото таких ванних, розміщені в рекламних журналах, змушують зітхати не одного власника малогабаритної квартири.

Власники маленьких ванних кімнат, особливо що знаходяться в хрущовках, де доводиться вигадувати буквально кожен сантиметр, необхідний для установки сантехніки, мріяти про меблі навіть не можуть. Єдине, що дозволено на такому мінімальному метражі - дзеркальну шафку, повішений над умивальником. Однак і на цьому просторі ванної кімнати, при ретельній плануванні, є можливість установки сучасної сантехніки.

Правильно розподіляємо площа

Іноді власники житла в хрущовці, що мають роздільний санвузол, вирішують проблему маленького приміщення кардинальним чином - зносять перегородку. Зрозуміло, що сім'я має при цьому деякі незручності, але натомість отримують трохи зайвого місця.

planirovka-malenkoy-vannoy-01 planirovka-malenkoy-vannoy-02 planirovka-malenkoy-vannoy-03 planirovka-malenkoy-vannoy-04 planirovka-malenkoy-vannoy-05

Помінявши стандартну ванну на малогабаритну, або має криволінійну конфігурацію, господарі отримують можливість виділити законне місце для пральної машини. Тільки на таке перевлаштування вирішуються не все.

Сучасні виробники випускають компактну пральну машину, яку можливо встановити під умивальник. На фото такий тандем виглядає непогано. Це майже ідеальний варіант вирішення проблеми.

А що робити тим, у кого в хрущовці суміщений санвузол і спочатку в ньому є місце тільки для ванни і унітазу? У деяких навіть умивальник не існує, так як економні проектувальники хрущовок вирішили, що для вмивання цілком достатньо крана у ванни.

У цьому випадку проблема теж вирішується кардинально - прибираємо ванну, а на звільненому просторі ставимо душову кабіну. Тепер, якщо добре поворожити над плануванням, то знайдеться місце і для умивальника, і для пральної машини.

planirovka-malenkoy-vannoy-06 planirovka-malenkoy-vannoy-07 planirovka-malenkoy-vannoy-08 planirovka-malenkoy-vannoy-09 planirovka-malenkoy-vannoy-10

Чаклувати доведеться над аркушем паперу, де в точній масштабі накреслений план ванної кімнати, а площа, займана кожним сантехнічним пристроєм, являє собою вирізаний шматочок паперу, з точним дотриманням конфігурації і розмірів. Тільки таким чином можна знайти оптимальний варіант планування. Перед цим непогано познайомитися з ідеями дизайнерів на фото, можливо, якісь з них припадуть до смаку.

Зрозуміло, що вибирати всю сантехніку необхідно найкомпактніших габаритів. Головне - не надто економити на розмірі душової кабіни, особливо якщо в сім'ї є люди солідних розмірів.