Випуск унітазу: який обрати?

Займаючись облаштуванням туалету, найважливішим питанням є вибір унітазу. Адже сьогодні на ринку існує безліч різноманітних моделей, не тільки відрізняються матеріалом, кольором, функціональністю, але і своїм типом.

vipusk-unitaza_10

Типи унітазів

На даний момент можна виділити всього три види унітазів, що відрізняються випуском:

  • з косим,
  • з вертикальним,
  • з горизонтальним.
vipusk-unitaza_6

Кожен випуск має свої переваги і недоліки, але про це трохи пізніше.

Що таке випуск?

А зараз варто розібратися, що взагалі собою являє випуск. Це - зливний отвір, який підключається до каналізаційної труби. Воно може бути виконане, як уже зазначалося, в трьох варіантах. І тому вибір тієї чи іншої конструкції залежить від виконання наявної каналізаційної системи.

vipusk-unitaza_7
  • Горизонтальний випуск розташовується на рівні з каналізаційним стояком. Це досить універсальний варіант. Зустрічається в шведських і фінських моделях.
  • Вертикальний випуск направлений в підлогу. Вимагає наявності відповідної каналізації. Як правило, застосовується в індивідуальному будівництві.
  • Косий випуск знаходиться під кутом 30-45 градусів до підлоги. Часто зустрічається у вітчизняних санвузлах. Популярний тип серед російських виробників.

Особливості вибору

Якщо вибирати модель унітазу ви будете самостійно, а установка буде покладена на плечі майстра, слід обов'язково з ним проконсультуватися, на якому типі зупинити свій вибір: з горизонтальним, косим або вертикальним випуском.

vipusk-unitaza_9

Адже вибір може ще й залежати від потреб, наприклад, у вільному місці. Найчастіше хочеться більше місця залишити попереду унітазу, тому цей момент також слід враховувати.

vipusk-unitaza_8

Таким чином, потрібно не тільки співвіднести випуск унітазу з розташуванням каналізаційної труби, але і врахувати розташування виробу в просторі санвузла.

vipusk-unitaza_5

Унітаз без бризок

Чи впливає випуск на наявність бризок? Ні, не впливає. Це залежить від форми чаші обраної моделі. І раз вже мова зайшла про вибір унітазу, не можна не торкнутися і цю тему.

Чаша може бути одного з трьох видів:

  • з ухилом,
  • з полицею,
  • воронкообразная.

В останньому випадку зливний отвір розміщується по центру. У конструкції з ухилом воно зміщене в одну зі сторін. Варіант з полицею зараз використовується досить рідко, зважаючи істотних недоліків, які погіршують конкурентні якості таких моделей.

vipusk-unitaza_4

Кожен вибирає для себе найбільш оптимальний варіант по розташуванню, адже кожна людина індивідуальна.

Система Антисплеск

Така система покликана виключити ті самі бризки від унітазу, які цілком не виключені навіть у сучасних моделях. Однак при виборі слід бути акуратними, оскільки маркетологи багатьох виробників сильно експлуатують цей термін. Тому можна придбати модель, в якій насправді повноцінної системи Антисплеск немає.

vipusk-unitaza_3

Отже, добре б знати її суть. А полягає вона в тому, що унітаз має особливу геометрію зливного отвору, часто воно зміщене в певний бік. Це зроблено для того, щоб стовп води був мінімальний. Таким чином, бризки виключаються.

Виробник

Враховуючи різноманіття моделей, вибір виробника - ще одна проблема. Адже таких компаній досить багато. Яку вибрати? Конкретних рекомендацій бути не може, проте варто орієнтуватися на традиційних гравців ринку - американських і європейських виробників. Їхня продукція має високу якість, демонструє високу міцність і надійність. При цьому всі підтверджується довгостроковою гарантією.

vipusk-unitaza_2

Випуск вибираємо заздалегідь!

Як бачимо, крім випуску, при виборі моделі унітазу слід звертати увагу ще на багато параметрів. Деякі з них ми розглянули. Додатково можна подивитися фото, які дозволять візуально оцінити той чи інший тип унітазу.

vipusk-unitaza_1

Головне - все врахувати заздалегідь, тоді обрана модель буде щодня радувати вас своїм зовнішнім виглядом, комфортом використання і надійністю. А установка не займе багато часу і сил.